طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

برنامه ریزی برنامه های مفرح برای سالمندان در طول سال

ارسال شده : شهریور ۱۴, ۱۳۹۷ / ساعت : ۶:۲۹ ٫ق٫ظ
۲۸۸۶۶۹۳

معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند در شورای سالمندان و ستاد مناسب سازی شهرستان مرند، با اشاره به افزایش امید به زندگی در ایران خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک با انبوه جمعیت سالمندی روبه رو خواهیم شد و امروز باید تا دیر نشده، به فکر سالمندان بود. وی با انتقاد از مصوبه گذشته شورای سالمندان شهرستان […]

361 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 17300

معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند در شورای سالمندان و ستاد مناسب سازی شهرستان مرند، با اشاره به افزایش امید به زندگی در ایران خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک با انبوه جمعیت سالمندی روبه رو خواهیم شد و امروز باید تا دیر نشده، به فکر سالمندان بود.

وی با انتقاد از مصوبه گذشته شورای سالمندان شهرستان مبنی بر برگزاری ورزش صبحگاهی سالمندان در هفته بهزیستی عنوان کرد: چرا ورزش صبحگاهی ویژه سالمندان تنها باید در هفته بهزیستی برگزار شود، این برنامه مفرح ورزشی باید در طول سال برنامه ریزی شود.

شیخ پور با اشاره به پیشنهاد برگزاری جشنواره قصه گویی در مرند تصریح کرد: جشنواره قصه گویی ویژه سالمندان با همکاری اداره بهزیستی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در مرند برگزار شود.

وی همچنین با اشاره به جایگاه احترام به سالمندان در دین اسلام ابراز داشت: امروز بین نسل جوان و نسل سالمند فاصله ایجاد شده است و تجربیات نسل سالمند از سوی نسل جدید، نادیده گرفته می شود.

شیخ پور افزود: متولیان فرهنگی به جای تبلیغ مسائل فرهنگی، از سیاست بحث می کنند، سخنرانان و متولیان فرهنگی، با حضور در مساجد، ضمن نقد و تحلیل مسائل سیاسی روز، باید مسائل فرهنگی را نیز گوشزد کنند.

معاون فرماندار ویژه مرند تاکید کرد: ماه محرم و برپایی جلسات عزاداری هیئات مذهبی، فرصت مغتنمی است تا مسائل فرهنگی و ضرورت احترام به سالمندان به نسل جوان گوشزد شود.

وی در بخش دیگری بر ضرورت مناسب سازی شهری تاکید کرد و گفت: برخی از مدیران دستگاه های اداری شهرستان مرند حتی مصوبات جلسات ستاد مناسب سازی را مطالعه نمی کنند تا آن را عملی کنند.

۲۸۸۶۶۹۲

در ابتدای این جلسه محمد زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان با اشاره به رونمایی از سند سالمندی شهرستان مرند خاطرنشان کرد: راهکارهای وضعیت سالمندان در این سند ارائه شده است، تا ۲۰ سال آینده در معرض سونامی سالمندی و انفجار سالمندی قرار خواهد گرفت.

محمدزاده خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد جمعیت شهرستان مرند سالمند هستند، پدیده سالمندی عملکرد جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد که از جمله آن ها مساله اقتصادی است که در سندسالمندی نیز به آن اشاره شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند با اشاره به تبعات پدیده سالمندی تاکید کرد: با پیشرفت جامعه به سمت سالمندی، انگیزه نیروی کاری و میزان تولید کاهش پیدا می کند.

وی با اشاره به راهکارهای ساماندهی سالمندان عنوان کرد: باید مرکز روزانه توانبخشی سالمندان در شهرستان مرند راه اندازی شود تا از خدمات درمانی و بهداشتی و مشاوره ای بهره مند شده و در کنار خانواده زندگی کند.

وی با مهم ارزیابی کردن طب سالمندی عنوان کرد: باید طب سالمندی در مرند راه اندازی شود و یک متخصص به مشکلات سالمندان رسیدگی کند تا سلامت آنان بهبود پیدا کرده و از تداخل دارویی جلوگیری شود.

محمدزاده گفت: تورهای گردشگری یک روزه برای سالمندان باید در شهرستان مرند راه اندازی شود تا شاهد ارتقای سلامت این قشر از جامعه باشیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند همچنین خواستار راه اندازی کتابخانه سیار و برگزاری جشنواره قصه گویی ویژه سالمندان شد.

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :