طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

آگاه سازی مردم و کاهش آسیب پذیری هدف اصلی پدافند غیر عامل

ارسال شده : خرداد ۳۱, ۱۳۹۷ / ساعت : ۱۱:۳۵ ٫ق٫ظ
DSC_0015

گرشاسبی در جلسه پدافند غیرعامل که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، افزود: با اجرای پدافند غیرعامل می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و تلفات انسانی جلوگیری کرد و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد. وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل به معنای […]

188 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 16178

گرشاسبی در جلسه پدافند غیرعامل که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، افزود: با اجرای پدافند غیرعامل می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و تلفات انسانی جلوگیری کرد و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب پذیری در هنگام بحران است، اظهار داشت: در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان ها، صنایع و حتی مردم عادی می توانند نقش موثری ایفا کنند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: متاسفانه در جامعه ما خانواده های زیادی هستند که در این باره اطلاعات کافی را ندارند و بر همین اساس ایجاد دغدغه و آگاهی در خانواده ها درباره اقدامات مربوط به پدافند غیر عامل باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر ارایه آموزش به افراد اظهار کرد: همه اقشار جامعه در هر سطحی که هستند باید برای این فرهنگ سازی تلاش کنند زیرا با اجرای مطلوب اقدامات مربوط به پدافند غیر عامل ضریب امنیتی و ایمنی کشور افزایش می یابد.

فرماندار ویژه شهرستان مرند عمده هدف برگزاری این جلسات را آگاه‌سازی مسئولان نسبت به مقوله پدافند غیر عامل و شفاف‌سازی آنان در زمینه جوانب اجرای این موضوع مهم برشمرد و افزود: آگاهی مسئولان نسبت به مفاد عملی‌سازی پدافند غیر عامل در طی امور مربوطه بایستی در سطح عموم جامعه تسری یافته و آگاهی مردم نیز نسبت به این امر مهم و کاربردی افزایش یابد.

وی با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل  در شهرستان تاکید کرد : مدیران اداری مساله پدافند غیر عامل در ادارات را جدی بگیرند و تمامی اقدامات لازم برای این امر مهم را انجام  دهند .

فرماندار ویژه مرند با اشاره به برگزاری رزمایش آلودگی شیر در شهرستان گفت:  آلودگی شیر با عامل سیاه زخم  رزمایشی بود  که قرار بود در شهرستان برگزار شود و سناریوی آن هم نوشته شده بود  و اقدامات لازم برای برگزاری سناریوی عامل سیاه زخم اجرا شود .

 

DSC_0007

در این جلسه شیخ پور معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند اظهار داشت: در شهرستان ارزیابی زیر ساخت های آسیب پذیر از منظر پدافند غیر عامل صورت گیرد .

وی با اشاره به کوتاهی دستگاه های ذیربط برای فراهم نمودن پد هلیکوپتر افزود : متاسفانه دستگاه های ذیربط برای محل پد هلیکو پتر هنوز زمین آنرا مشخص نکرده اند  که باعث تاسف است  و این عملکرد قابل قبول نیست و باید ظرف مدت یکماه زمین محل مورد نظر را آماده و شهرداری مرند اقدامات لازم را انجام دهد .

شیخ پور معاون فرماندار با اشاره به آموزش جهاد کشاورزی برای کشاورزان در زمینه پدافند غیر عامل بیان داشت:  جهاد کشاورزی در زمینه برگزاری دوره های آموزشی بیوتوریسم و امنیت غذایی برای کشاورزان اقدام کند .

معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند تاکید کرد : در بحث پدافند غیر عامل اصل آگاه سازی مردم  از موضوع پدافند غیر عامل و هدف آن کاهش آسیب پذیری است .

DSC_0010 DSC_0012 DSC_0013 DSC_0014 DSC_0016

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :