طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

پای آب به الیاف شیشه مرند می رسد

ارسال شده : تیر ۱۲, ۱۳۹۸ / ساعت : ۶:۴۶ ٫ب٫ظ
DSC_0070

معاون وزیر صمت از تخصیص اعتبار برای تامین آب واحد تولید الیاف شیشه مرند خبر داد. به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور در بازدید از ناحیه صنعتی زنوز، صنایع خاک چینی و ناحیه […]

238 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 20819

معاون وزیر صمت از تخصیص اعتبار برای تامین آب واحد تولید الیاف شیشه مرند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور در بازدید از ناحیه صنعتی زنوز، صنایع خاک چینی و ناحیه صنعتی تولید مبل مرند افزود: با تخصیص اعتبار لازم، در آینده بسیار نزدیک، طرح آب رسانی به ناحیه صنعتی زنوز برای راه اندازی کارخانه تولید الیاف شیشه اجرایی خواهد شد.

وی ضمن اشاره به ضرورت توجه به توسعه شهرک‌های صنعتی موجود و ایجاد نواحی صنعتی جدید در مرند خاطرنشان کرد: برای این منظور باید کارگروهی متشکل از مسؤولین شهرستانی و استانی تشکیل شود تا با رفع محدودیت‌ها، شاهد رونق تولید بوده و از ظرفیت‌های موجود برای شروع فعالیت شهرک‌ها بهره ببریم.
وی اظهار داشت: برای تأمین آب مورد نیاز شرکت الیاف شیشه مرند، در گذشته اقداماتی انجام شده و ما نیز سعی می‌کنیم با تخصیص منابع، عملیات آب رسانی را انجام دهیم.
معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور در مورد توسعه فعالیت‌های شرکت خاک چینی مرند نیز گفت: ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز سفارش شده و کارهای شهرک خصوصی برای انجام فعالیت‌های جانبی در حال انجام است.
وی افزود: تلاش ما نیز این است شرایط را از لحاظ تأمین مواد اولیه و خرید محصولات فراهم کنیم زیرا که راه اندازی و فعالیت آن، برای ایجاد اشتغال در منطقه بسیار مؤثر خواهد بود.
صالحی نیا با اشاره به تفویض اختیارات در جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در شهرستان اظهارداشت: این واحدها و شرکت‌ها سعی کنند مشکلات خود از جمله تأمین نقدینگی، مواد اولیه و موارد دیگر را با مراجعه به مسؤولین حل کنند.
وی یادآوری کرد: واحدهای تولیدی در شرایطی هستند که اگر مواد اولیه و نقدینگی آنها تأمین شود، مشکلی برای این واحدها در بازار داخل و خارج پیش نمی‌آید.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور در ادامه با بیان اینکه صنعت مبل مرند، از قابلیت خوبی در کشور برخوردار است، افزود: ساماندهی و تبدیل صنعت مبل مرند به خوشه صنعتی، فرآیند میان مدتی دارد که با تلاش و حمایت مسؤولین، بصورت مرحله به مرحله انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد: با توجه به میزان اشتغال در کارگاه‌های مبل مرند و تعداد واحدها که توسط افراد بومی شکل گرفته، ساماندهی و بهبود وضعیت آن ضروری است.
صالحی نیا گفت: مسؤولین باید برای کاهش و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی باهم تعامل و همکاری کرده و از این طریق موجب رونق تولید و تداوم و افزایش اشتغال در منطقه شوند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند نیز در ادامه ضمن اشاره به مشکلات شهرک صنعتی زمهریر اظهار داشت: تأمین آب این شهرک که الیاف شیشه نیز در این ناحیه ایجاد خواهد شد از جمله مشکلات اساسی است که امیدواریم با تأمین منابع مالی لوله کشی، انتقال آب به این شهرک اتفاق بیافتد.
وی با بیان اینکه موضوع اصلی شهرستان در حوزه صنعت، کارگاه‌های مبل سازی است، افزود: هم اکنون نزدیک ۱۱۰۰ واحد کارگاهی با اشتغال حدود ۵۵۰۰ نفر در مرند فعالیت دارند.
داود گرشاسبی گفت: فعالین در عرصه مبل سازی در این شهرستان، دغدغه‌هایی از جمله برند، هزینه بالای تولید و تأمین برق دارند که باید با حمایت ویژه مسؤولین از کارگاه‌های مبل سازی، در راستای رفع مشکلات آنها عمل کنیم.
وی تاکید کرد: مبل مرند باید به جایگاه ویژه که در شأن آن باشد برسد و هر اقدامی که به نفع شهرستان و تولید کنندگان باشد انجام شود.
معاون استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: شهرک شماره دو مرند نیز مشکلاتی دارد که باید در تأمین زیرساخت‌های آن تسریع گردد.
نماینده شهرستان‌های مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه فرایند فاینانس الیاف شیشه مرند حل شده است، اظهار داشت: در حال حاضر تاکید ما بر تأمین لوله جهت انتقال آب به این ناحیه است.
در ادامه دکتر محمد حسن نژاد در خصوص فعالیت کارگاه‌های مبل در مرند نیز گفت: این کارگاه‌ها که بدون استفاده از تسهیلات دولتی و با هزینه خود، اقدام به تولید و ایجاد اشتغال کردند باید حمایت شوند.
وی افزود: نظر ما این است کارگاه‌های مبل سازی موجود در مرند ساماندهی شده و خدمات اولیه مورد نیاز در آن ایجاد شود و در مرحله بعدی نیز نسبت به راه اندازی شهرک تخصصی کارگاهی، نمایشگاهی اقدام گردد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نبود آب در شهرک صنعتی شماره ۲ مرند را عامل حضور کمرنگ سرمایه گذاران و صاحبان صنایع در این شهرک و در نهایت راکد ماندن آن برشمرد و برحل این مشکل در سرییع ترین زمان ممکن تاکید کرد.
محمد حسن نژاد، از ایجاد نشدن نواحی صنعتی بخش یامچی و روستای هرزندات هم انتقاد کرد و گفت: دولت و شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی باید هرچه زودتر با مکان یابی مناسب، نسبت به ایجاد این نواحی صنعتی اقدام کنند.

گفتنی است قبل از آغاز جلسه کارگروه رفع موانع تولید صالحی معاون وزیر صنعت به همراه معاون استاندار آذربایجان شرقی ، دکتر حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی از ناحیه صنعتی زنوز ، کارگاههای مبل ، شرکت صنایع خاک چینی  بازدید کرد .

DSC_0070 DSC_0074 DSC_0080 DSC_0082 DSC_0084 DSC_0086 DSC_0062 DSC_0058 DSC_0045 DSC_0042 DSC_0038

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :