- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

رئیس کارگروه بهداشت سلامت و امنیت غذایی شهرستان : دولت تدبیر و امید مبلغ ۳۳ میلیارد تومان در حوزه سلامت شهرستان هزینه کرده است

Posted By admin On اردیبهشت ۲, ۱۳۹۶ @ ۳:۴۳ ٫ب٫ظ In اخبار,اخبار ادارات,اخبار ویژه | No Comments

راستگو معاون استاندار آذربایجان شرقی در کارگروه بهداشت ، امنیت و سلامت غذایی با اشاره به  تفکیک زباله تر و خشک گفت: طرح تفکیک زباله های تر و خشک از مبدا و آموزش خانواده ها مهمترین اولویت در حوزه خدمات شهری باشد.
رئیس کارگروه بهداشت سلامت و امنیت غذایی گفت: یکی از مهمترین موضوعات  بحث تفکیک زباله از مبدا و جداسازی زباله های تر و خشک است.
وی افزود: فرهنگ سازی و آشنایی خانواده ها با موضوع تفکیک زباله از مبدا یکی از اقداماتی که در سال جاری با جدیت به آن پرداخته شود.

راستگو  افزود:  تفکیک زباله تر و خشک  در وهله اول جهت آشنایی بهتر و اجرایی نمودن آن به صورت محله ای آغاز شود و  مردم باید آشنایی کامل در این زمینه داشته باشند .

علیار راستگو در ادامه سخنان خود با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت تصریح کرد :خدمات دولت نسبت به ۲۰ سال گذشته در کشور بی سابقه است .

وی گفت: احداث مراکز بهداشتی ، تولید دارو در کشور ،تحت پوشش قرار دادن مردم به بیمه سلامت بخشی از خدمات دولت در حوزه سلامت است .

وی افزود: در سال ۹۵ دولت ، مبلغ ۳۳ میلیارد تومان فقط در حوزه سلامت در شهرستان مرند هزینه کرده که این مبلغ در دولتهای گذشته توسط مردم پرداخت می شد .

نماینده عالی دولت در شهرستان اذعان داشت: بحث سلامت یکی از بحثهای حاکمیتی در کشور  است که  دولت تدبیر و امید در این زمینه موفق عمل نموده است .

DSC_0018 [1]

در ابتدای این جلسه دکتر شیخ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن ارائه گزارشی از اقدامت صورت گرفته بیان داشت:  ۲۰ پروژه عمرانی با اعتبار۲۱ میلیارد تومان  با ۱۶ هزار متر مربع مساحت در شهرستان مرند در حال اجرا می باشد .

وی گفت: ۱۰ مرکز درمانی ، ۵خانه بهداشت روستایی ، کلینیک تخصصی ، ساختمان دیالیز  از مهمترین پروژه های شبکه بهداشت و درمان در شهرستان است که  تلاش می شود در سالجاری مورد بهره برداری قرار گیرد .

وی افزود: کلینیک تخصصی و ساختمان دیالیز  با پیشرفت  فیزیکی بالای ۸۵ درصد می باشد که در تلاش برای افتتاح و بهره برداری تا چند ماه آینده خواهیم بود .

دکتر شیخ عنوان داشت: ۲۴ میلیارد تومان میزان مطالبات  شبکه بهدشت و درمان از بیمه های چهار گانه است  که در صورت وصول آنها  این مبالغ به حوزه درمان و رفع مشکلات آین حوزه پرداخت خواهد شد .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به  آخرین وضعیت روند بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند  افزود: مشاور برای طراحی بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی انتخاب شده و در حال حاضر در روند اجرایی نمودن مراحل مقدمات برای طراحی آن هستیم.

وی گفت: در زمینه طراحی بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی در مبحث پدافند غیر عامل و تملک قطعی زمین  در روند اداری آن هستیم .

وی گفت: در زمینه پرداخت پول و خاکبرداری برای روند ساخت بیمارستان ۳۰۴ تختی هیچ گونه مشکل مالی وجود ندارد و آماده شروع پروژه هستیم.

DSC_0017 [2] DSC_0019 [3] DSC_0020 [4]


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=11170

URLs in this post:

[1] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2017/04/DSC_00185.jpg

[2] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2017/04/DSC_00172.jpg

[3] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2017/04/DSC_00193.jpg

[4] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2017/04/DSC_00203.jpg

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.