- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

گرشاسبی معاون استاندار آذربایجان شرقی : ایجاد لکه صنعتی مبل در مرند تسریع شود

Posted By admin On اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۸ @ ۵:۲۲ ٫ب٫ظ In اخبار,اخبار ادارات,اخبار ویژه | No Comments

داود گرشاسبی روز چهارشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان مرند با حضور استاندار آذربایجان شرقی و تعدادی از مدیران کل ادارات استان با اشاره به موقعیت استراتژیک شهرستان، افزود: با توجه به تردد ۲۰ میلیون نفر از این شهر در طول سال، لزوم توجه به جاده های شهرستان بیش از پیش احساس می شود.
وی با بیان اینکه از آغاز سال جدید تا کنون، تصادف منجر به فوت در شهرستان نداشتیم، گفت: اتمام عملیات جاده مرند – جلفا که سالانه بیش از ۷ میلیون تردد از آن انجام می شود، از خواسته های مردم شهرستان است.
فرماندار مرند با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه مسیر خروجی کشکسرای به طول ۷ کیلومتر، اظهار داشت: تلاش ما علاوه بر اتمام آن، واگذاری ۱۰ کیلومتر دیگر از جاده مرند – خوی به پیمانکار است.
وی در مورد اصلاح ورودی شهر نیز گفت: با توجه به وقوع حوادثی در سال های گذشته، تغییراتی در ورودی شهر مرند از طرف تبریز ایجاد شده که ورود مسافران به شهر را کاهش داده است .
گرشاسبی با بیان اینکه نزدیک ۱۰۰ درصد آب شرب و زراعی شهرستان از سفره های زیرزمینی تامین می شود، اظهار داشت: برای تامین آب ۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و آب شرب ۲۵۰ هزار نفر در شهرستان، نیازمند تسریع در عملیات انتقال آب ارس به مرند هستیم.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند همچنین با اشاره به جمعیت بالای شهرستان و تردد میلیونی مسافران از این شهر اعلام کرد: با وجود بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در مرند، به نسبت جمعیت موجود نیاز به احداث بیمارستان دیگری بود که در این راستا موضوع واگذاری زمین برای احداث آن حل شده و خواسته ما تسریع عملیات اجرایی است.
فرماندار مرند گفت: در راستای احیای کاروانسرای هلاکو نیز، در صدد انتقال سند آن به میراث فرهنگی و سپس واگذاری به بخش خصوصی هستیم.
گرشاسبی افزود: تسریع در عملیات احداث ورزشگاه پنج هزار نفری، حل مشکل مسکن شهرک میلاد، بعثت، ولیعصر و شهر کشکسرای ، تامین اعتبار ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر مرند، صدور مجوز برای تامین آب شهرک صنعتی شماره ۲، تامین اعتبار زیرگذرها و پل روستای دولت آباد از جمله مطالبات شهرستان است.


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=20286

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.