- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

برگزاری رویداد ملی فرهنگی در کاروانسرای یام

Posted By admin On مرداد ۲۲, ۱۳۹۷ @ ۱۰:۰۷ ٫ق٫ظ In اخبار,اخبار ادارات,اخبار ویژه,اطلاعیه ها,بازدید فرماندار,تصاویر مناسبتی,گزارش تصویری | No Comments

فرماندار شهرستان ویژه مرند از برگزاری رویداد ملی فرهنگی در کاروانسرای یام خبر داد.

گرشاسبی گفت : طی برنامه‌ریزی که در سطح کشور به عمل آمده است ۱۰ مکان تاریخی برای برگزاری فعالیت‌های فرهنگی در راستای معرفی اماکن تاریخی و گردشگری انجام خواهد شد که یکی از ۱۰ اماکن تاریخی ، کاروانسرای یام معرفی شده است.

وی افزود : این رویداد ملی از تاریخ ۲۷ مرداد ماه الی دوم شهریور ماه برگزار خواهد شد.

گرشاسبی در ادامه گفت : در این رویداد ملی  اجرای نمایش های آیینی و سنتی با مضامین فولکلور و سنتی ، غرفه های صنایع دستی شهرستان و محصولات کشاورزی و همچنین ایجاد کمپ عشایری و پخت غذاهای محلی از جمله برنامه های برگزاری این رویداد است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود : هدف از برگزاری این رویداد ملی نشان دادن پتانسیل های مختلف شهرستان مرند است.

فرماندار ویژه مرند ادامه داد: برپایی غرفه های نمایش و فروش صنایع دستی از دیگر برنامه های این رویداد فرهنگی است، چرا که این شهرستان در زمینه تولید صنایع دستی یکی از قطب ها به شمار می رود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای زنده ورک شاپ در رویداد فرهنگی کاروانسرای یام خاطرنشان کرد: با اجرای این برنامه، مردم به صورت زنده با تولید صنایع دستی و هنری شهرستان مرند از نزدیک آشنا می شوند.

گرشاسبی ابراز داشت: غرفه های فروش محصولات شهرستان مرند نیز در این رویداد برپا می شود، محصولاتی مانند زعفران و پسته و انواع خشکبار نیاز به معرفی بیشتر دارد.

وی همچنین از استقرار چادرهای عشایر در حاشیه این رویداد خبر داد و گفت: این اتفاق با هدف معرفی سبک زندگی سنتی عشایر به مردم صورت می گیرد، چرا که زندگی عشایر یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان مرند است.

فرماندار ویژه مرند ادامه داد: غذاهای بومی محل مرند باید در این رویداد معرفی شود، چرا که شهرستان مرند از تنوع و کیفیت بالای غذایی برخوردار است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: ظرفیت های گردشگری مرند باید هر چه بهتر معرفی شده و در جهت رونق اقتصادی این منطقه از آن بهره برد.

گرشاسبی بر ضرورت احیای میراث های مرند تاکید کرد و گفت: احیای کاروانسرای یام مرند یک الگوی خوبی برای حفظ میراث فرهنگی است، اما منابع مالی کافی برای بازسازی تمامی امکان تاریخی این شهرستان وجود ندارد، اما نسبت به واگذاری به بخش خصوصی جهت احیا و بهره برداری آمادگی داریم.

وی افزود: مسجد جامع مرند یک برند کشوری در شهرستان مرند به شمار می رود که بنا به روایتی محل دفن مادر حضرت نوح(ع) است، در حوزه های بوم گردی نیز ظرفیت های خوبی در این شهرستان وجود دارد.

فرماندار ویژه مرند خاطرنشان کرد: هتل داری باید در شهرستان مرند گسترش پیدا کند، با وجود روستاهای تاریخی با طبیعت بکر در این شهرستان، اما برای اسکان گردشگران، هتلی وجود ندارد.

گرشاسبی تاکید کرد: میراث فرهنگی شهرستان مرند برای معرفی هر چه بهتر ظرفیت گردشگری، باید در زمینه تربیت لیدر و رهبر گردشگری فعال شود.

DSC_0002 [1] DSC_0003 [2] DSC_0005 [3] DSC_0006 [4] DSC_0007 [5]


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=16820

URLs in this post:

[1] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2018/08/DSC_00027.jpg

[2] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2018/08/DSC_00036.jpg

[3] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2018/08/DSC_00056.jpg

[4] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2018/08/DSC_00063.jpg

[5] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2018/08/DSC_00074.jpg

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.