طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

افزايش دو برابري دستگاههاي بخش دياليز

ارسال شده : اسفند ۱۱, ۱۳۹۳ / ساعت : ۱۰:۲۸ ٫ق٫ظ
22

به گزارش روابط عمومي معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان مرند ،جلسه كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي شهرستان به رياست كرمي معاون استاندار آذربايجان شرقي و با حضور اعضا كارگروه در محل ساختمان بهورز برگزار شد . معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان مرند با اشاره به اخذ مجوز لازم براي احداث بيمارستان جديد […]

835 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 1239

به گزارش روابط عمومي معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان مرند ،جلسه كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي شهرستان به رياست كرمي معاون استاندار آذربايجان شرقي و با حضور اعضا كارگروه در محل ساختمان بهورز برگزار شد .

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان مرند با اشاره به اخذ مجوز لازم براي احداث بيمارستان جديد گفت: دولت تدبير و اميد مجوز لازم را براي احداث و ايجاد بيمارستان جديد داده است و در تلاش براي پيدا كردن زميني مناسب براي احداث هستيم كه در اين زمينه نيازمند كمك خيرين هستيم.

وي گفت: دولت متعهد به پرداخت 60 درصد هزينه احداث بيمارستان شده كه 40 درصد بقيه آن از منابع داخلي شهرستان تامين خواهد شد .

كرمي در ادامه با اشاره به وجود اورژانس هوايي در محل بيمارستان آيت اله حجت كوه كمر گفت: اورژانس هوايي بخشي از پازل طرح تحول سلامت در كشور است و با توجه به موقعيت و جمعيت شهرستان و داشتن روستا هاي دور افتاده وجود اورژانس هوايي از الزامات است .

معاون استاندار آذربايجان شرقي گفت: با داشتن اورژانس هوايي ، بيمار سريع تر و در شرايط بهتر به مراكز درماني منتقل مي شود و مسلما اقدامات درماني كه براي وي انجام مي شود ، نجات بخش تر است.

وي گفت: در تلاش براي ايجاد پد هليكوپتر در محل بيمارستان حجت كوه كمر هستيم و اميدوارم در آينده اي نزديك به بهره برداري برسد چرا كه با وجود پد اورژانس هوايي در موقعيتهاي بحراني كمك فارواني براي شهرستان است .

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان مرند با اشاره به افزايش 8 دستگاه در بخش دياليز بيمارستان گفت: با تلاشهاي فراوان توانستيم ظرفيت دستگاه هاي بخش دياليز بيمارستان از هشت دستگاه به شانزده دستگاه افزايش دهيم.

وي افزود :با افزايش تعداد دستگاه هاي بخش دياليز زمان انتظار بيمار كاهش يافته و تمامي بيماران تا عصر دياليز شده و نيازي به مراجعه بيمار به ساير شهر هاي استان نمي باشد كه افتخاري براي شهرستان است.

كرمي گفت: در كل 600 ميليون تومان براي تجهيز اين بخش هزينه شده كه 300 ميليون تومان از محل اعتبارات شبكه بهداشت و 300 ميليون تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشكي تبريز هزينه شده است.

وي در خصوص اعتباراتي كه به بخش سلامت در شهرستان اعطا شده تصريح كرد: با درايت و برنا مه ريزي دولت تدبير و اميد مبلغ هشت ميليارد تومان به بخش سلامت شهرستان اعتبار داده شده كه اين امر نشانگر توجه ويژه دولت به حوزه سلامت است.

ايشان در ادامه با اشاره به افتتاح مركز انتقال خون شهرستان در دهه مبارك فجر امسال گفت: با همت و تلاش مسئولين مركز انتقال خون شهرستان مرند مورد افتتاح قرار گرفت كه اين مركز از خواسته هاي به حق مردم شريف شهرستان بوده كه در سال جاري روز هاي فرد و در سال آينده با جذب نيروي انساني مورد نياز همه روزه آماده ارائه خدمات خواهد بود .

وي افزود : شهرستان مرند در اهدا خون جايگاه برتر در سطح استان را به خود اختصاص داده است لذا وجود مركز انتقال خون دائمي در شهرستان از ضروريات بوده است.

كرمي با اشاره به وضعيت تقاطع غير همسطح ( روبروي بيمارستان ) افزود : به دليل شرايط جوي نامناسب آسفالت ريزي مسير پل ميسر نمي باشد ولي پيمانكار اجرا كننده كار در حال آماده سازي گارد ريل و ايمن سازي كامل مسير است و اميدوارم به زودي با افتتاح اين مسير ، تردد مسير بيمارستان به راحتي صورت گيرد .

معاون استاندار آذربايجان شرقي گفت: كساني كه براي اخذ پروانه كسب اقدام مي كنند لازم است دوره هاي مربوط به اخذ گواهي بهداشت را طي نمايند و شبكه بهداشت با همكاري اتاق اصناف و مجمع امور صنفي در اين زمينه اقدام نمايد .

وي در ادامه سخنان با اشاره به وضعيت كشتارگاه شهرستان افزود : كشتارگاه سنتي شهرستان مرند بايد به امكانات مدرن تجهيز شود كه از جمله آنها تجهيزات مدرن بهداشتي و ماشين يخچال دار جهت حمل گوشت است.

ايشان افزودند : شهرداري با همكاري دامپزشكي قدمهايي در اين راستا برداشته ولي كافي نيست و در اين خصوص نياز به همكاري بخش خصوصي هستيم.

2

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :