طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

جوابیه فرمانداری شهرستان در پاسخ به خبر و انتقاد درج شده در فضای مجازی با عنوان ” اجرای مصوبات شورای شهر مرند پس از ۱۲ روز”! آقای فرماندار پاسخگو باشند

ارسال شده : مارس 24, 2020 / ساعت : 6:55 ب.ظ

روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، در پاسخ به خبر و انتقاد درج شده در فضای مجازی( کانال تلگرامی مرندیمیز)با عنوان ” اجرای مصوبات شورای شهر مرند پس از ۱۲ روز ! آقای فرماندار پاسخگو باشند” به استحضار مردم شریف شهرستان مرند می رساند : قانون گذار در ماده ۸۰ قانون […]

100 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 22724

روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، در پاسخ به خبر و انتقاد درج شده در فضای مجازی( کانال تلگرامی مرندیمیز)با عنوان ” اجرای مصوبات شورای شهر مرند پس از ۱۲ روز ! آقای فرماندار پاسخگو باشند” به استحضار مردم شریف شهرستان مرند می رساند :

  • قانون گذار در ماده ۸۰ قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و انتخابات شهرداران ، ۳۴ وظیفه برای شوراهای اسلامی شهر مشخص نموده است که حصری و از نمایه های بارز حقوق عمومی و قوانین آمره بوده و باید تفسیر به لفظ یا تفسیر مضیق شوند و هیچ یک از بند های ماده ۸۰ قانون مرقوم دارای تفسیری که بیانگر اختیار شورا مبنی بر وضع قانون لازم الاجرا در خصوص تعطیلی مراکز تجاری و فروشگاههای کفش و البسه و… و قرنطینه شهر باشد ؛ نیست؛ همچنین تدقیق در جزء جزء بند های مذکور به روشنی می نمایاند که قانونگذار چنین وظیفه ای را برای نهاد شورا که برای فرمانداری یا سایر نهادها و اصناف و کسبه لازم الاجرا باشد تعریف و تعیین نکرده است؛ لذا ورود و دخالت شورای اسلامی در موضوع یاد شده و تصویب قاعده در این خصوص مغایر اصل قانونی بودن وظایف و اختیارات که از اساسی ترین اصول کلی حقوق اداری بوده و نادیده گرفتن آن موجب بروز نوعی هرج و مرج اداری می شود؛ به هیچ عنوان قابل پذیرش نمی باشد.
  • تعطیلی اجباری مراکز تجاری و فروشگاههای البسه و… تابع شرایط و ملاحظات اقتصادی ، اجتماعی و امنیتی و.. بوده و خارج از حدود و اختیارات شهرستان می باشد. در این خصوص با توجه به مجوز مورخ۳/۱/۹۹ صادره از وزارت کشور و استانداری، فرمانداری به همان تاریخ ،جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا را تشکیل و تصمیمات مقتضی در این زمینه اتخاذ نموده است.
  • در خصوص وضعیت نانوایی ها از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان تا این لحظه جهت تامین امنیت غذایی و سلامت مردم تدابیر لازم از طرف ستاد ملی و شهرستانی مقابله با ویروس کرونا اتخاذ شده و موارد طی پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت به نانوایی ها سطح شهرستان ابلاغ گردیده و بازرسی های متعدد انجام می شود و در حال حاضر مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.
  • عضویت و حضور در جلسات پدافند غیر عامل شهرستان و سایرکارگروه ها براساس مقررات و دستورالعمل های مربوطه می باشد و براساس همین مقررات ؛ شورای شهر عضو جلسه مذکور نبوده و شهردار به عنوان دستگاه اجرایی عضو این جلسه بوده و در همه جلسات مربوطه نیز دعوت می شود لذا صرف تصویب شورای محترم مبنی بر دعوت از اعضای شورا در جلسات یاد شده لازم الاجرا نمی باشد.

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :