طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

ضرورت فرهنگسازی برای اجرای پویش احسان ماسک

ارسال شده : آگوست 4, 2020 / ساعت : 12:10 ب.ظ

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند،معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در همایش پویش احسان ماسک که با حضور مسئولین ارشد شهرستان ، اصناف و کسبه ، سازمانهای مردم نهادو … برگزار شد با اشاره به شیوع بیماری کووید ۱۹ گفت: در مسیر مقابله با ویروس کووید ۱۹اقدامات و […]

123 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 23425

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند،معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در همایش پویش احسان ماسک که با حضور مسئولین ارشد شهرستان ، اصناف و کسبه ، سازمانهای مردم نهادو … برگزار شد با اشاره به شیوع بیماری کووید ۱۹ گفت: در مسیر مقابله با ویروس کووید ۱۹اقدامات و رفتارهای پیشگیرانه خوبی انجام داده ایم بطوریکه نه شناختی از ویروس داشته ایم و نه بر نحوه مقابله با آن آشنایی داشتیم.

وی افزود: در راستای مبارزه با این بیماری نه علم و نه ابزار مقابله با آنرا داشتیم ولی توانستیم با کمک مردم کار های زیادی انجام دهیم که از جمله آنها فاصله گذاری اجتماعی ،قرنطینه افراد و محیط ، ایزوله بیماران ،کمک های مومنانه، رفتار های اخلاقی و دهها رفتار لازم برای مقابله و پیشگیری با این ویروس صورت گرفته است.

فرماندار شهرستان ویژه مرند ادامه داد: در سایه فهم مشکل و درک تبعات آن، همکاری و تعامل همه جانبه مردم و مسئولین برای مقابله با این ویروس بود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه عده ای از مردم این بیماری را عادی تلقی می کنند بیان داشت: آفت بزرگ و مشکلی که همه را دوباره درگیر کرد ساده انگاری و عادی انگاری موضوع بود و زمانیکه ما مشکل را ساده فرض کردیم و بر آن اهمیت نذاشتیم و کرونا جز عادتهای ما قرار گرفت آمار مبتلایان رو به افزایش گذاشت.

وی گفت: موضوع بیماری کووید ۱۹ بسیار جدی است و برای مقابله و پیشگیری یک حرکت عمومی دیگر لازم می باشدو دوباره باید فاصله گذاری و رفتارهای اجتماعی  بیشتر از قبل توجه نموده و به واسطه این فاصله گذاری اجتماعی پویا و تبعات آن در حوز ه اقتصاد ، سیاست و امنیت توجه داشت.

وی تصریح کرد: در تمام دنیا بیماری کرونا مسائلی از قبیل بیکاری، بی پولی و مشکلات اجتماعی به وجود آورده و آنهم یک موضوع طبیعی است و در کشور در جبهه دشمنان این مشکل عالم گیر را فرصتی برای ضربه زدن به کیان اسلامی و مردم عزیز می دانند و آنها در فرصت به دست آمده به دنبال انتقام از مردم فهیم و ایجاد مشکلات اجتماعی ، سیاسی و به تبع آن امنیتی در کشور می باشند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تبعات این بیماری در حوزه اقتصاد گفت: در حوزه اقتصادی بروز بیکاری ، بی پولی ، گرانی و گذران زندگی را بر مردم سخت کرده و این وضعیت از یک طرف محصول دشمنی دشمنان ، تحریم های ظالمانه و بی سابقه آن با اینکه اعلام می کنند ما در کنار مردم ایران هستم که دروغ می گویند.

وی ادامه داد: با تحرمی دارو و تجهیزات پزشکی زندگی مردم به خطر انداخته اند که با تروریسم اقتصادی به جنگ مردم آمده اند.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به سوء استفاده برخی از افراد از این وضعیت گفت: متاسفانه از سوی دیگر بی انصافی برخی در گران فروشی ، احتکار کالا کشور را دچار مشکلات دو چندانی می کنند و این روزها روز جمع آوری ثروت نیست بلکه روز احسان  و کمک های مومنانه است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی عنوان داشت: امروز با تغییر رویکرد در شیوه احسانات به دنبال ثابت کردن برادری هایمان به نیازمندان هستیم و مردم ایران همواره در روز های سخت در کنار یکدیگر بوده اند که از جمله آنها در زمان سیل ، زلزله ، جنگ  و… است.

گرشاسبی با اشاره به کمک به نیازمندان بیان داشت: امروز باید احسان های ما ، احسان رعایت بهداشت فردی ، ماسک ، امر به معروف و نهی از منکر برای بهداشت و مسائل پیشگیرانه باشد.

وی افزود: امروز احسان ما باید مواسات، کمک های مومنانه ، کمک های انسان دوستانه ، پرهیز از سود جویی وسایر مسائل باشد.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به در پیش بودن ایام محرم و صفر گفت: در روز های آتی ماه محرم و صفر را داریم و باید به مردم یاد دهیم چگونه و به چه شیوه ای رعایت اصول بهداشتی کنند تا دچار مشکل نشویم.

وی افزود: نباید اجازه دهیم تا در آینده شاهد موج سوم و بدتر این شویم ، حضور در بازار، در خانواده ، در محیط های اداری، باید اصول بهداشتی را بیشتر از قبل رعایت کنیم.

وی گفت: همه باید در راستای پیشگیری و مقابله با این بیماری بسیج شویم  و همه ارگانها ، نهادها ، سازمانهای مردم نهاد، روحانیون و کسبه  و همه باید مردم را برای رعایت بیشتر تشویق کنیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: ماه محرم فرصت مناسبی است تا با تغییر رویکرد مردم نسبت به پخش نذورات ، از اقشار ضعیف جامعه دستگیری نماییم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند راه اندازی پویش احسان ماسک توسط سازمانهای مردم نهاد را گامی اساسی برای شکست کرونا در جامعه دانست و گفت: با هم افزایی ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت و سمن های شهرستان قطعا شاهد استفاده بیشتر مردم از ماسک و کاهش بیماری خواهیم بود.

وی ادامه داد: ایجاد وحدت رویه میان سازمان های مردم نهاد ، گروه های داوطلب مردمی ، گروه های جهادی و کانون های مساجد با راه اندازی پویش ها می توانند در کمک رسانی به اقشار ضعیف جامعه موثر باشند.

وی ضمن تشریح پویش احسان ماسک گفت: کمیته های سه گانه فرهنگی ، اطلاع رسانی، پشتیبانی و هماهنگی برای گسترش این پویش با مشارکت سازمانهای مردم نهاد فعالیت خودرا آغاز کرده اند.

گرشاسبی بیان داشت: مردم باید بیشتر از قبل رعایت پروتکل های بهداشتی را نمایند و باید در این روزهای سخت همه با ید واحده در کنار هم باشیم تا شاهد ریشه کن شدن این بیماری منحوس شویم.

DSC_0029

 

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :