طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

الگوی صحیح مصرف آب در شهرستان رعایت نمی شود .

ارسال شده : اسفند ۲۶, ۱۳۹۳ / ساعت : ۹:۴۱ ٫ق٫ظ
1

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با حضور اعضا شورا به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل سالن اداره جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد . معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: برای جلوگیری از هرگونه بحران در وضعیت منابع […]

650 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 1479

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با حضور اعضا شورا به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل سالن اداره جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: برای جلوگیری از هرگونه بحران در وضعیت منابع آبی باید رعایت الگوی صحیح مصرف و نصب کنتورهای هوشمند چاه های کشاورزی در اولویت ساماندهی منابع آبی قرار دارد.

کرمی افزود : در چند سال اخیر با توجه به کاهش چشم گیر بارش و نزولات آسمانی، شاهد کمبودهایی در زمینه تامین آب شرب مصرفی و بخش کشاورزی در برخی از مناطق شهری و روستایی در شهرستان هستیم که باید با اتخاذ مدیریت واحد و منسجم در مورد این وضعیت چاره اندیشی کرد.

وی افزود: تلاش همگانی برای نهادینه شدن الگوی صحیح مصرف در بخش های آب شرب و کشاورزی برای جبران کاهش منابع آبی بسیار حائز اهمیت است و همه باید الگوهای مصرف را با جدیت رعایت کنند.

کرمی نصب کنتورهای هوشمند مصرف در بخش کشاورزی را اقدامی مناسب جهت بهینه سازی مصرف منابع آبی برشمرد و خواستار تصریح در نصب این کنتورها شد.

وی گفت:در شهرستان مرند چاه های غیر مجاز نسبت به سایر شهر ستانها دیگر به دلیل داشتن شرایط جغرافیایی بیشتر است و تو پو گرافی منطقه به گونه ای است که رود خانه دائمی نداریم پس لازم است استفاده بهینه از مصرف آب در اولویت باشد .

ایشان در ادامه با اشاره به استفاده از روشهای آبیاری سنتی گفت : متاسفانه استفاده از روشهای آبیاری سنتی رواج دارد و درصد کمی از اراضی تحت آبیاری تحت فشار قرار گرفته اند .

فرماندار ویژه شهرستان مرند افزود : به منظور ترغیب کشاورزان به استفاده از شیو ه های نوین آبیاری ، دولت تسهیلات بسیار خوبی در قالب وامهای بلا عوض و تسهیلات بلند مدت و کم بهره برای این امر در نظر گرفته است .

کرمی تصریح کرد : در این اعتبارات برای هر هکتار آبیاری بارانی 5 میلیون تومان وام بلا عوض و 5/5میلیون تومان برای آبیاری قطره ای و 3/5 میلیون تومان برای آبیاری کم فشار در نظر گرفته شده که کشاورزان می تواند اقدام نمایند .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه با اشاره به جلوگیری از هدر رفتن آبهای روان در برخی مناطق شهرستان گفت : آبهای روان در برخی روستا ها و مناطق شهرستان به هدر می رود و جهت جلوگیری از به هدر رفتن این آبها لازم ادارات مربوطه کار کارشناسی انجام داده و آنها را به مسیر در ست هدایت کنند .

وی در ادامه با اشاره به تشکیل اکیپ های کشت در تعطیلات نوروزی اشاره کرده و افزودند : به منظور جلوگیری از امکان سو استفاده اشخاص فرصت طلب در ایام تعطیلات در جهت تخریب و تغییر کاربری غیر مجاز ، اکیپ های حفظ کاربری کشاورزی با همکاری ادارات نیروی انتظامی ، دادگستری ، فرمانداری ، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی فعال و نظارت دقیقی داشته باشند .

کرمی از دستگاه های اجرایی خواست جهت مقابله با افراد سو جو بر خورد جدی از طرف دستگاه های صورت گیرد .

0 2 1

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :