طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

معاون استاندار آذربایجان شرقی:کنترل گردشگری با حفظ الزامات بهداشتی

ارسال شده : تیر ۲۴, ۱۳۹۹ / ساعت : ۵:۴۵ ٫ب٫ظ
۱۵۷۲۱۴۶۸۴

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی شهرستان با بیان اینکه برنامه های ما برای جذب گردشگر باید متناسب با وضع موجود بوده و پیشبرد امور با توجه به شرایط کرونایی باشد، ادامه داد: هدف ما در شهرستان این است که گردشگری را کنترل شده و با رعایت […]

68 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 23305

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی شهرستان با بیان اینکه برنامه های ما برای جذب گردشگر باید متناسب با وضع موجود بوده و پیشبرد امور با توجه به شرایط کرونایی باشد، ادامه داد: هدف ما در شهرستان این است که گردشگری را کنترل شده و با رعایت موارد بهداشتی پیش ببریم.

داود گرشاسبی ضمن تاکید بر تبدیل نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به اداره در این شهرستان گفت: با توجه به وجود مزیت ها و موقع جغرافیایی مناسب، آنچه برای ما مهم است ارتقای مزیت های موجود و توجه به آنها می باشد.

وی افزود: برای هدف گردشگری بودن باید ورودی شهر اصلاح شده و گردشگر علاقمند به ورود به شهر شود.
فرماندار ویژه مرند تاکید کرد: ما در شهرستان نگاه ممنوعیتی به موضوع گردشگری نداریم و حتی در شرایط کرونایی نیز می توانیم با رعایت پروتکلهای بهداشتی، آن را ادامه دهیم.

گرشاسبی یادآوری کرد: مرند شهر تنوع فرصت ها بوده و همه نوع امکان و توانمندی را دارد که باید برای استفاده از آن، در جهت رفع موانع و تسهیل گری در حوزه گردشگری تلاش کنیم.

معاون عمرانی فرماندار مرند نیز با بیان اینکه نقش گردشگری در اقتصاد کشور انکار ناپذیر است، گفت: با توجه به مواجهه کشور ما با تحریم‌های بی سابقه، توسعه صنعت گردشگری از جمله راه های شکست تحریمها است.
صادق میکائیلی تاکید کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می توانند با توجه به امر گردشگری، در جهت توسعه، پیشرفت و آبادانی شهرها و روستاها و عمل به گام دوم انقلاب اسلامی، نقش اساسی ایفا کنند.
وی افزود: دهیاری ها باید برای جلوگیری از مهاجرت، در کنار بخش های تولید و کشاورزی، به موضوع گردشگری توجه کنند.
معاون عمرانی فرماندار مرند ادامه داد: شهرداری ها نیز می توانند با ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و امکانات و تسهیلات برای گردشگران و حفظ بافت قدیمی شهرها به امر گردشگری و رونق آن کمک کنند.

بخشدار مرکزی مرند نیز ضمن اشاره به نقش گردشگری در توسعه جوامع روستایی گفت: یکی از برنامه های اصلی مورد توجه سیاست گذاران، توجه به گردشگری در روستاها است.
علی نیک نفس افزود: رونق گردشگری با توجه به اینکه موجب بهبود وضع اقتصاد در روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها می شود نیازمند توجه بیشتر مسوولین استانی است.
وی با اشاره به وجود روستای گردشگری زنوزق به عنوان ماسوله آذربایجان در شهرستان مرند، اظهار کرد: بوستان و مجتمع با امکانات لازم جهت استفاده گردشگران در این روستا احداث می شود که خواست ما همکاری میراث فرهنگی استان و کمک به اتمام سریع پروژه است.
بخشدار مرکزی مرند همچنین روستاهای عیش آباد و پیربالا را از جمله روستاهای هدف گردشگری این شهرستان بیان کرد و افزود: طی سالهای گذشته، اقداماتی از جمله احداث سرویس های بهداشتی در این روستاها انجام شده است و اکنون باید با کمک میراث فرهنگی استان، در خصوص ایجاد پارکینگ مناسب برای آسایش گردشگران و جلوگیری از بروز حوادث ناشی از سیل اقدام شود.

احمد حمزه زاده نیز در ادامه با بیان اینکه شیوع کرونا، معادلات را در حوزه گردشگری بهم زد، اظهار داشت: با شیوع کرونا و تعطیلی های گسترده و طولانی مدت، بیشترین ضرر را صنعت گردشگری متحمل شد.
وی افزود: تعداد ۳۰ هزار نفر شاغل مستقیم در حوزه گردشگری و صنایع دستی داریم که کرونا ثبات شغلی آنان را به خطر انداخته است و دولت سعی دارد با استمهال بیمه و تسهیلات، زیان فعالان این حوزه را تا حدودی جبران کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا، ذائقه های سفر به شدت عوض شده است و گردشگران بیشتر به محیط های طبیعی و روستایی روی آورده اند که شهرستان مرند نیز با توجه به ظرفیت های طبیعی و وجود روستاهایی با طبیعت جذاب و بکر، یکی از هدف های گردشگری است.
وی همچنین ضمن اشاره به تعداد مجوزهای صادر شده برای اقامتگاه های بوم‌گردی در استان گفت: از تعداد ۲۳۰ مجوز صادر شده در طول ۲ سال، ۴ مجوز برای مرند بوده که با توجه به ظرفیت‌های شهرستان، بیشتر باید در این خصوص تلاش شود.

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :