طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

از ظرفیت تمامی دستگاهها در جهت آگاه سازی از عواقب مصرف مواد مخدر استفاده شود

ارسال شده : اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۴ / ساعت : ۶:۳۵ ٫ب٫ظ
5

نخستین جلسه شورای فرعی مباره با مواد مخدر شهرستان مرند در سال جاری با حضور اعضا ء به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در محل فرمانداری برگزار شد . معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند دراین جلسه از زحمات اعضا شورا در راستای مبارزه با مواد مخدر تقدیر و تشکر کرد. […]

713 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 1865

نخستین جلسه شورای فرعی مباره با مواد مخدر شهرستان مرند در سال جاری با حضور اعضا ء به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در محل فرمانداری برگزار شد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند دراین جلسه از زحمات اعضا شورا در راستای مبارزه با مواد مخدر تقدیر و تشکر کرد.

وی گفت:اعتیاد به هرگونه مواد مخدر موجب نابودی خود فرد و بلکه بر زندگی سایر افراد خانواده و اجتماع پیرامون خود نیز تاثیر مخربی می گذارد .

کرمی افزود :در سال جاری باید برنامه ریزی دقیقی در برابر ریشه کنی این بلای خانمان سوز جامعه صورت گیرد و نقاط ضعف گذشته را باید تقویت کنیم .

معاون استاندار آذربایجانشرقی ابراز داشت :معضل مواد مخدر مشکل تر و خطرناک تر از معضل بیکاری است و حتی معضل مواد مخدر آینده کشور را تهدید می کند که متاسفانه افراد کم سن  بیشتر در خطر هستند .

کرمی افزود :متاسفانه برخی از افراد از روی ناآگاهی بر مصرف مواد مخدر دچار می شوند و لازم است دستگاه های ذیربط باالخص آموزش و پرورش ، بهزیستی و … به صورت جد وارد عمل شده و در جهت آگاه سازی جوانان و افراد جامعه اقدام نمایند .

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت :آگاه سازی از سو مصرف مواد مخدر صنعتی ، سیگار وحتی قلیان و مواد مخدری که تازه وارد صحنه جامعه شده و مردم شناختی از آنها ندارند که لازم است عوارض و عواقب استفاده از این بلای خانمان سوز اطلاع رسانی شود .

فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت:نیروی انتظامی با همکاری اتاق اصناف برای صدور پروانه کسب در جهت راه اندازی قلیان سرا تدابیر ویژه ای اتخاذ کند .

وی افزود: پنجاه و هفت درصد معتادان دارای شغل هستند و تناسبی با بیکاری و یا افراد صاحب شغل نسبت به اعتیاد وجود ندارد ولی نسبت صریح و شفافی با میزان سواد و فرد مبتلا به مواد مخدر وجود دارد .

تقی کرمی در ادامه با اشاره به تلاش مضاعف ادارات درجهت آگاه سازی افراد جامعه افزود:آموزش و پرورش ، بهزیستی ، دانشگاهها و سایر دستگاهها در برگزاری کارگاه های آموزشی در جهت آگاه سازی از عواقب مصرف مواد مخدر اقدام کنند .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه سخنان خود بر برپایی نمایشگاه در سطح شهرستان و استفاده از ظرفیت تمامی دستگاهها در این نمایشگاه ، اطلاع رسانی از طریق بنر و بروشور در خصوص مضرات اعتیاد ، برگزاری کارگاههای آموزشی حد الامکان با حضور خانواده ها تاکید کرد .

در ادامه زارع زاده رئیس دادگستری شهرستان گفت: دستگاههای ذیربط عوامل ابتلا به مصرف مواد مخدر را شناسایی و  در جهت رفع آن مشکلات اقدام کنیم .

وی گفت:افرادی هستند که از مصرف مواد مخدر خسته شده اند و لازم است این گونه افراد مورد حمایت و مراقبت قرار گرفته تا علاوه بر ترک کامل اعتیاد ، حضورش در اجتماع و تامین اشتغال در جامعه بیشتر مورد نظر قرار گیرد .

فتاحی دادستان شهرستان در ادامه این جلسه با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر باید جدی تر باشد اظهار داشت :مبارزه شورا مخدر شهرستان باید حالت پیشگیرانه داشته که لازم است کار کارشناسی دقیق صورت گرفته و برنامه ریزی مناسبی اعمال شود .

وی گفت: شناسایی نقاط آسیب پذیر ، افراد آسیب پذیر ، و تمرکز بیشتر بر روی این موارد می تواند دربرنامه ریزی برای پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر کمک کند .

سرهنگ قربانزاده جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اظهار داشت :تعداد 100 قلیان سرا در شهرستان مرند وجود دارد که از تعداد 50 مورد فقط در شهر مرند و بقیه در شهر ها و بخشهای شهرستان واقع شده است .

قربانزاده افزود : پروانه بهره برداری برای احداث قلیان سرا داده نمی شود و قلیان سرا هایی که فاقد پروانه بهره برداری هستند پلمپ خواهند شد .

وی گفت: باید کل افراد جامعه برای کنترل و پیشگیری از این بلای خانمان سوزهمت کنند .

1 2 4 5

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :