در جلسه ای  با حضور آقای  عمرانی مشاور و نماینده تام الاختیار قائم مقام وزیر رَآه در أمور مسکن وحسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا ، کرمی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند ، هاشمی شهردار مرند و جمعی إز مسئولان ذیربط  مشکلات و امورات مساکن مهر  در فرمانداری مرند برگزار شد  .

معاون استاندار و  فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به مشکلات موجود بر سر راه مساکن مهر  در این شهرستان گفت : متاسفانه تاکنون  وعده های داده شده در خصوص مسکن مهر تحقق نیافته است  و بیش از ۷ سال است که متقاضیان مساکن مهر که از قشر کم در آمد جامعه می باشند بعلت برخی بی مهری ها و مدیریتهای پیمانکاران هنوز صاحب مسکن نشده اند

کرمی افزود : در حال حاضر مسکن مهر در مرند ۱۹ تعاونی در شهرک میلاد مستقر هستند و طبق تعهد شهرستان برای ۴۵۰۰واحد بصورت مسکن مهر تاکنون ۲ هزار واحد توسط بانک های عامل اقساط بندی شده و ۵۰۰ واحد دیگر آماده بهره برداری وواگذاری است و تا آخر امسال سعی و تلاش مسئولین شهرستان و استان براین است که با اقدامات عملی پرونده مساکن مهر در شهرستان مرند با تکمیل برخی از کمبودها از قبیل فاضلاب – آسفالت معابر – وروشنایی حل شود

در ادامه  نماینده مردم شهرستان های مرند و جلفا ضمن اشاره به تاخیرهای صورت گرفته در بهره برداری إز مسکن مهر گفت : متاسفانه پیمانکار پروژه صاحبان واحدهای احداث شده را تحت فشار قرار می دهد و درخواست های غیر منطقی مطرح می نماید .

حسن نژادافزود : عملکرد متولی مساکن مهر به هیچ عنوان قابل دفاع نیست . در ساخت این واحدها خیانت های زیادی صورت گرفته است . باید برای حل مشکلات مسکن مهر مرند توجه ویژه ای صورت گیرد .

وی در ادامه با اشاره پروژه احداث پل مسیر دولت آباد گفت : دولت وظیفه دارد در هر صورت این پروژه را به انجام برساند و تمام مسئولان شهرستان در این رابطه آماده همکاری هستند  .  همچنانکه شهرداری مرند در این رابطه إز هیچ گونه همکاری دریغ ننموده اند .

اسحقی نژاد نماینده مسکن مهر استان نیز با اشاره به مشکلات موجود گفت : یک سری بی اعتمادی های بین پیمانکاران و صاحبان مساکن مهر پیش آمده است که باید رفع شود که در این راستا اولویت اول رفع مشکلات مردم است .

وی افزود : در خصوص تعیین تکلیف پروژه های مهر اولویت کاری در خلع ید پیمانکاران متخلف است و باید کوتاهترین راهها و اقدامات برای بهره برداری از مساکن مهر اتخاذ شود .

2 11