طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

معاون استاندار آذربایجان شرقی: رسانه شاه کلید شکل گیری انقلاب اسلامی بود

ارسال شده : بهمن ۱۳, ۱۳۹۷ / ساعت : ۲:۴۹ ٫ب٫ظ
DSC_0067

داود گرشاسبی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در همایش نقش رسانه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که با حضور امام جمعه مرند و مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با اجماع تمام نیروهای مخالف رژیم موجود برای […]

215 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 19269

داود گرشاسبی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در همایش نقش رسانه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که با حضور امام جمعه مرند و مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با اجماع تمام نیروهای مخالف رژیم موجود برای براندازی به پیروزی رسید،اظهار داشت: اولین مقابله با انقلاب اسلامی ایران، ایجاد دوران ترور بود که ما ۱۷ هزار نفر از بهترین عزیزانمان را در این دوران تقدیم کردیم.

وی افزود: استکبار در ۸ سال جنگ تحمیلی نیز با انقلاب اسلامی به مقابله پرداختند که هزاران شهید تقدیم اسلام شد.

فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه بعد از جنگ به شرایط عادی برگشتیم، خاطرنشان کرد: دشمن در این مرحله از طریق شبیخون و ناتوی فرهنگی به جنگ فرهنگی با انقلاب اسلامی پرداخت.

گرشاسبی همچنین جنگ اقتصادی را مقدمه جنگ روانی دانست و خاطرنشان کرد: دشمن تمام حربه های خود را علیه انقلاب اسلامی به کار گرفته و امروز دست روی جنگ روانی گذاشته است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بروز پدیده سونامی رسانه ای در عرصه امروز عنوان کرد: فضای رسانه ای بین المللی دنبال این است تا تغییرات و تحولات اجتماعی کشورها را رصد کرده و بر پایه تکنولوژی ها تحولات را مدیریت کند.

وی ادامه داد: بستر فرهنگی ما از انتظار و عاشورا الهام گرفته است و امام خمینی(ره) با بهره گیری از رسانه ها از جمله منابر، اعلامیه ها، ضبط صوت و… در جهت انتقال پیام خود و زمینه سازی روانی جامعه تلاش کرد.

فرماندار ویژه مرند با مهم ارزیابی کردن نقش رسانه در استمرار انقلاب اسلامی تاکید کرد: رسانه یکی از شاه کلیدهای شکل گیری انقلاب اسلامی است و برای مانایی و استمرار انقلاب نیز نقش اصلی بر عهده رسانه هاست.

گرشاسبی با اشاره به اینکه صداوسیما نباید محدود به رادیو و تلویزیون شود، گفت: امروز باید کلیه ساختارهای رسانه ای را در اختیار بگیریم و این نیز با محتواسازی و ذائقه سازی امکان پذیر است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی عنوان کرد: باید برای وحدت ملی و منطقه و توسعه هم قسم شویم البته در ۴۰ امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای بیان عملکرد ۴۰ سال گذشته به وحدت رویه رسیده ایم.

DSC_0065

حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، در این همایش با اشاره به نقش رسانه و ارتباطات در عرصه جهانی ابراز داشت: تغییر فرهنگ و ملت جز با بهره گیری از رسانه امکان پذیر نیست، البته یکی از وظایف اصلی پیامبران نیز ابلاغ بود.

وی با اشاره به نقش ایرانیان در معرفی اسلام به دنیا افزود: ایرانیان در تبیین و معرفی دین اسلام نقش اول را در دنیا دارند به گونه ای که سه نفر از نویسندگان چهار کتب اصلی(اربعه) ایرانی هستند.

امام جمعه مرند با بیان اینکه رسانه ها نقش مهمی بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: بازداشت مرضیه هاشمی در آمریکا، بازتاب گسترده ای در دنیا داشت و قتل قاشقچی نیز به صورت گسترده در عصه های بین المللی انعکاس پیدا کرد و این نشان از جایگاه خبرنگار در جامعه امروزی است.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده همچنین به نقش رسانه ها در انعکاس پیام انقلاب اسلامی تاکید کرد: اگر امام خمینی به فرانسه نمی رفت آرمان ها و سخنان امام از طریق رسانه به گوش مردم دنیا نمی رسید، امروز هم انسان های آزاداندیش در دنیا آماده شنیدن آرمان ها و اهداف بلند انقلاب اسلامی هستند.

وی بر ضرورت اطلاع رسانی عملکرد مسئولان تاکید و تصریح کرد: اگر تبلیغ با اخلاص و برای خدا باشد، پشتوانه محکمی خواهد داشت و دارای نفوذ عمیقی خواهد بود.

امام جمعه مرند در ادامه با اشاره به اینکه صداوسیما ما مورد تهاجم بی رحمانه قرار گرفت، ابراز داشت: در طول شبانه روز ۶۴ ساعت از شبکه های مختلف رادیوی و تلویزیونی صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، برنامه پخش می شود.

 

DSC_0086

مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در ادامه همچنین با تشریح دلایل معجزه قرن ۲۰ نامیدن انقلاب اسلامی تصریح کرد: ایران جزو یکی از کشورهایی بود که به لحاظ دفاعی و نظامی در منطقه از اقتدار قابل قبولی برخوردار بود اما انقلاب اسلامی به دست یک مردی به وقوع پیوست که فاقد هرگونه امکانات و تجهیزات نظامی بود که با کاریزمای خاص خود، مردم را همراه خود کرد.

صفری با اشاره به ماهیت انقلاب اسلامی عنوان کرد: مباحث مادی و دنیوی جزو اهداف بسیاری از انقلاب های دنیاست اما چون ماهیت انقلاب اسلامی دینی است با مدل های غربی قابل تحلیل نیست.

وی با بیان اینکه امروز در جنگ تمام عیار هستیم و هر روز هم تشدید می شود که باید هوشیار باشیم، اذعان داشت: یکی از افتخارات نظام اسلامی این بود که علیرغم اینکه بیش از ۹۸ درصد مردم به آن رأی دادند، تمامی صاحبان و نمایندگان مناصب نیز با نظر و رأی مردم انتخاب می شوند.

صفری با اشاره به اینکه استکبار امروز بر روی ناکارآمدن جلوه دادن حکومت مردم سالاری دینی تبلیغ می کند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی تمامی محاسبات بین المللی را بر هم زده و این یکی از مهم ترین دلایل دشمنی با انقلاب اسلامی ایران است.

مدیرکل صداوسیمای آذربایجان شرقی اظهار داشت: ایران امروز مستقل ترین کشور دنیاست و استقلال ما از آمریکا نیز بالاتر قرار دارد چرا که امروز در آمریکا لابی صهیونیست حاکم است و امروز در شرایطی قرار گرفتند که حزب الله لبنان هم مرز رژیم غاصب اسرائیل است.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش می کند تا خواص را دچار خطای محاسباتی کند، تاکید کرد: امروز در عرصه های بین المللی و حوزه های دفاعی و سیاست خارجی، دست برتر داریم و امروز اگر ملت بزرگ ایران و مسلمانان کشورهای مختلف می توانند به زیارت عتبات عالیات بروند به غیر از اقتدار جمهوری اسلامی حاصل نشده است.

صفری در ادامه با اشاره به اینکه فتنه جدید با کلید واژه معیشت و اقتصاد طراحی شده است، تصریح کرد: دشمن تلاش می کند خطای محاسباتی را در نخبگان، مسئولان و مردم ایجاد کند و القا می کنند که تنها راهکار برون رفت از این مشکلات، برقراری ارتباط با آمریکاست.

مدیرکل صداوسیمای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آماده ترین گزینه برای جایگزینی دشمن در انقلاب اسلامی رضا ربع پهلوی است، گفت: دشمن به تغیبر رفتار ما راضی نخواهد بود و این یک تحلیل ساده انگارانه است، دشمن به جز از بین رفتن جمهوری اسلامی به چیز دیگری قانع نیست.

در ادامه این مراسم دفتر خبری بسیج رسانه با حضور مسئولین شهرستان مرند مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت .

۳۰۳۲۶۴۸

DSC_0060 DSC_0062

DSC_0100 DSC_0109 DSC_0110

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :