طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

تبریز میزبان جشنواره زعفران مرند خواهد بود

ارسال شده : آبان ۲, ۱۳۹۸ / ساعت : ۸:۱۴ ٫ق٫ظ
DSC_0008

مسعود شکرانی در جلسه کارگروه کشاورزی با محوریت جشنواره زعفران گفت: برگزاری جشنواره بهترین فرصت برای عرضه محصولات و زعفران مرند است تا از این طریق محصولات شهرستان بهتر معرفی شود . معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری خاطر نشان کرد : یک تیم کارشناسی مسلط بر امورات باید بر برنامه های حضور موثر در […]

140 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 21627

مسعود شکرانی در جلسه کارگروه کشاورزی با محوریت جشنواره زعفران گفت: برگزاری جشنواره بهترین فرصت برای عرضه محصولات و زعفران مرند است تا از این طریق محصولات شهرستان بهتر معرفی شود .

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری خاطر نشان کرد : یک تیم کارشناسی مسلط بر امورات باید بر برنامه های حضور موثر در جشنواره نظارت و کنترل کامل داشته باشد .

وی بر ضرورت تعامل و هماهنگی ادارات مختلف در جهت برگزاری بهتر این جشنواره تاکید کرد و افزود : گروه های هنری در این جشنواره باید به اجرای برنامه بپردازند .

وی گفت: جشنواره زعفران ۱۶ الی۱۷ آبامانه سالجاری در تفرجگاه عون بن علی در تبریز برگزار خواهد شد و نیاز به برنامه قوی و سنجیده دارد .

در ادامه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیان داشت : کشت زعفران ، اشتغال زایی بالایی دارد چراکه بیشتر مراحل کاشت وداشت توسط نیروی انسانی صورت می گیرد و زعفران یکی از مرغوب ترین محصولات است .

رحمانی با اشاره به میزان کشت زعفران در این شهرستان تصریح کرد : ۱۸۴ هکتار زعفران در شهرستان مرندکشت شده که به طور متوسط سالیانه ۷۵۰ کیلوگرم تولید می شود که ۷میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل فروش  زعفران عاید شهرستان می شود .

وی افزود : جشنواره زعفران با هدف افزایش انگیزه تولید کنندگان ، معرفی زعفران کاران برتر و انتقال تجربه و معرفی زعفران مرند برگزار خواهد شد .

وی گفت: دربرخی از استانها از هر هکتار ۳۰ کیلو گرم زعفران برداشت می شود ولی این مقدار در شهرستان مرند تنها ۷ کیلو گرم است که می توان با برگزاری جشنواره ها و دوره های آموزشی درجهت افزایش این میزان اقدام کرد .

DSC_0007 DSC_0008 DSC_0010

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :