طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه : معتاد سازی جامعه ایران از اهداف آمریکا است

ارسال شده : تیر ۱۱, ۱۳۹۷ / ساعت : ۹:۵۴ ٫ق٫ظ
DSC_0014

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مرند که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدربرگزار شد اظهارد اشت: جامعه بشری با آهنگ سریع تحولات و تغییرات سریع در عرصه های فرهنگی ، اجتماعی و تکنولوژی و منظومه خانواده در حال تغییر ، مواجه شده و به […]

345 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 16361

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مرند که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدربرگزار شد اظهارد اشت: جامعه بشری با آهنگ سریع تحولات و تغییرات سریع در عرصه های فرهنگی ، اجتماعی و تکنولوژی و منظومه خانواده در حال تغییر ، مواجه شده و به قرن دگرگونی های فزاینده و پیچیده وارد شده است .

وی افزود: آنچه مهم است نسلها ، نوجوانان و جوانان کشور بدون آمادگی به عرصه جامعه وارد می شوند و در مقابله با این طیف ها که شوک های اجتماعی نامیده می شود روبرو می شوند .

گرشاسبی با بیان اینکه امروز مواد مخدر به عنوان شوک های اجتماعی تبدیل شده افزود: مواد مخدر از جمله روانگردان ها امروزه به عنوان شوکه های اجتماعی در جامعه امروزی مطرح شده که به عنوان زلزله خاموش و یکی از ابزار های جنگ نرم مطرح است به گونه ای  و به یک بحران جهانی تبدیل شده است .

فرماندار ویژه مرند با اشاره به آمار مصرف مواد مخدر گفت: متاسفانه در دنیا به طور میانگین ۲۵۵ میلیون نفر یعنی (۳/۵ ) درصد جمعیت کل دنیا درگیر مواد مخدر هستند و سن مبتلا به این پدیده شوم ما بین ( ۶۴ الی ۱۵ ) سال رسیده که حداقل یکبار مواد مخدر را تجربه مصرف کرده اند .

وی گفت: نسبت به سال ۲۰۰۶ ، ۲۳ درصد افزایش رشد در کل دنیا به وجود آمده است  که نشان دهنده آنست یا نمی توان با مصرف مواد مخدر مبارزه کنیم و یا واقعا به صورت هوشمندانه و عالمانه در دنیا در حال رونق است .

وی گفت:  رشد فزاینده ی تقاضای مواد زمینه را برای روند فزاینده  عرضه مواد مخدر و روانگردان ها فراهم نموده به طوریکه در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۰۹ شاهد رشد ۷۰۰ درصدی  ، آن هستیم .

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: یک قرن مبارزه با مواد مخدر می گذرد ولی هر روز عرضه و مصرف آن بیشتر می شود  که طی یک آسیب شناسی صورت گرفته ، مواد مخدر تبدیل به یک ابزار سیاسی و اقتصادی شده است و در کل دنیا بیش از یک میلیون نفر مشغول به فعالیت هستند  و گردش مالی آن بیش از ۳ هزار دلار می باشد  و  متاسفانه جز پنج اقتصاد برتر دنیا شده است .

فرماندار ویژه مرند افزود: یکی از علل که مواد مخدر کمتر نشده است و به یک ابزار سیاسی و اقتصادی تبدیل شده و مطمئنا سازمان یافته است که باعث شبکه سازی و پیوند سازی شده و شکل گرفته  است .

وی بیان داشت: به لحاظ پیوند میان قاچاق مواد مخدر و تروریسم و ترویج جرایم سازمان یافته و نفوذ شبکه های قاچاق در بافت های اقتصادی کشور در حال توسعه ، ضربات جبران ناپذیری را به این کشور ها وارد نموده است .

گرشاسبی با اشاره به روند کاهش سن مصرف مواد مخدر در جامعه گفت: از دغدغه های بزرگ در کشور ، کاهش سن مصرف مواد مخدر به پائین تر ، و یا مصرف در بین زنان ، افراد شاغل و تحصیل کرده است .

وی افزود: افزایش تولید  مواد مصنوعی و شیمایی و تغییر الگوی مصرف ، نوع مواد و تولید مواد جدید روان گردان ، شاریط مصرف مواد و تمایل به مصرف هم زمان و ترکیبی گونه های مختلف مواد ، افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف بیش ازحد  و ناخالصی مواد ، سبب پیچیدگی این عرصه در ابعاد مختلف شده است  .

وی با اشاره به اهداف دشمنان برای ترویج بیشتر مصرف مواد مخدر در کشور گفت: دشمنان از هر توطئه ای برای ورود جوانان به مصرف مواد استفاده می کنند که از جمله آنها بهره گیری از شبکه های سایبری و ماهواره ای است که به نوعی برای مصرف مواد  ذائقه تولید می کنند .

فرماندار مرند بیان داشت: نشا نه روی نهاد خانواده ، مدارس ، دانشگاه ها  و کارکنان محیط های صنعتی و کارگری از اهداف جدی سیستم هوشمند اعتیاد برای نابودی نسل ها می باشد .

وی گفت: متاسفانه در کشور همسایه ما افغانستان ، تولید مواد مخدر از ۱۸۵ تن به ۹ هزار تن در سال رسیده که نشان از نقش آمریکائیها در کشور افغانستان برای ضربه زدن به جوامع بشری است .

فرماندار ویژه مرند گفت: معتاد سازی جامعه ایران از اهداف آمریکا است .

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به تلاش دشمنان برای آلوده کردن جامعه به مواد مخدر گفت: فشار به جامعه ایرانی باعث وحدت و تعامل در بین مردم و مسئولین شده که دشمنان نتوانستند به اهداف خود برسند که موضوع مواد مخدر را ترویج دادند .

وی با اینکه سه هدف اصلی از سوی دشمنان برای آلوده کردن نظام  جمهوری اسلامی ایران طراحی شده است افزود: معتاد کردن جامعه ، آلوده کردن به مشروبات الکلی و ترویج رفتارهای غیر اخلاقی از توطئه های دشمنان است  که تهاجم وسیع فرهنگی و اجتماعی دشمنان برای مصرف بیشتر مدیریت می شود .

وی ادامه داد : علاوه بر وجود فشارهای بیرونی از سوی دشمنان برای نظام جمهوری اسلامی ایران ، فشار هایی در داخل وجود دارد که از جمله آنها وجود رکود ، بیکاری و از همه مهمتر عدم پاسخگویی کامل به نیاز های جوانان است .

وی گفت: اگر کشوری آسیب پذیر نباشد ، فشار های بیرونی ، ترفند های بیرونی ، سیاست بیرونی ، استراتژی بیرونی بر علیه نظام موثر نخواهد بود .

فرماندار ویژه مرند با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی در شهر مرند گفت: متاسفانه هر پنج  آسیب رایج دنیا از جمله آنها اعتیاد ، طلاق ،حاشیه نشینی ، فساد اخلاقی و از همه مهمتر نزاع و خشونت که جز آسیب  اول اجتماعی است در شهرستان وجود دارد و باید در این زمینه ها فرهنگ سازی کنیم که این رفتار و حرکت اشتباه است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این پدیده شوم گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران در برابر مقابله با عرضه مواد مخدر اقدامات موثر و زیادی انجام داده که از جمله آن افزایش سی درصدی عملیات مبارزه با قاچاق مواد مخدر است که در این زمینه شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

وی افزود : افزایش  ۲۴ درصدی سلاح های مکشوفه از قاچاقچیان ، انهدام کارگاه های تولید ماده محرک شیشه ، افزایش ۱۴ درصدی انواع مواد مخذر مکشوفه،افزایش ۴۳ درصدی تعداد دستگیر شدگان در اتراباط با انواع مواد  ، ایجاد موانع فیزیکی در مرزهای کشور  که حاکی از تلاش نیرو های مقابله کننده برای ضربه زدن به سیستم مواد مخدر و روان گردانها داشته است .

وی با اشاره به سایر اقدامات صورت گرفته بیان داشت: در زمینه های حوزه فرهنگی و پیشگیری از مواد  مخدر ، حوزه درمان اعتیاد ، حوزه صیانت و حمایت اجتماعی و توسعه مشارکتهای مردمی ، حوزه تحقیقات به منظور علمی کردن مبارزه با مواد مخدر و افزایش اقدامات رسانه ای از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط جمهوری اسلامی ایران است .

فرماندار ویژه مرند در ادامه سخنان خود با اشاره به همت و تلاش همه در برابر پیشگیری و مبارزه  با مواد مخدر افزود: انتظار می رود کلیه مسئولین ملی و استانی ، نخبگان و اصحاب اندیشه ، مراکز علمی و سازمانهای مردم نهاد  با دغدغه بیشتر و مشارکت موثر و حداکثری در امر مبارزه به خصوص پیشگیری اولیه از اعتیاد ایفای نقش نمودهتا زمینه را برای کاهش مصرف مواد و کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد در برنامه ششم توسعه در سطح کشور فراهم شود .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه سخنان خود با اشاره به پدیده مبارزه با قاچاق کالا بیان داشت: گسترش پدیده قاچاق و تاثیر مخرب آن در امر تولید و تجارت قانونی و سرمایه گذاری و اشتغال خطر جدی و بزرگی است که باید  با جدیت تمام با آن مبارزه کرد و بر همه دستگاه هایی که به نحوی می توانند در این امر دخیا باشند واجب است که سهم خود را در این مبارزه  ایفا کنند .

وی گفت: مبارزه با قاچاق کالا باید ملی و فراگیر و مردم محور باشد یعنی برای اینکه تولید ملی داشته باشیم ، اشتغال داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: آگاه سازی آحاد جامعه از تاثیرات مخرب ورود و خروج کالای قاچاق و تاثیرات منفی استفاده از کالاهای خارجی و توجه جدی به تولیدات داخلی با رویکرد پیشگیرانه ، حمایت جدی از کالای ایرانی ، گسترش فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا و ارز و استفاده از تولیدات داخلی از عوامل مهم مبارزه با قاچاق کالا است .

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0006 DSC_0007 DSC_0008 DSC_0012 DSC_0014

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :