طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

کشتار دام در روستاها کنترل شود

ارسال شده : اکتبر 17, 2019 / ساعت : 7:35 ق.ظ

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، بخشدار مرکزی در جلسه ساماندهی کشتار دام در روستاها گفت : گوشت قرمز به عنوان یکی از مهمترین منابع پروتئین حیوانی نقش اساسی در تامین امنیت غذایی و سلامت جامعه دارد . وی افزود : براساس آمار آلودگی میکروبی به ازاء هر سانتی […]

161 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 21600

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، بخشدار مرکزی در جلسه ساماندهی کشتار دام در روستاها گفت : گوشت قرمز به عنوان یکی از مهمترین منابع پروتئین حیوانی نقش اساسی در تامین امنیت غذایی و سلامت جامعه دارد .

وی افزود : براساس آمار آلودگی میکروبی به ازاء هر سانتی متر بافت سلاخی و قصابی ده هزار تا صد هزار باکتری از پوست به لاشه سرایت می کند .

بخشدار مرکزی با اشاره به بیماریهای مشترک انسان و دام بیان داشت : بسیاری از بیماریهای مشترک بین انسان و دام از طریق گوشت وفرآورده های گوشتی به انسان منتقل می شود لذا این امر از اهمیت ویژه و رعایت کامل اصول بهداشتی را می طلبد .

نیک نفس با تاکید بر دهیاران بر کنترل بیشتر ذبح ها گفت: دهیاران بر ذبح دام غیر قانونی و کشتار قانونی و سالم توجه بیشتری داشته باشند .

وی بیان داشت : دهیاران با قصابان روستای خود در مورد همکاری با اداره دامپزشکی ، دریافت پروانه ، رعایت اصول بهداشتی و ذبح سالم تذکرات لازم را بدهند .

بخشدار مرکزی با تاکید بر اینکه سلامتی مردم در اولولیت است گفت : سلامتی مردم در اولویت است و دهیاران به عنوان رکن اساسی روستا همکاری و توجه جدی به این موضوع داشته باشند .

وی گفت: توجیه و آموزش لازم برای قصابان در روستا ها توسط اداره دامپزشکی صورت گیرد و دهیاران همکاری لازم را داشته باشند .

نیک نفس با اشاره به ذبح غیر بهداشتی در برخی از روستا ها گفت: به علت ذبح غیر بهداشتی دام در برخی از روستا ها ، چندین مورد مشکلات بهداشتی در روستا ها مشاهده شده است .

وی ادامه داد : اداره دامپزشکی ضمن آموزش های لازم برای قصابان در روستا ها ، آموزش های لازم را جهت کنترل بهداشتی و اصول نگهداری ارائه کنند .

DSC_0005

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :