طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان در سالجاری برگزار شد

ارسال شده : اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷ / ساعت : ۵:۲۰ ٫ب٫ظ
DSC_0019

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه شورای حفاظت از منابع آب با اشاره به اهمیت منابع آب اظهار داشت: آب یکی از زیر ساخت های مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی است و مدیریت صحیح آن برای ما بسیار ضروری است و منابع آبی به عنوان مهم ترین عامل توسعه پایدار تلقی […]

335 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 15582

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه شورای حفاظت از منابع آب با اشاره به اهمیت منابع آب اظهار داشت: آب یکی از زیر ساخت های مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی است و مدیریت صحیح آن برای ما بسیار ضروری است و منابع آبی به عنوان مهم ترین عامل توسعه پایدار تلقی می شوند و با صیانت از این منابع ارزشمند باید با نگاه منطقی مشکلات را حل کنیم.

وی با تأکید بر آگاهی بخشی به مردم جهت صرفه جویی در مصرف آب گفت: باید فرهنگ صحیح مصرف منابع آب به مردم آموزش داده شود.

فرماندار ویژه شهرستان افزود: برای هر حوزه و روستا با توجه به شرایط آن منطقه از برنامه جداگانه و با شرایط منطقه استفاده شود که بخشداران ، دهیاران و شورا باید در این مزینه تلاش کنند .

 

در ابتدای این جلسه محمدی رئیس امور منابع آب شهرستان طی گزارشی از وضعیت منابع آب موجود شهرستان گفت: در شهرستان مرند تعداد ۵۹۱ چاه عمیق فعال داریم که از این تعداد۲۵۴ چاه متروکه و غیر فعال است .

وی افزود: ۵۱۸ حلقه چاه در دشت مرند بالای ۳۰ کیلو ولت برق دارند  و تعداد۴۲۶ حلقه از چاه ها در شهرستان کنتور گذاری شده است .

محمدی رئیس امور منابع آب شهرستان با اشاره به تبعات حاصل از  افت فشار آبهای زیر زمینی گفت: کاهش آب چاههای ، قنات ها و چشمه ها – نشست زمین در بسیاری از روستا ها – افت کیفی منابع آب و شور شدن تدریجی آن و از جمله آنها  ایجاد محدودیت در مصرف آب شرب ، صنعت و کشاورز از جمله تبعات افت فشار آب زیر زمینی است .

وی در ادامه با اشاره به اقدامات حفاظتی در سال ۹۵ و ۹۶ گفت: ۱۳ حلقه چاه غیر مجاز در سطح شهرستان کاملا پر شده که با این تعداد در جمع کل ۱۴۹ حلقه چاه غیر مجاز انسداد و پر شده که با این روند ۱۵۵۶ میلیون متر مکعب صرفه جوی از محل انسداد چاههای غیر مجاز عاید شهرستان شده است .

وی گفت: در طول دو سال گذشته حجم آب صرفه جویی شده از جلوگیری از اضافه برداشت چاهها ی غیر مجاز ۴۵ میلیون متر مکعب بوده است .

محمدی با اشاره به وضعیت سد های موجود در شهرستان افزود: در شهرستان مرند تعداد ۷ سد  وجود دارد  که حداقل ۷ هزار و حداکثر ۹ میلیون متر مکعب آب در خود جای می دهند .

وی گفت: بسیاری از سد های شهرستان از جمله ارلان ، هرزند عتیق ، بناب مرند و شهید کلانتری دارای مشکلاتی از جمله نشت دهی آب ، نبود آب می باشند .

رئیس امور منابع آب شهرستان در ادامه گزارش خود با اشاره به وضعیت رود خانه های شهرستان افزود: ۷۰۰ کیلومتر طول رودخانه های شهرستان است .

وی ادامه داد :۱۴۲  کیلومتر از رود خانه های نیاز به ساماندهی اضطراری دارند  و مشکل اصلی رود خانه های شهرستان ریختن نخاله های ساختمانی است .

وی گفت:  در سطح شهرستان ۱۰ کیلومتر طول بازه آزاد سازی شده رودخانه ها است..

 

DSC_0028 DSC_0031 DSC_0033 DSC_0034

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :