طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

معاون استاندار آذربایجان شرقی : هدف از برگزاری جشنواره ها تغییر و تحول در حوزه اقتصادی است

ارسال شده : آبان ۱۸, ۱۳۹۸ / ساعت : ۹:۴۹ ٫ق٫ظ
IMG_20191109_071449_590

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، معاون استاندار آذربایجان شرقی در پنجمین جشنواره زعفران که در محل تفرجگاه عون بن علی ( عینالی ) برگزار شد افزود : هدف از برگزاری جشنواره زعفران یک ادله اقتصادی است و اقتصاد به همراه انسجام ملی یک مولفه پیچیده بر زندگی بشر […]

61 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 21755

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، معاون استاندار آذربایجان شرقی در پنجمین جشنواره زعفران که در محل تفرجگاه عون بن علی ( عینالی ) برگزار شد افزود : هدف از برگزاری جشنواره زعفران یک ادله اقتصادی است و اقتصاد به همراه انسجام ملی یک مولفه پیچیده بر زندگی بشر است و ماحصل اقتصاد و انسجام ملی امنیت پایدار است .

وی بیان داشت : برگزاری جشنوارها در دنیا به میزان قابل توجهی بر ارزش مالی آن تاثیر دارد به طوریکه۳۰۰ میلیارد دلار ارزش افزوده داشته است و برگزاری این جشنواره ها یک فرصت برای عرضه توانمندی، اشتغال و قتصاد پویا است .

وی افزود : اکثر آسیبهای اجتماعی در حوزه اقتصادی است که از جمله آن در حوزه بیکاری ، بی پولی  که ناتوانی در حوزه اقتصادی را دارد .

معاون استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد : ما می توانیم سهم خود را از جشنواره ها بگیریم و به دنبال تعامل با نظام بین الملل هستیم .

وی افزود : در سال رونق تولید در جهت معرفی محصولات و توانمندی های شهرستان مرند چندین جشنواره برگزار شده که از جمله آنها برگزاری جشنواره های سبد بافی ، زرد آلو ، پسته ،بادام و… می باشد .

گرشاسبی با اشاره به تلاش کشاورزان در راستای کاشت زعفران گفت: در سال ۱۳۷۸ در شهر بناب مرند فقط یک هکتار کشت زعفران صورت گرفته بود که ما حصل آن برداشت سه کیلو بوده است که با تلاش و همت این عزیزان بعد از ۲۱ سال ۱۸۴ هکتار زعفران کاشت شده که ۸۰۰ کیلوگرم برداشت با در آمد هشت میلیارد تومانی با اشتغال ۲۱۰۰ نفر در روز شده است .

فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت : هدف از برگزاری این جشنواره ها ایجاد تغییر و تحول در حوزه اقتصادی است که در سایه همدلی و وحدت صورت می گیرد .

وی افزود : به دنبال انقلاب هم افزایی در تولید صنعت ، سرمایه و ثروت هستیم که عاملی برای رشد و توسعه شهرستان است .

در ادامه مهندس رخ افروز معاون مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت : محصول زعفران جز گیاهان دارویی است و باید به نحوه کشت آن توجه ویژه ای داشته باشیم .

وی گفت: در کشور ما نزدیک به یکصد هزار هکتار کشت زعفران می شود و ۳۳۰ هزار تن تولید که به کشور های خارج صادر می شود .

مهندس رخ افروز گفت: متوسط کاشت زعفران در ایران بیش از ۳ کیلوگرم در هکتار است که در شهر بناب مرند هم این محصول تولید می شود که نشانگر پتانسیل و ظرفیت این شهر است .

وی گفت : کاشت محصول زعفران جز اولولیت های جهاد کشاورزی است که از همه لحاظ صرفه مناسبی دارد و یک محصول رقابتی و پر سود است .

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :