طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

معاون استاندار آذربایجان شرقی : ادامه محدویت ها تا اطلاع ثانوی / مردم با نظام سلامت همکاری کنند

ارسال شده : جولای 11, 2020 / ساعت : 11:29 ق.ظ

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ،داود گرشاسبی  در جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان با اشاره به شیوع مجدد بیماری کووید ۱۹ بیان داشت: کم کاری و بی توجهی عده ای از مردم باعث شیوع مجدد این بیماری شده است. وی افزود: ما دنبال مچ گیری نیستیم بلکه با تصمیم […]

86 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 23271

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ،داود گرشاسبی  در جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان با اشاره به شیوع مجدد بیماری کووید ۱۹ بیان داشت: کم کاری و بی توجهی عده ای از مردم باعث شیوع مجدد این بیماری شده است.

وی افزود: ما دنبال مچ گیری نیستیم بلکه با تصمیم جمعی بر رفع مشکلات و رفع بیماری تلاش کنیم و این موضوعی نیست که یک فرد را متهم کنیم بلکه همه گیری جهانی دارد و وحدت و تعامل جمعی برای رفع این بیماری لازم است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود:ما عملکرد خوبی داریم و توانستیم با همکاری جمعی در مرحله اول این ویروس را کنترل کنیم ولی متاسفانه شیوع مجدد پیدا کرده که با همکاری می توان آنرا کنترل کرد.

وی گفت: در ماه های اخیر وضعیت بسیاری از شهر ها در کشور سفید اعلام شده بود ولی متاسفانه در حال حاضر شاهد وضعیت قرمز در بسیاری از شهر ها در کشور هستیم که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می توان وضعیت را بهبود بخشید.

داود گرشاسبی بیان داشت: متاسفانه عده ای از مردم بر این باورند که ویورس کرونا وجود ندارد و موضوع را عادی تلقی می کنند و باعث بروز خطر می شوندکه وظیفه رسانه ها آگاه سازی و اطلاع از شرایط موجود است.

وی ادامه داد: باید عمق فاجعه و حساسیت لازم را برای کنترل در جامعه ایجاد کنیم و کنترل و پیشگیری را مردم محور کنیم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند تاکید کرد: در شرایط فعلی کشور و وجود ویروس کرونا و عدم صادرات و فروش همگی باید از دولت حمایت کنیم و با تعامل و همکاری مشکلات را برطرف کنیم.

وی افزود: بیماری کووید ۱۹ جناح یا گروه خاصی نمی شناسد بلکه باید  ید واحده برای گذر از بحران داشته باشیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با تشریح وضعیت فعلی شیوع بیماری کووید ۱۹ در شهرستان بیان داشت: با توجه به وضعیت قرمز تمام محدویت های قبلی اعمال شده در یک هفته قبل تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت و تمام ابزارهای لازم فرهنگی برای آگاه سازی و همکاری مردم اعمال شود.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها، مدارس شبانه روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای، زبان سراها، تمامی آموزشگاه‌ها، کتابخانه های عمومی، استخرهای سرپوشیده، مراکز تئاتر، موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلی  به مدت یک هفته دیگر در شهرستان مرند تعطیل خواهد بود.

گرشاسبی همچنین تاکید کرد: برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و همایش، فعالیت باشگاه‌های ورزشی، کافه‌ها و قهوه خانه‌ها، شهربازی، مراکز تفریحی و باشگاه‌های بدن‌سازی و نمازهای جمعه نیز به مدت یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود.

وی مردم را عامل اصلی در شکست کرونا دانسته و افزود: همکاری مردم در کنترل بیماری کرونا عامل شکست این بیماری خواهد بود.

وی افزود: ساختار اداری به جد موضوع مبارزه و کنترل پیشگیرانه از بیماری را داشته باشد و ارائه خدمات به مردم در ادارات در قبال استفاده از ماسک باشد و استفاده از ماسک در مکان های عمومی و سر پوشیده و پر تجمع اجباری است.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به اینکه جایگاه های سوخت بیشترین منبع آلودگی هستند گفت: مدیران جایگاه های سوخت شهرستان باید بیشتر از همه اصول بهداشتی را رعایت کنند و مامورین جایگاه ها خود اقدام به سوخت گیری و سرویس دهی نمایند.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم از وضعیت قرمز خارج شویم و به زندگی عادی برگردیم باید اصول بهداشتی و پروتکل ها را بیشتر رعایت کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت:تمرکز بیشتر بر روی بازدارندگی،رفتار سازی مناسب، احساس مسئولیت، خارج سازی مردم از عادی انگاری باید جز برنامه های دستگا ههای ذیربط باشد.

گرشاسبی با اشاره به اینکه مردم حتی المقدور از ورود به بانک ها خودداری کنند افزود: با توجه به میزان افزایش انتقال  و دریافت مبلغ از دستگاه مردم سعی کنند از ورود به بانک ها به جد خودداری کنند.

وی افزود: مردم با نظام سلامت همکاری داشته باشند تا بتوانیم از این بحران خارج شویم.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت بیماری کووید ۱۹ در شهرستان مرند گفت: متاسفانه تا هفدم تیر ماه سال ۹۹ تعداد ۳۰۵ بستری در تیر ماه داشته ایم و در کل تعداد ۱۰۴فوتی در شهرستان داشته ایم که همت جمعی برای شکست این بیماری لازم است.

 

IMG_20200711_093327

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :