طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

مسئولان مذاکره کننده ازمشورت غافل نباشند

ارسال شده : آوریل 30, 2015 / ساعت : 6:40 ق.ظ

حجت الاسلام نعمت زاده در جمع اعضای شوراهای شهر و روستا و به مناسبت روز ملی شوراها گفت: شوراهای اسلامی توفیق خدمت به مردم را کسب کرده اند و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند. امام جمعه مرند ضمن تبریک روز شوراها و همچنین سالروز میلاد امام جواد (ع) گفت: شوراهای اسلامی […]

869 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 1754

حجت الاسلام نعمت زاده در جمع اعضای شوراهای شهر و روستا و به مناسبت روز ملی شوراها گفت: شوراهای اسلامی توفیق خدمت به مردم را کسب کرده اند و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند.

امام جمعه مرند ضمن تبریک روز شوراها و همچنین سالروز میلاد امام جواد (ع) گفت: شوراهای اسلامی توفیق خدمت به مردم را کسب کرده اند و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند.

وی با ذکر روایتی از امام جواد (ع) گفت: هیچ عملی از انسان از محضر خداوند به دور نیست چه این عمل یک عمل صالح و خدمت به خلق باشد و یا اینکه احیاناً گناه و عملی ناپسند باشد و البته این خود می تواند نقطه امیدی باشد نیاز نیست در قبال اعمال خیر و خدمات منتظر قدردانی دیگران باشیم بلکه اصل قدردانی در محضر خداست و انسانهای بزرگ هرگز به فکر امیال شخصی و دنیوی خویش نیستند بلکه حل امور و مشکلات جامعه در نظر آنها ارجح بر همه چیز است.

نعمت زاده افزود: مشورت یک امر بسیار مهم و ارزشمندی است و در کتاب آسمانی قرآن نیز سوره ای به همین نام آمده است و در واقع وقتی خداوند پیامبر اسلام (ص) با آن عظمت و معرفت را به امر مشورت فرامیخواند، میتوان به اهمیت مشاوره پی برد.

امام جمعه مرند اظهار کرد: مشورت در واقع استفاده از عقل سایر بندگان خدا و انتخاب یک فکر برتر است که از این طریق میتوان برای موفقیت و آبروی خود بهره برد و یقیناً تجمیع عقل ها و فکرها نتیجه ای بهتر خواهد داد.

حجت الاسلام نعمت زاده ضمن دعوت مسئولین به مشورت بیشتر تصریح کرد: در کارهای مهم بالاخص امور اجتماعی منطقه مان باید از مشورت غافل نباشیم و وقتی کاری و اقدامی در جامعه شهر و روستا اثر بخش خواهد بود بهتر است با بهره مندی از مشورت، بهترین گزینه را انتخاب نمود و فکر ها را روی هم گذاشت.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) و سخنان ایشان خطاب به سلمان فارسی گفت: اگر کسی از عهده کار و مسئولیت محوله برنیاید بهتر است وارد نشود و برعکس اگر افراد توانمند و انسانهای خوب بر سر کار نباشند در اینصورت « مرابیض» یعنی افراد نالایق و ضعیف امور را عهده دار خواهند شد و در اینصورت جامعه به اهداف خود نخواهد رسید.

امام جمعه مرند با تاکید بر اهمیت مشورت در امور مختلف ادامه داد: اینک که در عرصه سیاست و مذاکرات هسته ای در نقطه عطف تاریخی قرار داریم، وزیر امور خارجه و سایر مسئولین ذیربط باید از مشورت غافل نبوده و نظرات سایر کارشناسان و متخصصین را گوش فرادهند و استفاده کنند چراکه نتیجه این مذاکرات در تاریخ ماندگار خواهد بود و باید خیلی دقت شود.

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :