طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

جلسه نشست مشورتی با نخبگان شهرستان با حضور دکتر بهبودی/

ارسال شده : دسامبر 31, 2017 / ساعت : 1:50 ب.ظ

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: فلسفه تشکیل مجامع مشورتی توسعه شهرستان‌ها تلاش برای تغییر پارادایم توسعه در چهارچوب فکری جامعه است. به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند، داود بهبودی در نخستین مجمع مشورتی توسعه شهرستان مرند که با حضور نخبگان و صاحبنظران مختلف شهرستان در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی […]

633 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 13946

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: فلسفه تشکیل مجامع مشورتی توسعه شهرستان‌ها تلاش برای تغییر پارادایم توسعه در چهارچوب فکری جامعه است.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند، داود بهبودی در نخستین مجمع مشورتی توسعه شهرستان مرند که با حضور نخبگان و صاحبنظران مختلف شهرستان در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تشکیل یافته بود، اظهار کرد: در فضای کلی جامعه همه ما مطالبه‌گر توسعه هستیم و همه اجزای جامعه به نوعی از وضعیت موجود ناراضی هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت موجود نشان‌ می‌دهد ما به آنچه که می‌خواستیم نرسیده‌ایم، افزود: اگر در این میان یک طرف ماجرا دولت است، طرف‌های دیگر امر توسعه گروه‌های ذینفوذ، مرجع و نهادهای مدنی هستند.

بهبودی فلسفه تشکیل مجامع مشورتی توسعه شهرستان‌ها را تلاش برای تغییر پارادایم توسعه در چهارچوب فکری جامعه خواند و گفت: اینکه دولت همه کارها را باید انجام دهد دیگر در امر توسعه کارآمد نیست و لازم است نقش‌های راهبری و مشورتی همه گروه‌ها در این زمینه احیا شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: شروع این حرکت شاید با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باشد ولی مطمئنا ادامه آن بر عهده مردم و نخبگان جامعه است.

این اقتصاددان خاطرنشان ساخت: در شهرستان‌ها نهادهای پیشرو توسعه وجود دارد مثل فرمانداری‌ها که محور توسعه شهرستان محسوب می‌شود؛ ولی بجز آن دیگر نهادهای مردمی هم باید در امر توسعه نقش ایفا کنند.

وی تصریح کرد: سرمایه‌های اجتماعی، طبیعی و انسانی شهرستان مرند سرمایه‌های این شهرستان به شمار می‌روند؛ ولی برای رسیدن به توسعه،  صرف اتکا به داشته‌های محلی جوابگو نیست و باید از منابع و سرمایه‌های خارج از شهرستان هم استفاده و آنها را به منطقه جلب و جذب کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نباید چالش‌های اجتماعی و سیاسی شهرستان به مهمترین موضوع شهرستان یعنی توسعه غلبه کند، افزود: همه فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی می‌بایست در راستای پیشبرد امر توسعه در شهرستان تعریف و پیگیری شود.

وی متذکر شد: مطالبات مردم هم در فضای شفاف قابل پیگیری و حل شدن است و شفاف‌ سازی دولت در لایحه بودجه سال بعد در همین راستا ارزیابی می‌شود؛  بدیهی است که شفاف‌سازی منجر به بهبود وضعیت خواهد شد؛ ولی این مطالبات باید در بستری معقول مطرح شود و نباید ماهیت ساختارشکنانه پیدا کند که در این صورت نمی‌تواند منجر به اصلاح امور شود.

بهبودی تصریح کرد: هر اتفاق مهم و مثبتی به یقین از دل خود شهرستان برخواهد خواست و هیچکس خارج از شهرستان و استان برای تحقق توسعه نمی‌تواند نسخه بپیچد؛ بنابراین باید همه شهروندان بویژه نخبگان و صاحبنظران شهرستان از تمام اقشار در راستای تبیین و تنویر محورهای توسعه و انتقال آن به بدنه دولت و جامعه تلاش کنند.

بر اساس این گزارش در ابتدای این جلسه ۱۴ تن از نخبگان علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شهرستان به طرح دغدغه ها و مسائل مربوط به توسعه شهرستان مرند پرداختند.

 

جلسه نشست مشورتی با نخبگان شهرستان با حضور دکتر بهبودی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد .

DSC_0021 DSC_0024 DSC_0025 DSC_0027 DSC_0029 DSC_0030

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :