طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

گرشاسبی معاون استاندار آذربایجان شرقی :حفظ آب شرب این شهرستان در سایه مدیریت صحیح مصرف آب توسط مردم امکان پذیر است

ارسال شده : مهر ۹, ۱۳۹۷ / ساعت : ۷:۴۱ ٫ق٫ظ
DSC_0018

فرماندار شهرستان ویژه مرند حفظ آب شرب این شهرستان را در سایه مدیریت صحیح مصرف آب توسط مردم عنوان کرد. گرشاسبی افزود: تمامی راهکارهای هوشمندسازی کنتور های چاه های آب کشاورزی و صنعتی باید در چهارچوب قانون و با اعلام قبلی انجام پذیرد که هدف از این کار مشخص شدن میزان مصرف صحیح این چاه […]

479 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 17620

فرماندار شهرستان ویژه مرند حفظ آب شرب این شهرستان را در سایه مدیریت صحیح مصرف آب توسط مردم عنوان کرد.
گرشاسبی افزود: تمامی راهکارهای هوشمندسازی کنتور های چاه های آب کشاورزی و صنعتی باید در چهارچوب قانون و با اعلام قبلی انجام پذیرد که هدف از این کار مشخص شدن میزان مصرف صحیح این چاه ها است.
وی در ادامه گفت : در حال حاضر ۹۵ درصد چاه های آب در سطح شهرستان مرند مجهز به کنتور هوشمند شده اند که فقط ۷۰ چاه آب و در بخش صنعتی نیاز به هوشمند سازی دارند.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه افزود : در طی دو ماه اخیر ۵ حلقه چاه آب غیر مجاز شناسایی شدند و از این تعداد ۳ حلقه مسدود شده که این اقدام باعث صرقه جویی ۹۸هزار مترمکعبی آب در بخش کشاورزی شده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت کم آبی در کشور اظهار داشت: سطح آب های زیرزمینی امروز به ۲۰۰ متر رسیده است و اگر وضعیت مصرف میزان آب به این صورت  ادامه پیدا کند، با بحران شدیدی روبه رو خواهیم شد.

گرشاسبی همچنین تاکید کرد: تمام چاه های آب شهرداری مرند و کشکسرای باید به کنتور هوشمند مجهز شوند.

فرماندار ویژه مرند در ادامه بر ضرورت حفظ آب شهرستان تاکید کرد: در هر منطقه ای که آب وجود داشته باشد فرهنگ و تمدن آن پابرجا خواهد بود براین اساس باید در جهت مدیریت صحیح مصرف آب تلاش کنیم.

معان استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه باید نسبت به تغییر ذهن کشاورزان اقدام کرد، چرا که با کاهش آب مواجه هستیم، تاکید کرد: شهری مانند مرند که ۹۵ درصد آن متکی به آب های زیرزمینی است، اگرسطح آب سفره های زیرزمینی آن کاهش پیدا کند، با تهدیدی جدی روبه رو خواهد شد.

وی افزود: هر ساله شاهد کاهش میزان سطح آب های زیرزمینی در دشت مرند هستیم که اگر اینگونه ادامه پیدا کند، در آینده با بحران شدید آبی مواجه خواهیم شد.

در ادامه غفار زاده مدیر عامل منابع آب استان شهرستان مرند را یکی از شهرستان های نمونه کشوری در جهت فرهنگ سازی روستاییان در زمینه نحوه صحیح منابع آبهای زیرزمینی عنوان کرد.
غفارزاده در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مرند گفت :برای اولین بار در کشور و در سه استان و در استان آذربایجان شرقی در شهرستان مرند با همکاری مشاورین امور آب استان زمینه حضور مشاورین در روستاهای این شهرستان و توصیه ها و فعالیت های فرهنگی در خصوص مصرف بهینه آب تو سط خود روستاییان انجام یافته است که طبق اعلام کارشناسان امر در شهرستان مرند این اقدام فرهنگی با نتیجه مطلوب و همکاری روستاییان به ثمر رسیده است.
وی افزود : ۹۵ درصد آب مصرفی شهرستان مرند متکی به آب های زیرزمینی است که این امر خطر جدی برای سال های آینده در تامین آب شرب می باشد.
غفارزاده در ادامه گفت : طی مطالعات صورت گرفته در ظرف زمانی ۳۴ سال اخیر ،در شهرستان مرند شاهد کاهش ۱۷ متر مکعبی آب های زیرزمینی هستیم که این افت آب در کل استان یک میلیارد و یکصد متر مکعب است و در دشت مرند ۵۵۰ میلیون مترمکعب است که بخش مهمی در این شهرستان اتفاق افتاده است.
مدیر عامل منابع آب استان در ادامه افزود : در این شهرستان طی دو سال اخیر برای ۲۸۴ حلقه چاه آب کنتور هوشمند نصب شده است که این تعداد در سطح استان فقط در این شهرستان با همکاری اداره امور آب و قوه قضاییه انجام گرفته است.
غفارزاده در مورد پروژه انتقال آب ارس هم گفت : ۳۵ کیلومتر از این پروژه انجام یافته و در حال حاضر مناطق یکانات مرند از آب ارس استفاده می کنند و قرارداد فایناس ادامه پروژه نیز انجام گرفته و در این پروژه ۲۱ شهر و ۴۵۰ روستا آب مورد نیاز خود را از ارس تامین خواهند کرد.

DSC_0002

DSC_0013 DSC_0016 DSC_0017 DSC_0018

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :