طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

اعتیاد سر منشاء بسیاری از آسیب های اجتماعی است / ۶۵ درصد آسیب های اجتماعی و جرایم مرتبط با اعتیاد است

ارسال شده : ژوئن 19, 2018 / ساعت : 4:55 ب.ظ

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر و کارگره آسیب های اجتماعی اظهار داشت: در شهرستان مرند قابلیت مبارزه جدی و همکاری و تعامل با مبارزه مواد مخدر در شهرستان وجود دارد . فرماندار ویژه مرند بیان داشت: معتاد سازی افراد  در ایران یک پروژه توسط غرب در ایران […]

413 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 16138

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر و کارگره آسیب های اجتماعی اظهار داشت: در شهرستان مرند قابلیت مبارزه جدی و همکاری و تعامل با مبارزه مواد مخدر در شهرستان وجود دارد .

فرماندار ویژه مرند بیان داشت: معتاد سازی افراد  در ایران یک پروژه توسط غرب در ایران است و  معتاد سازی ، ساخت انسان غیر اخلاقی ، رو آوردن افراد برای فرار از زندگی مناسب جز برنامه های غرب برای ایران است .

وی افزود: دستور العمل ها و بخشنامه ها باید به نوعی بومی آن محل بوده و مردم محور باشد .

فرماندار ویژه مرند بیان داشت: تمامی منابع مالی و امکانات باید در تربیت نسل خوب باشد .

DSC_0056

در ادامه این جلسه دکتر مهدوی دبیر شورای مبارزه با مواد استان گفت: در کشور ما از لحاظ عمرانی پیشرفت زیادی داریم ولی متاسفانه در مسائل فرهنگی کمتر پشیرفت کرده ایم.

وی افزود: آسیب های اجتماعی گسترده ، پیچیده و متنوع هستند و باید برنامه قوی داشته باشیم .

دکتر مهدوی بیان داشت:تدوین سند پنج ساله توسعه برای حوزه آسیب های اجتماعی صورت گرفته است ولی مشکل اصلی در اجرایی نمودن آن است .

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان گفت:  اعتیاد سر منشاء بسیاری از  آسیب های اجتماعی است و ۶۵ درصد  آسیب های اجتماعی و جرایم مرتبط با اعتیاد است .

دکتر مهدوی با اشاره به  حضور سمن ها و دستگاه ها در زمینه کاهش طلاق و  امنیت غذایی گفت: در زمینه حوزه سلامت و امنیت غذایی باید مجمع سلامت محلات پایه گذاری کنیم  و یا کاهش زمینه طلاق می توان نتایج مثبتی دریافت کرد .

وی با اشاره به رونق بخشی به مهارتهای زندگی افزود: در بحث آموزش مهارتهای زندگی باید توجه بیشتری صورت گیرد و خانواده ها را بلایای مواد مخدر و آسیب های اجتماعی در کشور آگاه کنیم .

وی ادامه داد :  ایجاد همبستگی اجتماعی و تقویت آنها در بین مردم جامعه و ایجاد ارتباط بیشتر که می توان از ظرفیت روحانیون ، مساجد ، آموزش و پرورش در این زمینه استفاده کرد .

مهدوی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان مشکل اصلی در زمینه موفقیت و کمتر بودن آسیب های اجتماعی را عدم هماهنگی ادارات دانسته و افزود: مشکل اصلی عدم هماهنگی در بین ادارت و دستگاههای ذیربط است و باید در راستای هم افزایی حرکت کنیم و نباید در عرض یکدیگر اقدام کنیم .

وی ادامه داد : در برنامه سند تدوین شده  تا سال ۱۴۰۰  باید بتوانیم ۲۵ درصد  اعتیاد را در سطح کشور و استان کاهش دهیم و همه امکانات برای تحقق این امر مهم بسیج شوند .

وی گفت: نجات نسل آینده در گرو تلاش و توجه به موضوع مقابله با مواد مخدر است .

وی افزود: انسان سالم محور توسعه است و با افراد بیمار نمی توان به توسعه دست یافت .

در ادامه این جلسه از زحمات فعالین مبارزه با مواد مخدر با اهدا لوحی تقدیر شد .

DSC_0038 DSC_0040 DSC_0041 DSC_0042 DSC_0043 DSC_0044 DSC_0063 DSC_0066 DSC_0069

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :