طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

فرماندار ویژه شهرستان مرند : کشاورزی پایه‌ای از استقلال و جز عناصر اقتصاد مقاومتی در کشور است.

ارسال شده : خرداد ۲۱, ۱۳۹۸ / ساعت : ۸:۴۵ ٫ق٫ظ
DSC_00054-150x150

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه کشاورزی با اشاره به بحران آب در دشت مرند گفت: دشت مرند در بحران آب است و اولویت اصلی حفظ آب می‌باشد و با توجه به فصل کشت باید مصرف آب در حوزه کشاورزی را کنترل کنیم . وی با اشاره به استفاده از روش‌های […]

186 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 20618

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه کشاورزی با اشاره به بحران آب در دشت مرند گفت: دشت مرند در بحران آب است و اولویت اصلی حفظ آب می‌باشد و با توجه به فصل کشت باید مصرف آب در حوزه کشاورزی را کنترل کنیم .

وی با اشاره به استفاده از روش‌های نوین آبیاری در کشاورزی گفت: باید کشاورزان را به سمت آبیاری نوین و اصلاح الگوی کشت هدایت کنیم و در این زمینه جهاد کشاورزی نسبت به آگاه سازی و برگزاری دوره‌های آموزشی اقدام نماید.

فرماندار ویژه شهرستان مرند تاکید کرد: کشاورزی پایه‌ای از استقلال را تأمین می‌کند و جز عناصر اقتصاد مقاومتی در کشور است.

وی با بیان اینکه پایه ذهنی و فکری کشاورزان می‌تواند منجر به توسعه منطقه شود، افزود: اینکه شهرستان مرند جز شهرهای برتر استان می‌باشد بر پایه تمام شاخص‌ها بوده و باید سعی کنیم عملکرد ما در زمینه ترویج آبیاری نوین و تحت فشار نیز بهبود یابد.
فرماندار ویژه مرند ادامه داد : ضروری است در جهت تغییر ذهن کشاورزان عمل کرده و کشاورزی علمی و مبتنی بر تکنولوژی روز را در شهرستان ترویج کنیم.

وی افزود: توجه بیشتر به حوزه آب، زمین و کشاورزی و هدایت در راستای اصلاح امورات و آگاه سازی از استفاده نمودن از روشهای علمی کشاورزی باید جز برنامه‌های جهاد کشاورزی باشد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به تدوین سند جامع برای کشاورزی شهرستان بیان داشت: برنامه و سندی برای صنایع تبدیلی و صنایع تکمیلی و تولید محصورلات کشاورزی جهت توسعه این بخش مهم باید تدوین شده و براساس آن حرکت کنیم.

گرشاسبی افزود: شناسنامه نیاز مندیها در شهرستان منطبق با محصولات کشاورزی تولید شود.

فرماندار شهرستان ویژه مرند ادامه داد: ارتباط بیشتر با کشاورزان و روستائیان و تدوین برنامه متناسب با روستا، اعطای بسته‌های حمایتی و تشویقی برای کشاورزان ایجاد شود تا بتوان ضمن حمایت از کشاورزان بتوان آنها را به سمت و سوی کشاورزی نوین هدایت کرد.

وی با اشاره به کاشت محصول کلزا گفت: کلزا جز مهم در شهرستان است و باید برای کاشت این محصول و آبیاری آن توجه ویژه‌ای اهتمام گردد.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند با تاکید بر هدایت کشاورزان به سوی استفاده از روشهای نوین گفت: سیستم سنتی را به سیستم نوین و علمی تعریف کنیم و با برنامه و هدف گام برداریم تا در آینده تغییر رویکرد را شاهد باشیم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به توسعه صندوق بیمه کشاورزی گفت: صندوق بیمه کشاورزی باید در جهت حمایت از کشاورزان احیاء شود و این صندوق در زمان و شرایط بحرانی باید از کشاورزان حمایت جدی داشته باشد.

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :