طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

73 درصد چاههای عمیق شهرستان کنتور گذاری شده اند

ارسال شده : جولای 1, 2015 / ساعت : 12:28 ب.ظ

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، تقی کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای حفاظت از آب با اشاره به تلاش دولت برای احیاء دریاچه ارومیه گفت: دولت تدبیر و امید تلاش زیادی برای احیا ء دریاچه ارومیه دارد و در این قبال یکی از وظایف مردم در […]

1016 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 2524

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، تقی کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای حفاظت از آب با اشاره به تلاش دولت برای احیاء دریاچه ارومیه گفت: دولت تدبیر و امید تلاش زیادی برای احیا ء دریاچه ارومیه دارد و در این قبال یکی از وظایف مردم در این زمینه صرفه جویی بهینه در مصرف آب است .

وی افزود : دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به احیا ء در یاچه ارومیه دارد و در این زمینه مطالعات فراوانی جهت احیا دریاچه ، تلاش زیادی شده است

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه کشاورزان باید در احیا ءدریاچه همگام دولت باشند افزود: تلاش برای احیا دریاچه ارومیه تنها وظیفه یک ارگان یا نهاد خاصی نیست و تمامی دستگاهها و اقشار مختلف مردم به ویژه کشاورزان باید در راستای سیاست های دولت تدبیر وامید تلاش کنند .

رئیس شورای حفاظت از آب شهرستان با اشاره به سرانه مصرف هر فرد در استان گفت: متاسفانه سرانه مصرف هر فرد 220 لیتر است در حالیکه سرانه مصرف جهانی 150 لیتر می باشد و مصرف در کشور ما یک فاجعه است .

کرمی افزود : متاسفانه چاههای غیر مجاز هر روز رو به افزایش است و باید با برنامه ریزی مناسب و اتخاذ تدابیر شدید جلوی افزایش چاههای غیر مجاز گرفته شود چرا که افزایش هر چاه مصادف با برداشت غیر مجاز است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به افزایش مدول تصفیه خانه شهرستان تصریح کرد : با توجه به مصرف زیاد آب شرب شهرستان و بروز پساب آب شرب مصرفی و پرت فراوان لازم است مدول دوم تصفیه خانه در شهرستان احداث و شورای حفاظت بر این موضوع توجه داشته باشد .

کرمی بیان داشت : می توان از پساب دفعی آب شرب شهرستان به صورت بهینه استفاده کرد و وجود این عامل در شهرستان علاوه بر جلوگیری از پرت بی رویه آب ، باعث برگشت آب به منابع می شود .

وی افزود: روزانه 15 هزار متر مکعب آب شرب در شهرستان تولید که به صورت پساب به هدر می رود و با مدیریت بهتر می توان آنرا به چرخه بازگردانید .

رئیس شورای حفاظت از آب شهرستان با اشاره به پوسیدگی لوله های آب در برخی روستا ها و مکانها ی شهری گفت : متاسفانه چندین درصد از آبهای شرب شهرستان در لوله های پوسیده به هدر می رود .

تقی کرمی خاطر نشان شد : 73 درصد چاههای عمیق شهرستان کنتور گذاری شده اند و 27 درصد چاهها فاقد کنتور می باشند که لازم است در اسرع وقت اقدام شود .

1 2 4

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :