طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

علی شیخ پور معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند : کتاب و کتابخوانی یکی از شاخصهای اصلی توسعه هر کشور است

ارسال شده : آبان ۲۶, ۱۳۹۷ / ساعت : ۱۱:۳۴ ٫ق٫ظ
DSC_0032

همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با حضور علی شیخ پور، معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد. علی شیخ پور، معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند، کتاب و کتابخوانی را یکی از شاخصهای اصلی توسعه هر کشور دانسته […]

337 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 18119

همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با حضور علی شیخ پور، معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.

علی شیخ پور، معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند، کتاب و کتابخوانی را یکی از شاخصهای اصلی توسعه هر کشور دانسته و گفت: وضعیت سرانه مطالعه در کشور خیلی پائین و نگران کننده بوده و این شاخص در مقایسه با کشورهای پیشرفته اصلاً مناسب نیست.

وی افزود: جبران شکست در مساله فرهنگ خیلی زمان بر بوده و گاهاً جبران ناپذیر نیز خواهد بود. به همین دلیل بایست به کتاب و کتابخوانی و مطالعه مفید و تربیت نسل کتابخوان و در راس آن به مسایل کتابخانه های عمومی توجه کافی گردد و این امر کمک همه اعضای انجمن را می طلبد.

شیخ پور همچنین تصریح نمود: برای بالا بردن سطح سرانه مطالعه، مولفه های زیادی وجود دارد که نظام خانواده، نظام آموزشی و جامعه از تاثیرگذارترین آنها محسوب می گردند و هر سه مولفه یاد شده بایست به مباحث کتاب و کتابخوانی ورود نمایند.

معاون فرماندار ویژه مرند اذعان داشت: مطالعه زمانی تاثیرگذاری بیشتر داشته و جزو مطلوبات محسوب می گردد که برای کسب مهارت باشد.

وی همچنین اضافه نمود: هزینه نمودن در کتابخانه های عمومی نبایست هزینه تلقی گردد بلکه بهتر است از دید سرمایه گذاری به این امر توجه گردد.

در ادامه نوروز پورعلی فرد رئیس کتابخانه های عمومی مرند نیز ضمن تبریک روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار، گزارش کاملی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان مرند ارائه داده و به تشریح برنامه های هفته کتاب نیز پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: بمناسبت هفته کتاب و گرامیداشت کتاب و کتابخوانی و کتابدار بیش از ۶۰ برنامه در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان در حال اجراست.

وی ادامه داد : عضویت رایگان، برگزاری نشستهای کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای، بازدید مدارس از کتابخانه های عمومی، حضور کتابداران در مدارس جهت معرفی کتابخانه ها و خدمات آنها، برگزاری جلسات جمع خوانی، قصه گویی، مسابقات کتابخوانی و مسابقات نقاشی از اهم آنها می باشد.

پورعلی در ادامه با اشاره به میزان تحقق سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمدهای شهری اظهار داشت: تاکنون ۳۰۰ میلیون ریال از طرف شهرداری به حساب کتابخانه های عمومی شهرستان مرند واریز شده است، که با توجه به زمان باقیمانده تا پایان سالجاری این رقم مطمناً افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه آمادگی کتابخانه های عمومی شهرستان برای واگذاری کتاب به مدارس مناطق محروم شهرستان را اعلام نموده و گفت: کتابخانه ها می توانند از کتابهای اهدایی اعضا که در کتابخانه ها تکراری هستند و همچنین کتابهایی که از کتابخانه های عمومی شهرستان وجین شده اند به مدارس کمک نمایند.

IMG_20181115_104323 IMG_20181115_104336

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :