طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

ترویج و اصلاح الگوی کشت دو وظیفه مهم جهاد کشاورزی

ارسال شده : تیر ۲۱, ۱۳۹۶ / ساعت : ۱۲:۳۲ ٫ب٫ظ
photo_2017-07-13_00-20-41

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه کشاورزی ، آب و منابع طبیعی که در محل جهاد کشاورزی برگزار شد اظهار داشت: کشاورزان باید از روش کشاورزی سنتی خارج و به سمت دانش بنیان هدایت کنیم . وی افزود: این کار به تحول در اقتصاد مقاومتی کمک کرده و باید از ظرفیت […]

678 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 12233

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه کشاورزی ، آب و منابع طبیعی که در محل جهاد کشاورزی برگزار شد اظهار داشت: کشاورزان باید از روش کشاورزی سنتی خارج و به سمت دانش بنیان هدایت کنیم .

وی افزود: این کار به تحول در اقتصاد مقاومتی کمک کرده و باید از ظرفیت شهرکتهای دانش بنیان در حوزه کشاورزی استفاده کرد .

رئیس کارگروه کشاورزی ، آب و منابع طبیعی شهرستان با اشاره به نبود صنایع تبدیلی گفت: نبود صنایع تبدیلی مشکل بخش کشاورزی این شهرستان است .

وی با بیان اینکه شهرستان دارای ظرفیت و پتانسیل فراوانی است عنوان داشت: شهرستان مرند پتانسیل فراوانی در زمینه زعفران ، پسته ، زرد آلو گل محمدی و .. دارد  و وجود صنایع تبدیلی می تواند زمینه ساز رفع مشکلات  و توسعه این حوزه شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات کمبود آب عنوان داشت: با تداوم مصرف بی رویه آب در آینده با مشکلات جدی روبرو خواهیم شد  که جهاد کشاورزی با آموزشهای لازم و حمایت از کشاورزان می تواند اقدامات اساسی در این زمینه داشته باشد .

وی با تاکید بر ورود شرکتهای دانش بنیان بر عرصه کشاورزی گفت: شرکتهای دانش بنیان با ورود جدی بر عرصع کشاورزی در زمینه آبیاری ، هدایت به روش کشاورزی علمی  می توانند  قدمهای ارزنده ای در این زمینه داشته باشند  و آماده همکاری با شرکتها و ارائه تسهیلات کم بهره هستیم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با تاکید بر اصلاح الگوی کشت گفت: باید برنامه ریزی و اصلاح الگوی کشت در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گیرد تا استفاده بهینه از منابع آبی شهرستان را داشته باشیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به میانگین بارندگی در سال جاری افزود: میانگین بارندگی در سال گذشته ۵۰۲ میلی بوده که در سال جاری این میانگین به ۳۰۰ میلی کاهش پیدا کرده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در آخر با تاکید بر وظیفه اصلی جهاد کشاورزی گفت: ترویج و اصلاح الگوی کشت دو وظیفه مهم جهاد کشاورزی است که باید در این زمینه تلاش مضاعفی صورت گیرد .

photo_2017-07-13_00-20-33 photo_2017-07-13_00-20-41 photo_2017-07-13_00-21-09

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :