- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مرند : کتاب و کتابخوانی جایگاه خود به درستی پیدا نکرده است

Posted By admin On دی ۱۴, ۱۳۹۸ @ ۸:۴۴ ٫ق٫ظ In اخبار,اخبار ادارات | No Comments

علی شیخ پور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با اشاره به اینکه کتابهای کتابخانه باید بروز رسانی شود افزود: با توجه به نقش کتاب در زندگی ، کتاب می تواند در جهت آگاه سازی نسل جوان بسیار موثر واقع شود و نیاز است کتابهایی در خصوص آسیب های اجتماعی منتشر شود تا جامعه به آگاهی لازم برسد .

وی ادامه داد : هنور باید و شاید کتاب و کتابخوانی جایگاه خود را پیدا نکرده ولازم است تلاشها و اطلاع رسانی زیادی صورت گیرد .

علی شیخ پور با بیان اینکه در بسیاری از شاخص ها از استان جلوتر هستیم گفت: شهرستان مرند نسبت به برخی شاخص های استانی در برخی موارد بهتر از استان است ولی در دو شاخص تعداد متراژ و زیر بنای و تعداد عضویت درکتابخانه نسبت به استان در سطح پائین تری هستیم که نیاز به تلاش بیشتری دارد .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری در ادامه سخنان خود با اشاره به شعار ” بیاید با کتاب بزرگ شویم” گفت: ذهن انسان کتاب خوان ، ذهن پویا و خلاق است و قائل به بن بست نیست و انسان در هر سنی  نمی تواند با کتاب انس بگیرد و انس با کتاب بازه زمانی خاصی دارد  که دوران کودکی بهترین زمان برای آموزش پذیری افراد است.

وی تاکید کرد : آموزش و پرورش باید در زمینه انس بیشتر دانش آموزان با کتاب و کتابخوانی بیشتر تلاش کند و در امر نهادینه ساختن آن برنامه ریزی داشته باشد .

شیخ پور افزود: برای رسیدن به نتیجه مطلوب ضرورت دارد فضای صمیمی توام با تعامل  در کتابخانه حاکم شود و با مراجعین برخورد مناسبی صورت گیرد .

 


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=22107

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.