طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

معاون استاندار آذربایجان شرقی: وضعیت کرونایی مرند سفید متمایل به خاکستری است

ارسال شده : اسفند ۲۱, ۱۳۹۸ / ساعت : ۵:۵۱ ٫ب٫ظ
DSC_00241-150x150

داود گرشاسبی در نشست خبری با خبرنگاران که با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه مرند برگزار شد، با اشاره به همه گیری کرونا ویروس در جهان ابراز داشت: تمام حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی درگیر ویروس کروناست، ما برای ادامه مسیر نیازمند امورات اقناعی هستیم تا مردم را تشویق به ماندن […]

38 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 22675

داود گرشاسبی در نشست خبری با خبرنگاران که با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه مرند برگزار شد، با اشاره به همه گیری کرونا ویروس در جهان ابراز داشت: تمام حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی درگیر ویروس کروناست، ما برای ادامه مسیر نیازمند امورات اقناعی هستیم تا مردم را تشویق به ماندن در خانه کنیم.

وی افزود: نماز جمعه‌ها و سایر اجتماعات و راهپیمایی‌ها در ۸ سال دفاع مقدس تعطیل نشد اما به دلیل پیشگیری از انتشار ویروس، این امورات در کل کشور تعطیل شده است.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به دغدغه عدم حضور مردم در بازار تاکید کرد: فضای مجازی و رسانه شهرستان مرند باید به ما کمک کنند تا مردم را تشویق به ماندن در خانه کنیم، رسانه‌ها باید کمک کنند تا این را به یک رفتار اجتماعی تبدیل کنیم تا از دوره گذر عبور کنیم.

گرشاسبی تاکید کرد: خط تولید سرم سازی در شهرستان مرند به تولید الکل تبدیل شده و تلاش می‌کنیم اقلام بهداشتی و ماسک را تولید و تهیه و در اختیار مردم قرار دهیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین ادامه داد: حساب مشترکی نیز در شهرستان افتتاح شده که به کمک مردم و خیرین، مبالغی جمع آوری و برای تهیه اقلام بهداشتی هزینه شود.

وی گفت: ۱۶۰ مصوبه منجر به اقدام در پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی و ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان اخذ شده است.

فرماندار ویژه مرند آماده سازی و کمک به تأمین نیازهای حوزه سلامت، حفظ و تقویت و مراقبت بهداشتی با کیفیت، تلاش برای ایجاد اعتماد در مجموعه سلامت، برنامه ریزی برای تعطیلی ستاد سفر نوروزی، را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این شهرستان برشمرد.

گرشاسبی در ادامه عنوان کرد: ورودی‌های شهرستان مرند از ۴ اسفندماه تحت کنترل قرار گرفته و حدود ۶۰۰ مهمان پایش و مراقبت درمانی شده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی اذعان داشت: ۳۰ درصد بیمارستان آیت الله کوه کمری در اول برای بستری بیماران مشکوک به کرونا آماده شده بود که امروز به ۶۰ درصد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: ساعت مراکز بهداشتی و درمانی از ۸ ساعت به ۱۶ ساعت افزایش پیدا کرده است، خانواده فوتی‌ها نیز تحت کنترل هستند و اقداماتی نیز در روستای دیزج حسین بیگ انجام شده و این روستا قرنطینه شده است.

به گفته فرماندار ویژه مرند مکان‌های بدیل از جمله سالن‌های ورزشی و خوابگاهی آماده شده تا در صورت نیاز در آینده راهگشا باشد.

گرشاسبی از سازمان‌های مردم نهاد نیز دعوت کرد تا در صحنه حضور پیدا کنند و به رسالت خود عمل کنند، همچنین از فضای مجازی خواست ظرفیت این فضا را برای رفتارسازی عدم حضور مردم در اجتماع و بازار به کار بگیرند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود: هر دیدار، تجدید ۱۴ روزه ابتلاء به بیماری است و هر دیدار، چندین نفر را برای مبتلا به ویروس کرونا فراهم می‌کند.

کمبود آرد و نان در مرند نداریم

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از فضای مجازی و رسانه‌ای شهرستان مرند رضایت کامل داریم، تاکید کرد: ما به دنبال اعتباردهی به مرند هستیم تا ارزش آن احیا شود، این شهرستان یک شهرستان ویژه و توانمند به شمار می‌رود.

فرماندار ویژه مرند همچنین اذعان داشت: مصوب شده ۷۵ درصد کشفیات اقلام بهداشتی و ماسک معطوف به شهرستان مرند بوده و بقیه به مرکز استان ارسال می‌شود.

گرشاسبی با تکذیب کمبود آرد و نان در شهرستان مرند تاکید کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم که نانوایی‌های شهر مرند تعطیل نخواهند شد، ۸۰ تن آرد از این ماه افزایش پیدا کرده و ۲۰ نانوایی لواش نیز در شیفت بعدازظهر پخت کنند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: اضطراب و استرس اولین آسیب اجتماعی شهرستان مرند است و با شیوع ویروس کرونا، به این مساله دامن زده می‌شود که باید مدیریت روانی صورت بگیرد.

وضعیت کرونایی مرند سفید متمایل به خاکستری است

وی تاکید کرد: تعداد مراجعه سرپایی به بیمارستان در شهرستان مرند نزدیک ۴۶۶ نفر بوده که بسیاری از این افراد سالم هستند، ۳۰ نفر نیز ترخیص شده و ۱۱ نفر بستری هستند که ۷ نفر در مرند و ۴ نفر در تبریز هستند و در کل ۳ نفر در این شهرستان فوت کرده‌اند، ۷۸ نفر نیز بستری مشکوک هستند.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان مرند سفید متمایل به خاکستری است، افزود: از امروز به بعد به هر فوتی در شهرستان، مشکوک نگاه کرده و با دستورالعمل کرونایی دفن خواهند شد.

گرشاسبی از شوراهای اسلامی شهری و روستایی شهرستان مرند خواست ورود پیدا کرده و در مقابله با کرونا بازدارندگی ایجاد کنند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین از رسانه‌ها خواست تعطیلی بازار را به یک مطالبه عمومی تبدیل کنند، اظهار داشت: وقتی امسال عید به آن صورت نخواهیم داشت، نیاز است که بازار و مغازه‌های غیرضروری به صورت اختیاری تعطیل شوند.

وی افزود: از فروشگاه‌ها و بازارهای عرضه مایحتاج ضروری نیز می‌خواهیم که رعایت نکات بهداشتی خود را بالا ببرند.

فرماندار ویژه مرند از محلول پاشی مجدد شهر مرند در امروز خبر داد و گفت: مردم حضور غیرضروری خود در داخل شهر و بازارها و پاساژها را کاهش دهند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در پایان گفت: شهرستان مرند در نورز امسال مقصد سفر نخواهد بود و هیچکدام یک از مکان‌های گردشگری میزبان مسافران نخواهند بود.

راه اندازی ستاد مردمی مبارزه با کرونا در مرند

امام جمعه مرند نیز در این نشست خبری ابراز داشت: رهبر انقلاب اسلامی با این درخواست که پزشکان و پرستارانی که در مقابله با کرونا ویروس جان خود را از دست می‌دهند به عنوان شهید راه خدمت محسوب شوند و این نشان از اهمیت این جایگاه است.

وی با اشاره به وضعیت خاص کشور در حال حاضر گفت: شیوع ویروس کرونا یک انسجام در کشور ایجاد کرده و همه ورود پیدا کرده‌اند، اما وضعیت فعلاً نگران کننده است.

حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده در ادامه با اشاره به مصوبه قرارگاه زیستی شهرستان مرند گفت: مقرر شد ستاد مردمی مبارزه با کرونای مرند تشکیل شده و حسابی به این نام با ۳ امضا افتتاح شد.

امام جمعه مرند افزود: شماره حساب ۰۱۱۳۵۲۶۸۴۲۰۰۸ این ستاد در اختیار عموم مردم و خیرین قرار دارد تا هر میزان کمک نقدی خود را به این حساب واریز کنند.

وی همچنین گفت: مقرر شد اخبار کرونا توسط فرماندار ویژه مرند هر روز اعلام شود، البته معاون وزیر کشور اعلام کرده که فرماندار اجازه اعلام آمار مبتلایان و فوتی‌های مربوط به کرونا را ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده با اشاره به ضرورت خانه نشینی مردم در این روزهای سخت تصریح کرد: تشویق به بستن اختیاری مغازه‌ها از دیگر مصوبات این جلسه بود.

امام جمعه مرند ادامه داد: امروز بیش از هر زمان به وحدت و انسجام و همدلی احتیاج داریم، علیرغم تلخی شیوع ویروس کرونا در کشور، اما یک انسجام ملی ایجاد شده است.

وی خواستار حذف فضای بداخلاقی رسانه‌ای در شهرستان مرند شد، و گفت: سلامت و امنیت در کشور شوخی بردار نیست، نباید سلیقه سیاسی و جناحی را به عرصه سلامت ورود دهیم.

چرخه انتقال ویروس را قطع کنیم

همچنین نماینده منتخب مرند و جلفا در مجلس ابراز داشت: ما جزو معدود شهرستان‌هایی هستیم که یکی از روستاهای این شهرستان قرنطینه شده اما در کنار یکدیگر بودن رسالت مهم این روزهای ماست.

معصومه پاشایی افزود: رسانه‌ها باید مردم را به حفظ آرامش تشویق کنند، نباید عدم اعتماد را ایجاد کنیم، اگر می‌خواهیم فرهنگ سازی کنیم باید اعتمادسازی کنیم.

این پزشک تاکید کرد: باید چرخه انتقال را قطع کنیم وگرنه هر روز شاهد افزایش ویروس کرونا در استان خواهیم بود.

نماینده منتخب مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در ایام بحران باید شبکه ای از رسانه ایجاد کنیم تا همه رسانه‌ها یک خبر را منعکس کنند.

پاشایی تاکید کرد: باید بحران شهر را جدی بگیریم، اگر این بحران حادتر شود، تمامی افراد ضعیف و مسن و افراد دارای بیماری زمینه را از بین خواهد برد.

وی همچنین اذعان داشت: هیچ مقصر ورود ویروس به هیچ مکانی نیست، این یک اتفاق ناخواسته است اما اگر در خانه نمانیم مقصر پخش ویروس هستیم.

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :