طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

نماینده عالی دولت در شهرستان مرند دهیاران روستاها را حلقه واسط بین حاکمیت و مردم دانست

ارسال شده : مهر ۱۶, ۱۳۹۷ / ساعت : ۷:۳۸ ٫ق٫ظ
۴۴۸۴۱۸۱۹۴_۲۲۰۹۹۳

معاون استاندار آذربایجان شرقی، در جلسه  شورا ها و دهیاران شهرستان مرند که به مناسبت روز ملی روستا و عشایر برگزار شد، اظهار داشت: باید نگاه چند ساحتی به توسعه روستاها داشت و در این زمینه، دهیاران حلقه واسطه بین حاکمیت با مردم هستند که نقش موثری در توسعه روستایی دارند. وی با اشاره به […]

164 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 17709

معاون استاندار آذربایجان شرقی، در جلسه  شورا ها و دهیاران شهرستان مرند که به مناسبت روز ملی روستا و عشایر برگزار شد، اظهار داشت: باید نگاه چند ساحتی به توسعه روستاها داشت و در این زمینه، دهیاران حلقه واسطه بین حاکمیت با مردم هستند که نقش موثری در توسعه روستایی دارند.

وی با اشاره به اشباع شهرنشینی در عصر کنونی افزود: برای تحقق توسعه روستا باید ماندگاری مردم در روستا را عملیاتی کرد، امروز رسالت دهیاران اغنای مردم و نخبگان برای ماندن در روستاست و حضور  روستائیان برای سکونت در شهرها توجیه اقتصادی ندارد.

فرماندار ویژه مرند ادامه داد: باید زیرساخت ها و رفاه مردم در روستا توسط دهیاران و دولت تامین شود تا مردم برای ماندگان و بازگشت به روستا تشویق شوند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی عنوان کرد: حدود اختیارات شوراهای روستا در مسیر قوانین دیده نمی شود و نگاه سطحی به این مساله وجود دارد، برخی از روستاها مصوبات قابل توجهی دارند اما در برخی شوراهای روستاها مصوباتی به چشم نمی خورد.

گرشاسبی با اشاره به قابلیت های روستاها ادامه داد: شوراها و دهیاری های روستاها باید در جهت تولید فکر برای خودکفایی روستاها قدم بردارند.

وی خواستار ورود به حوزه گردشگری روستایی شد و اظهار داشت: ظرفیت و پتانسیل هر روستا باید به ثروت تبدیل شود تا شاهد تحقق توسعه در روستاها باشیم.

۴۴۶۳۰۴۶۰۹_۳۵۵۶۴۳

در ابتدای این مراسم علی امیری راد بخشدار مرکزی با بیان اینکه نگاه دولت تدبیر و امید به روستاها ویژه است، خاطرنشان کرد:  باید در جهت توسعه روستا حرکت کرد و سیاست دولت، تغییر نگاه حمایتی به نگاه مشارکتی است.

بخشدار مرکزی مرند با اشاره به اینکه دهیاران حلقه واصل بین دولت و مردم هستند، عنوان کرد: تثبیت وضعیت موجود و افزایش جمعیت روستایی با افزایش خدمات و رفاه عمومی از اولویت های دولت تدبیر و امید برای تثبیت وضعیت موجود در روستاهاست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: سال گذشته ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در بخش مرکزی و ۴ میلیارد تومان در بخش یامچی به حساب دهیاری ها واریز شده است.

امیری راد تاکید کرد: سال گذشته ۲۵۰ هزار متر مربع از روستاهای شهرستان مرند آسفالت شد که در سطح استان بی سابقه بود.

وی در بخش دیگری با اشاره به ترکیب جمعیتی ایران ابراز داشت: در گذشته ۳۰ درصد جمعیت کشور ساکن شهرها و ۷۰ درصد ساکن روستاها بودند اما بعد از رشد صنعتی و توسعه اقتصادی و رشد فناوری، خدمات عمومی و رفاه در شهرها افزایش پیدا کرد و درآمدخانوار شهری با درآمد خانوار روستایی متفاوت شد که موجب مهاجرت روستائیان به شهرها شد.

بخشدار مرکزی مرند افزود: در سرشماری سال ۱۳۹۵، ترکیب جمعیت روستایی در کشور به ۲۵ درصد کاهش پیدا کرد که این رقم در استان آذربایجان شرقی ۳۰ درصد است.

۴۴۵۷۴۰۱۳۵_۳۵۵۲۰۲ ۴۴۶۳۲۹۴۹۶_۳۵۴۸۶۸ ۴۴۶۶۱۴۳۸۵_۲۴۷۰۴۵

۴۴۶۶۱۱۷۹۵_۳۵۶۱۰۵ ۴۴۶۶۲۱۴۶۶_۲۴۶۳۲۵ ۴۴۶۶۲۷۸۰۶_۳۵۴۶۰۴ ۴۴۶۷۳۸۶۲۵_۲۲۲۰۳۵

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :