- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

فرماندار ویژه مرند در دیدار با مدیر کل کمیته امداد : اولویت اصلی باید در تربیت نیروی انسانی برای کار و حمایت از آنها باشد

Posted By admin On تیر ۲۷, ۱۳۹۷ @ ۷:۵۳ ٫ق٫ظ In اخبار,اخبار ادارات,اخبار ویژه | No Comments

فرماندار ویژه مرند در دیدار با مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اشاره به وجود فرصت های شغلی فراوان در این شهرستان گفت: شهرستان مرند سرشار از مزیت و فرصت است  ولی دغدغه اصلی آن نیرو ی انسانی متناسب با وضع موجود است .

وی افزود: توانمندیهای خاصی در شهرستان وجود دارد  که در بسیاری از نقاط استان و یا کشور وجود ندارد که فرصتهای خوبی برای اشتغال زایی است .

وی ادامه داد : از جمله فرصت ها  ، پتانسیل بخش کشاورزی است که باید در زمینه صنایع تبدیلی گام برداریم و زمینه را برای صادرات و واردات فراهم کنیم .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت حمل و نقل شهرستان گفت: ترانزیت که نقش اساسی در زمینه اقتصاد دارد که شهرستان از این فرصت به خوبی بهره مند است و وجود چندین شرکت حمل و نقل موقعیت ایجاد سرمایه گذاری را فراهم می کند .

فرماندار مرند ادامه داد : اولویت اصلی باید در تربیت نیروی انسانی برای کار و حمایت از آنها باشد .

وی با اشاره به وجود جاده ترانزیتی و عبور مسافران از جاده های شهرستان گفت: به طور متوسط سالانه بیش از ۸ میلیون نفر به منطقه آزاد تردد می کنند و یامسافران از مسیر های دیگر نیز عبور کرده که این فرصت خوبی برای اشتغال زایی است که از جمله آن دایر نمودن نمایشگاههای مختلف در مسیر ها ی شهرستان است .

فرماندار ویژه مرند بیان داشت: کمیته امداد باید نیرو های انسانی  تحت پوشش خود را متناسب با شرایط آموزش دهد و زمینه اشتغال آنها را فراهم کند .

وی افزود: می توان در زمینه های کار آموزی و یا کارورزی از نیرو های انسانی کمیته امداد استفاده کرد .

وی گفت: باید از امروز برای آینده کشور برنامه ریزی کنیم .

در ابتدای این دیدار محمد کلامی مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از زحمات فرماندار در حمایت از کمیته امداد گفت:  در سال گذشته در شهرستان بیش از ۸ میلیارد تومان وام اشتغال زایی پرداخت شده است و در حال حاضر دنبال اشتغال زایی نوین هستیم .

وی با اشاره به تلاش کمیته امداد برای اشتغال نیرو های تحت پوشش خود افزود:طی تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی استان ، بانوان دارای مدرک تحصیلی دیپلم و یا بالاتر می توانند طی یک دوره آموزشی به سیستم  داروخانه های استان هدایت شوند که در شهر تبریز توانسته ایم برای ۳۰۰ نفر آموزش دهیم .

محمد کلامی مدیر کل کمیته امداد استان آذبایجان شرقی با اشاره به حمایت این نهاد  از نیرو های تحت پوشش خود در زمینه مسکن افزود:  در سال گذشته در بخش مسکن تعداد ۱۴۶ واحد مسکونی در سطح شهرستان را احیا و یا ساخت داشته ایم که امسال با همکاری سپاه این تعداد به دو برابر خواهد رسید.

DSC_0020 [1] DSC_0021 [2]


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=16588

URLs in this post:

[1] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2018/07/DSC_00201.jpg

[2] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2018/07/DSC_00212.jpg

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.