- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریزهفت نفر از طلاب شهرستان مرند معمم شدند.

Posted By admin On اسفند ۱۸, ۱۳۹۷ @ ۱۰:۱۴ ٫ق٫ظ In اخبار,اخبار ادارات,اخبار ویژه | No Comments

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امام جمعه محترم شهرستان ، گرشاسبی معاون استاندار آذربایجان شرقی ، هفت نفر از طلاب شهرستان مرند معمم شدند.

حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در آیین عمامه گذاری تعدادی از طلاب مرند با تبریک سالروز ولادت امام محمد باقر(علیه السلام )، برلزوم پیروی از نهضت علمی این امام بزرگوار تاکید کرد.
وی گفت: نسل جدید انقلاب به خصوص قشر دانشجو و طلبه برای تحقق بخشیدن به بیانه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری باید پیرو مکتب و نهضت علمی امام محمد باقر (ع) باشند.
امام جمعه تبریز به نقش روحانیان در انقلاب اسلامی ایران اشاره و یادآوری کرد: قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روحانیان نقش بسیار مهمی در هدایت جریان انقلاب بر عهده داشتند و این نقش همچنان ادامه دارد.
وی گفت: در شهرستان مرند علمای بسیار بزرگی همچون آیت الله کوه کمری و آیت الله مرندی زندگی می کردند که جایگاه ویژه ای در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و تربیت شاگردانی همچون امام خمینی (ره) داشتند.
امام جمعه شهر مرند هم در این مراسم از فعالیت دو حوزه علمیه در این شهرستان خبر داد و گفت: هم اکنون ۲۵۰ طلبه در دو حوزه برادران و خواهران شهرستان مرند تحصیل می کنند.
حجت الاسلام علی نعمت زاده افزود: روحانیان و طلبه های شهرستان مرند در بسیاری از جشنواره های روحانیت در مقاطع مختلف عناوین کشوری و استانی کسب کرده اند و اکنون در حال برنامه ریزی برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی ایران هستند.


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=19730

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.