طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

دستگاه‌های متولی جهت تقابل بهتر با وقوع آتش سوزی در مراتع، آماده باشند

ارسال شده : خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ / ساعت : ۴:۳۳ ٫ب٫ظ
۱۵۶۴۰۸۷۶۸

فرماندار ویژه مرند از مسوولین منابع طبیعی خواست طرح مقابله با حریق در مراتع را در راستای پیشگیری از وقوع آتش سوزی و نیز تسریع در اطفای حریق تهیه کنند. معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه اطفای حریق منابع طبیعی شهرستان مرند، ضمن اشاره به تأثیر زیاد عامل انسانی در وقوع […]

133 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 20696

فرماندار ویژه مرند از مسوولین منابع طبیعی خواست طرح مقابله با حریق در مراتع را در راستای پیشگیری از وقوع آتش سوزی و نیز تسریع در اطفای حریق تهیه کنند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه اطفای حریق منابع طبیعی شهرستان مرند، ضمن اشاره به تأثیر زیاد عامل انسانی در وقوع آتش سوزی در مراتع خاطرنشان کرد: با وجود نقش انسان در آتش سوزی منابع طبیعی، تقابل با آن محدود به عامل انسانی نیست و اصلاح فرهنگ غلط ایجاد آتش در طبیعت و داشتن امکانات و تجهیزات از دیگر راههای مقابله با آن است.
وی افزود: نگاه به سمن‌های زیست محیطی نیز باید بهتر شده و حفظ و نگهداری از طبیعت، فرهنگ سازی شود.
فرماندار ویژه مرند ضمن تاکید بر لزوم ایجاد بازدارندگی در خصوص وقوع آتش سوزی‌ها در مراتع، اظهار داشت: ضروری است نهادهای متولی، آموزش‌های لازم در جهت توجه به منافع ملی و عمومی ارائه کرده و حس مشترک نسبت به منابع طبیعی ایجاد کنند.
وی همچنین به ضرورت توجه آموزش و پرورش به امر افزایش آگاهی در راستای جلوگیری از وقوع آتش سوزی‌ها در مراتع اشاره کرد و گفت: نیروهایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند باید سازماندهی شده و توانمندی روستاها را در مقابله با بحران، مشخص کنند.
گرشاسبی افزود: دستگاه‌های متولی نیز باید اشرافیت اطلاعاتی بر قوانین و شرایط داشته و جهت تقابل بهتر با وقوع آتش سوزی در مراتع، آماده باشند.
وی همچنین بر انجام رفتارهای پیشگیرانه تاکید کرد و گفت: با توجه به احتمال بالای وقوع آتش سوزی در فصل گرما، رفتارهای پیشگیرانه را باید انجام داده و ارتباط‌های لازم با اهالی روستاها و مناطق مورد نظر برقرار شود.
فرماندار مرند با بیان اینکه پیشگیری باید همراه با آموزش و ایجاد علقه نسبت به منافع جمعی باشد، افزود: مسؤولین همچنین مقابله با بحران‌ها و آتش سوزی در مراتع را مردم محور کرده و به بستر جامعه ببرند.
وی در ادامه بر ضرورت آزمایش تجهیزات در اختیار تاکید کرد و اظهار داشت: مسؤولین برای اجرای مانور اطفای حریق در شهرستان نیز برنامه ریزی کنند تا میزان آمادگی دستگاه‌های مربوط و نیروها و امکانات آن ارزیابی شود.

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :