طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

مشارکت مردمی بزرگترین سرمایه اجتماعی روستاها است

ارسال شده : اسفند ۲۳, ۱۳۹۷ / ساعت : ۸:۰۴ ٫ق٫ظ
DSC_0008

علی نیک نفس در نشست دهیاران بخش مرکزی مرند ضمن اشاره به نزدیکی ایام تعطیلات نوروزی اظهار داشت: ضروری است دهیاران در ایام نوروز نسبت به تعطیلی پروژه های عمرانی اقدام کرده و شرایط را برای پذیرایی از میهمانان نوروزی فراهم کنند. وی افزود: با توجه به موقعیت استراتژیکی که شهرستان مرند دارد باید اقدامات […]

286 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 19775

علی نیک نفس در نشست دهیاران بخش مرکزی مرند ضمن اشاره به نزدیکی ایام تعطیلات نوروزی اظهار داشت: ضروری است دهیاران در ایام نوروز نسبت به تعطیلی پروژه های عمرانی اقدام کرده و شرایط را برای پذیرایی از میهمانان نوروزی فراهم کنند.
وی افزود: با توجه به موقعیت استراتژیکی که شهرستان مرند دارد باید اقدامات لازم در جهت آماده سازی روستاهایی که قابلیت گردشگری داشته و در مسیر مسافران می باشند را انجام دهیم.
بخشدار مرکزی مرند به مشارکت مردم بعنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی در روستاها اشاره کرد و گفت: باید سعی کنیم از ظرفیت و پتانسیل خیرین در راستای اجرای پروژه های فرهنگی و عمرانی نیز در کنار بودجه روستا بهره ببریم.
وی تصریح کرد: دهیاران همچنین به موضوع مدیریت بحران در روستاها نیز ورود کرده و لوازم اولیه و ضروری جهت استفاده در مواقع بروز حوادث را در حد امکان آماده کنند.
نیک نفس به لزوم اولویت بندی در اجرای پروژه ها در روستاها اشاره کرد و افزود: دهیاران باید در اجرای پروژه ها در روستاها شفافیت داشته و گزارش عملکرد خود را جهت اطلاع مردم طی بازه های زمانی مشخص ارائه نمایند.
وی دهیاران را بازوان اجرایی دولت در روستاها دانست و گفت: دهیاران وظیفه دارند بعنوان امین مردم در روستاها عمل کرده و در زمان انجام مصالحه، منافع عمومی روستا را در نظر بگیرند.
بخشدار مرکزی مرند در ادامه از راه اندازی شرکت تعاونی دهیاران در آینده خبر داد و اظهار داشت: تلاش ما این است با فعال کردن شرکت تعاونی، اجرای فعالیتهای عمرانی در روستاها را بطور متمرکز انجام گیرد.
وی ضمن اشاره به لزوم توجه به بحث گردشگری در روستاها خاطرنشان کرد: ضروری است دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها با ایجاد بازارچه ها و نمایشگاه توانمندی های خود در جهت معرفی محصولات و صنایع دستی و نیز بهبود وضع اقتصادی خود اقدام کنند.
نیک نفس تاکید کرد: در روستاها در کنار اجرای پروژه های عمرانی، تامین زیرساختها جهت اجرای کارهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز مورد توجه قرار گیرد تا شاهد توسعه موزون و افزایش نشاط در روستاها باشیم.
وی به کمبود آب در برخی روستاها نیز اشاره کرد و گفت: در راستای بهبود وضعیت منابع آبی و جلوگیری از وقوع مشکلات ناشی از کمبود آب در خصوص فرهنگ سازی استفاده بهینه از آب نیز اقدام لازم صورت گیرد.

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :