طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

معاون استاندار آذربایجان شرقی : نظام سلامت مردم محور اجراشود/دلیل یک‌پنجم مرگ‌ها درمرند سرطان است

ارسال شده : تیر ۱۲, ۱۳۹۷ / ساعت : ۷:۵۸ ٫ق٫ظ
DSC_0017

داود گرشاسبی فرماندار ویژه شهرستان مرند، ظهر دوشنبه در اولین مجمع سلامت شهرستان مرند که با حضور حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده امام جمعه مرند برگزار شد، ابراز داشت: اساسنامه این مجمع خیلی دیر در بین اعضا توزیع شد، وقتی افرادی به عنوان اعضای مجمع خیرین سلامت دعوت می شوند باید اساسنامه این مجمع پیش […]

397 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 16375

داود گرشاسبی فرماندار ویژه شهرستان مرند، ظهر دوشنبه در اولین مجمع سلامت شهرستان مرند که با حضور حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده امام جمعه مرند برگزار شد، ابراز داشت: اساسنامه این مجمع خیلی دیر در بین اعضا توزیع شد، وقتی افرادی به عنوان اعضای مجمع خیرین سلامت دعوت می شوند باید اساسنامه این مجمع پیش تر در اختیار آنان قرار می گرفت.

وی افزود: طبق بند ۱۱ سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی، مجمع ملی سلامت یک نگاه کلان داشته و نگاهی به تمام حوزه های فرهنگ و سیاست دارد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: طبق این بند، افزایش آگاهی، مسئولیت پذیری، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تامین، حفظ و ارتقای سلامت با استفاده از ظرفیت نهادها و سازمان های فرهنگی، آموزشی و رسانه ای کشور تحت نظارت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی مورد تاکید قرار گرفته است.

گرشاسبی بر ضرورت اجرای مردم محوری نظام سلامت تاکید کرد و گفت: شبکه ای که در اختیار بهداشت و درمان شهرستان مرند وجود دارد، نشان می دهد که این طرح با همکاری معتمدین محله ای قابل اجراست.

فرماندار ویژه مرند ادامه داد: شناخت توانمندی های مردم و ظرفیت های بالفعل و بالقوه محله و روستا، تقسیم کار و اقدامات محلی بین ساکنان داوطلب اعضای کانون سلامت محله را از ضرورت های اجرای بهتر نظام سلامت است.

 

دکتر صباغ مسئول سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند، ظهر دوشنبه در اولین مجمع سلامت شهرستان مرند که با حضور حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده امام جمعه مرند و داود گرشاسبی فرماندار ویژه مرند برگزار شد، با اشاره به برخی چالش های سلامت شهرستان مرند ابراز داشت: سال گذشته ۳۵۰۰ مورد حیوان گزیدگی در شهرستان مرند صورت گرفت برای هر حیوان گزیدگی ۶۰ میلیون ریال واکسن از بودجه عمومی تزریق می شود که اگر از این آسیب پیشگیری شود، این اعتبار در توسعه سایر بخش ها هزینه می شود.

وی همچنین ازدواج سالم و پایدار را از چالش های شهرستان مرند عنوان کرد و گفت: روز به روز شاهد افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج در شهرستان و کشور هستیم.
صباغ با اشاره به فعالیت سامانه سیب عنوان کرد: اطلاعات تمامی افراد شهرستان وارد این سامانه شده اند، دراین سامانه بیماری مراجعه کنندگان و مراقبت های آنان و خدمات ارائه شده ثبت می شود.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند از نیازسنجی سلامت در شهرستان مرند خبر داد و تصریح کرد: رابطین سلامت با مراجعه به افراد مشکل سلامتی هر محله و روستا را از منازل پرس و جو می کنند، این مشکلات جمع آوری شده و در هیات امنای سلامت محله یا روستا کارشناسی می شود.

وی در بخش دیگری با تحلیل وضعیت خطرسنجی در شهرستان مرند اظهار داشت: در این طرح، افراد بالای ۳۰ سال شهرستان، غربالگری و خطرسنجی می شوند، تاکنون ۴۷ هزار نفر با قند و چربی خون، غربالگری شدند.

صباغ با اشاره به اینکه حدود ۹۰ درصد افراد غربالگری شده دارای خطر کمتر از ۱۰ درصد هستند، ادامه داد: بیماریابی فشار خون در شهرستان مرند به دو برابر بعد از اجرای این طرح، افزایش پیدا کرد، بیماریابی دیابت نیز از یک درصد به بیش از چهاردرصد افزایش پیدا کرد.

مسئول سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند با بیان اجرای طرح بیماریابی سرطان سینه در زنان ۳۰ تا ۶۹ ساله اظهار داشت: حدود ۲۰ هزار نفر از زنان شهرستان مرند غربالگری شدند که ۱۷ مورد مثبت قطعی سرطان سینه بودند.

وی تاکید کرد: یک پنجم مرگ ها در شهرستان مرند به خاطر سرطان است که مهم ترین دلیل آن، شیوه غلط زندگی، نوع تغدیه، آب و هوا، اضطراب و کم تحرکی است.

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :