طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

نماینده عالی دولت در شهرستان در جلسه ستاد پشتیبانی سواد آموزی : ۸۳ درصد جمعیت شهرستان مرند باسواد هستند

ارسال شده : تیر ۲۱, ۱۳۹۷ / ساعت : ۵:۳۷ ٫ق٫ظ
DSC_0015

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۸۳ درصدجمعیت شهرستان مرند باسواد هستند، ابراز داشت: شهرستان مرند از نظر میزان سواد در رتبه هفت استان آذربایجان شرقی قرار دارد که باید تمام توانمندی ها را جهت تغییر این روند بسیج کنیم. فرماندار ویژه مرند اظهار داشت: تمام مجموعه ها باید با تقویت روابط بین […]

203 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 16463

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۸۳ درصدجمعیت شهرستان مرند باسواد هستند، ابراز داشت: شهرستان مرند از نظر میزان سواد در رتبه هفت استان آذربایجان شرقی قرار دارد که باید تمام توانمندی ها را جهت تغییر این روند بسیج کنیم.

فرماندار ویژه مرند اظهار داشت: تمام مجموعه ها باید با تقویت روابط بین بخشی، در جهت تحقق ریشه کن کردن بیسوادی تلاش کنند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه علم بازدارنده و سازنده است، تاکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، رشد بیش از ۱۰۰ درصدی در سوادآموزی داشته ایم، دولت نیز تلاش می کند تا بیسوادی را ریشه کن کند.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در امر ریشه کنی بی سوادی ابراز داشت:  برای ریشه کنی بی سوادی فقط آموزش و پرورش نمی تواند بی تنهایی موفق شود بلکه تشکیل مجمع برای ریشه کنی بی سوادی و بومی سازی و مردمی بودن ریشه کنی بی سوادی کمک شایانی در این زمینه خواهد کرد .

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با تثبیت وضع موجود و تحقق حجم ابلاغی، در پایان سال جاری، جشن تحقق حجم ابلاغی را برگزار خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت: باید نگاه افراد بی سواد را برای سواد آموزی تغییر دهیم  تا حضور آنها در کلاس درس مشتاقانه باشد .

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به تلاش در زمینه کیفی سازی سواد آموزی افزود: آموزش و پرورش نظارت بیشتر بر کیفی بودن سواد آموزی داشته باشد و صرفا هدف برگزاری کلاس نباشد .

DSC_0004

در ابتدای این جلسه کاظمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گفت: در سال ۹۶، ۹۱ درصد سهم برای سوادآموزی تعیین شده بود که با تلاش همکاران، ۹۱ درصد حجم ابلاغی جذب شده است.

وی افزود: حجم ابلاغی برای جذب نهضت سوادآموزی در شهرستان مرند، امسال افزایش ۲۵ درصدی دارد که هزار و ۲۵۷ نفر باید جذب و به سوادآموزی مبادرت کنیم.

وی تاکید کرد: جمعیت کودکان ۶ تا ۹ سال بازمانده از تحصیل، ۴۸۰ نفر که از نظر ما این رقم، رقم قابل قبولی برای شهرستان مرند نیست.

دکتر کاظمی گفت: بعد از شناسایی و جذب ، نگه داشت سواد آموز بسیار با اهمیت است و باید امکانات و توان بیشتری صرف آن کرد .

وی بیان داشت: تعداد ۳۹ روستای فعال در عرصه نهضت سواد آموزی در شهرستان وجود دارد که لازم است تمامی دهیاران و شورا های روستا ها در زمینه ریشه کنی بی سوادی همت کنند .

دکتر کاظمی با اشاره به حمایت دولت از ریشه کنی بی سوادی گفت: بسته های تشویقی هیات دولت برای هر بی سواد ۱۴۴ هزار تومان است که باید نسبت به سواد آموزی اقدام کنند .

DSC_0002 DSC_0006 DSC_0007

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :