طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

معاون استاندار آذربایجان شرقی : بازآفرینی شهری در مناطق حاشیه نشین را باید مردم محور کرد

ارسال شده : مهر ۲۲, ۱۳۹۷ / ساعت : ۱:۳۲ ٫ب٫ظ
DSC_0003

 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، داود گرشاسبی  در جلسه بازآفرینی شهری با اشاره به نگاه شهرسازی و شهروندسازی در طرح بازآفرینی عنوان کرد: هر دستگاه اگر نگاه فیزیکی به شهر دارد باید نگاه رفتارسازی نیز به شهر داشته باشد. وی بازآفرینی را منجر به توسعه دانست و افزود: […]

282 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 17769

 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، داود گرشاسبی  در جلسه بازآفرینی شهری با اشاره به نگاه شهرسازی و شهروندسازی در طرح بازآفرینی عنوان کرد: هر دستگاه اگر نگاه فیزیکی به شهر دارد باید نگاه رفتارسازی نیز به شهر داشته باشد.

وی بازآفرینی را منجر به توسعه دانست و افزود: شهری که حاشیه نشینی بر هسته مرکزی شهری غالب است، رفتارهای شهری را بر هم زده و ساختار غلط را تبیین می کند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: نهادهای متولی امر فرهنگ، باید حوزه های ساخت و تولید فکر فعالیت داشته باشند.

گرشاسبی توجه به استانداردسازی شهری را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: امروز حاکمیت به بافت فرسوده شهری ورود پیدا کرده، چرا که آن را یک تهدید می داند و بسیاری از آسیب های اجتماعی در این مناطق صورت می گیرد.

فرماندار ویژه مرند بر ضرورت کاهش فاصله هسته مرکزی شهر و مناطق حاشیه نشین تاکید کرد و افزود: باید با یک سازماندهی مناسب و تثبیت وضع موجود، برای تغییر این وضع، برنامه داشت.

وی با اشاره به اینکه تنها با بخشنامه نمی توان شهر را مدیریت کرد، ابراز داشت: باید به شهروندان مناطق حاشیه نشین نیز ارائه خدمت کرد، در این راستا، مدیران منتظر بودجه و اعتبار نباشند، مهم این است که با تولید فکر، مدیریت کرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت مشارکت شهروندان در شهرسازی تاکید کرد و افزود: بازآفرینی شهری در مناطق حاشیه نشین را باید مردم محور کرد، دستگاه های امر فرهنگ با مردم گفتگو کرده و نسبت به فرهنگ سازی اقدام کنند تا مردم در شهرسازی ورود پیدا کنند.

گرشاسبی گفت: مدیران در بروزرسانی زیرساخت های شهری از سرمایه های اجتماعی بهره ببرند، بازآفرینی شهری اگر همکاری مردم نباشد، طرح موفقی نخواهد بود.

فرماندار ویژه مرند در ادامه با انتقاد از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده خارج از شهر اظهار داشت: شهر مرند در روزهای تعطیل و پایان هفته به یک پارکینگ عمومی تبدیل می شود که باید با آینده نگری، نباید اجازه شکل دهی غیرقانونی به ساخت و سازها داده شود.

وی افزود: شهرداری برای اصلاح ساخت و سازهای غلط شهری، باید میلیاردها تومان هزینه دهد، چرا جلوی این تخلفات پیش از گسترش آن گرفته نمی شود.

 

 در این جلسه مهندس کاوه شهردار مرند ابراز داشت: شهرداری اولین نهادی است که اقدام به تشکیل سازمان عمران کرد، محلات قدیمی شهر مرند ۵۰ درصد جمعیت را در خود اسکان داده است.

وی افزود: ۱۷ محله مرند به عنوان محلات هدف طرح بازآفرینی شهری شناسایی شده است که ۶۳ هزار نفر در این مناطق به وسعت ۴۵۸ هکتار ساکن هستند.

کاوه خواستار همکاری ادارات برای اجرای هرچه بهتر این طرح شد و تاکید کرد: ستاد بازآفرینی در اداره کل راه و شهرسازی مستقر است که با همکاری ادارات فعالیت خود را انجام می دهند، اخیرا نیز زمینی در منطقه آغ زمی جهت احداث فضای سبز از اوقاف در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

شهردار مرند اظهار داشت: ۹۶۰ تن آسفالت در این محلات صورت گرفته و تخریب، احداث پل، جدول گذاری، کف سازی و اصلاح هندسی از عملیاتی است که در محله های شناسایی شده در حال انجام است.

وی تاکید کرد: باید جلوی گسترش بی رویه شهر مرند گرفته شود، سکونت گاه های غیرمجاز و حاشیه نشین، خارج از محدوده شهر قرار دارند که شهرداری را در خدمات رسانی با مشکل روبه رو می کند.

کاوه همچنین از رونق اخذ پروانه ساختمانی در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: با هدف رونق ساخت و ساز، ۷۰ درصد عوارض واحدهای مسکونی و ۶۰ درصد در واحدهای تجاری تخفیف داده شده است.

DSC_0002 DSC_0005 DSC_0006 DSC_0008

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :