طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

معاون استاندار آذربایجان شرقی: مرند از موقعیت خود در جهت توسعه بهره ببرد

ارسال شده : مرداد ۵, ۱۳۹۷ / ساعت : ۸:۳۲ ٫ب٫ظ
DSC_0024

گرشاسبی نماینده عالی دولت در جلسه شورای توسعه شهرستان مرند با اشاره به تشکیل اولین جلسه مجمع توسعه و برنامه ریزی شهرستان در بهمن ماه سال گذشته ابراز داشت: فعالان فرهنگی اقتصادی شهرستان علیرغم تشکیل جلسه اول، هنوز در جریان و نحوه فعالیت این مجمع نیستند. وی با بیان نگاه رشدی در سند تدبیر و […]

470 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 16634

گرشاسبی نماینده عالی دولت در جلسه شورای توسعه شهرستان مرند با اشاره به تشکیل اولین جلسه مجمع توسعه و برنامه ریزی شهرستان در بهمن ماه سال گذشته ابراز داشت: فعالان فرهنگی اقتصادی شهرستان علیرغم تشکیل جلسه اول، هنوز در جریان و نحوه فعالیت این مجمع نیستند.

وی با بیان نگاه رشدی در سند تدبیر و توسعه افزود: سند تدبیر و توسعه به صورت پایلوت در استان آذربایجان شرقی تدوین و آغاز به کار کرد که به صورت الگو در سراسر کشور اجرایی شد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت توجه به توانمندی مردم در توسعه تاکید کرد: هر کاری در گذشته در جهت توسعه صورت گرفته با محوریت دولتی بوده است، اما در مجمع تعاملی توسعه و برنامه ریزی، تولید فکر به مردم واگذار شده است.

گرشاسبی با بیان اینکه نخبگان باید با ارائه نظرات خود، دولت را به سمت توسعه هدایت کنند، ادامه داد: تولید فکر باید توسط نخبگان جامعه در عرصه های مختلف صورت بگیرد، چرا که این نظرات و تفکرات به توانمندی جامعه نزدیک است.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به موقعیت جغرافیایی مرند و جلفا اظهار داشت: شهرستان مرند در حوزه بازرگانی و تجارت باید نگاه فراملی داشته باشد در صورتی که به نظر می رسد نگاه این شهرستان در این حوزه به شهر تبریز است بلکه باید از فرصت منطقه آزاد ارس و جلفا در جهت توسعه شهرستان بهره برد، در این منطقه صنعتی، ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: انباشت تجربه و همفکری نخبگان در کنار دغدغه داشتن، توسعه شهری را محقق می کند از طرفی باید از داشته ها و پتانسیل های موجود بهره برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مرند را شهر سیاست زده دانست و عنوان کرد: متاسفانه این شهر به خاطر سیاست زدگی، از پیشرفت در زمینه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی عقب مانده است و برای دور شدن از این فضا، باید مردم را در مدیریت هوشمند شهری سهیم کرد.

گرشاسبی افزود: مرند دارای نیروی انسانی خلاق و ایده پرداز و موقعیت خاص جغرافیایی است اما از جاده بین المللی مرند – بازرگان هیچ گونه استفاده ای نکرده است.

فرماندار ویژه مرند در ادامه بر ضرورت توسعه سمن ها تاکید کرد و اظهار داشت: سازمان های غیر دولتی هر چقدر توسعه پیدا کرده و منسجم بوده و در حوزه های اقتصادی و اجتماعی ورود پیدا کنند شاهد توسعه جامعه خواهیم بود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: همه گروه ها و احزاب سیاسی اجتماعی باید منفعت کلان شهر مرند را مورد توجه قرار دهند و منافع فردی را در توسعه دخالت ندهند.

گفتنی است، در پایان این جلسه، دبیرخانه های مجمع توسعه و برنامه ریزی شهرستان مرند تشکیل شد.

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :