- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

پیام تبریک معاون استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت ۱۲ اردیبهشت و روز معلم

Posted By admin On اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷ @ ۹:۲۵ ٫ب٫ظ In اخبار,اخبار ادارات,اخبار ویژه | No Comments

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در پیامی ۱۲ اردیبهشت و روز معلم را به تبریک گفت.

 

 معلمی هنر است، هنر آموختن آموزه‌ها، معلمی عشق است، عشق الهی و آسمانی که پروردگار مهربان به انسان عطا نموده تا با همت بلند خویش، روشنایی شب‌های تار جهالت و نادانی گردد. 

 

معلمی، مهری است که از روز ازل با گل آدمی سرشته شده تا مردم از ظلمات جهل به نور دانایی رهنمون شوند.

 

خداوند سبحان در آیات سوره جمعه می‌فرماید: ” … اوست خدایی که میان عرب امی، ‌پیغمبری بزرگوار از میان مردم برانگیخت تا بر آنان آیات وحی را تلاوت کند، آنها را پاک سازد و شریعت کتاب آسمانی را به آنان بیاموزد…”

 

روایات و رهنمودهای گوهربار علمای دینی نیز مؤید ارزش “تعلیم” و “جایگاه معلم” در فرهنگ تعالی بخش اسلامی است. چنانکه آثار بجا مانده از تلاش‌های بی‌وقفه بزرگ مردانی چون استاد شهید مرتضی مطهری (ره) بعنوان نماد عینی این تفکر ارزشمند دربارور نمودن گل های فرزانگی گلستان روح و اندیشه شاگردان او و روشنگری اقشار جامعه تا به ابد نمایان می باشد.

 

امید آنکه تمامی معلمین عزیز در مسیری که این شهید بزرگوار به تبعیت از علماء دین ترسیم نموده است گام نهاده و در احیای تفکر اصیل دینی، بی پیرایه و منطبق با نیاز روز جامعه در حال گذار، نقش آفرین گردند.

 

دوازدهم اردیبهشت‌ماه فرصتی است مغتنم، تا با گرامیداشت یاد و خاطره این استاد فرزانه و همه معلمان شهید بویژه شهیدان جاوید رجائی و باهنر، تبریکات خالصانه خود را نثار عموم معلمین سرافراز میهن اسلامی بالاخص معلمین خدوم شهرستان مرند نموده، سلامت و توفیق روزافزون همه معلمان آنها را مسئلت نماییم.

 

داود گرشاسبی

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=15598

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.