طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

شهرداری زنوز به مجمع شهرداران آسیایی پیوست .

ارسال شده : تیر ۱۱, ۱۳۹۴ / ساعت : ۱۱:۱۴ ٫ق٫ظ
faraji

شهرداری زنوز پیرو مذاکرات حضوری و مکاتبات اداری به استناد نامه شماره 955/55-6/4/94 با تصویب کمیته سیاستگذاری و برنامه ریزی مجمع شهرداران آسیایی به عنوان عضو جدید این مجمع معرفی گردید. در اجلاس سال 2007 مجمع پارلمان‌های آسیایی در تهران، پیشنهاد تشکیل نهادی برای موضوع همگرایی آسیایی از طریق مشارکت شهروندان و مدیریت شهری، از […]

2432 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 2542

شهرداری زنوز پیرو مذاکرات حضوری و مکاتبات اداری به استناد نامه شماره 955/55-6/4/94 با تصویب کمیته سیاستگذاری و برنامه ریزی مجمع شهرداران آسیایی به عنوان عضو جدید این مجمع معرفی گردید.

Picture%20001

در اجلاس سال 2007 مجمع پارلمان‌های آسیایی در تهران، پیشنهاد تشکیل نهادی برای موضوع همگرایی آسیایی از طریق مشارکت شهروندان و مدیریت شهری، از سوی شهردار محترم تهران جناب آقای دکتر محمد باقر قالیباف مطرح شد و از سوی روسای پارلمان‌های آسیایی مورد استقبال قرار گرفت و در بیانیه پایانی اجلاس بر ضرورت عملی آن تاکید شد.
بر این اساس ، نخستین اجلاس شهرداران آسیایی با ابتکار عمل شهردار محترم تهران و حمایت مجلس شورای اسلامی، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مجمع مجالس آسیایی(APA) با شرکت 160 نفر از مقامات شامل 44 شهردار از 33 کشور آسیایی و برخی دیگر از شهرهای دوست و خواهر خوانده تهران و هیات‌هایی از نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی (سازمان ملل متحد، اروپا، اکو، آسه آن اوراسیا، اتحادیه شمال آفریقا) آبان ماه سال 1387 خورشیدی (نوامبر 2008 میلادی) در محل برگزاری همایش های بین المللی برج میلاد با موفقیت کامل برگزار شد.
حاصل اهتمام و تبادل نظر شهرداران و هیات های شرکت کننده در اجلاس تهران که بر مبنای منافع مشترک و تعمیق و گسترش ارزش‌های مشترک در سطح آسیا گرد هم آمده بودند، تدوین و تصویب بیانیه پایانی نخستین اجلاس، تشکیل مجمع شهرداران آسیایی و تاسیس دبیرخانه دائمی مجمع در تهران ، بود.
دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی با استفاده از پتانسیل‌های موجود، فعالیت‌های خود را در راستای تعامل و همگرایی بیشتر شهرهای بزرگ آسیایی، توسعه شهری و تحقق استانداردهای بالای زندگی در سراسر آسیا آغاز نمود.
این دبیرخانه همچنین از توسعه شبکه‌های جدید بین شهرهای آسیایی به منظور تبادل اطلاعات، سازماندهی همایش‌های کارشناسی و ابتکار طرح‌های پژوهشی مشترک و برنامه‌های آموزشی با هدف کسب آمادگی برای مواجهه با چالش‌های مشترک پیش روی مدیریت شهری کارآمد در آسیا )روند شتابان شهرنشینی، فرسایش زیست‌محیطی، آسیب‌پذیری، هویت فرهنگی- اجتماعی، حمل‌ونقل عمومی غیرآسان، ایمنی و سلامت ناکافی، فقر و نابرابری، ناپایداری منابع مالی و بلایای طبیعی) حمایت می کند.
در آبانماه سال 1386 و در جریان نشست رؤسای مجالس آسیایی (APA) شهردار تهران پیشنهادِ برگزاری اجلاس شهرداران پایتخت ها و کلانشهرهای آسیایی را مطرح نمود و در زمانی کوتاه شروعِ کار کلید خورد و کلیه نیروها بسیج گردیدند و تلاش‌های مسوولان و کارشناسان و دست اندرکاران در آبان ماه سال 1387 (نوامبر 2008) در سالن کنفرانس برج میلاد به ثمر نشست. نخستین اجلاس شهرداران آسیایی روز چهارشنبه29 آبانماه 1387 با حضور44 شهردار از 33 کشور با 160 عضو هیات و نمایندگانی از سازمان‌های بین‌المللی ومنطقه‌ای، اعم از سازمان ملل متحد، اروپا ، اکو، آ سه آن، اوراسیا، اتحادیه شمال آفریقا، افراد و شخصیت‌های داخلی و خارجی در سالن همایش برج میلاد آغاز به کار نمود. در این مراسم تعدادی از شخصیت‌های کشوری و بین المللی به ایراد سخنرانی پرداختند.

ریاست مجمع شهرداران آسیایی به صورت دوره ای هر دوسال یکبار تغییر می کند

ریاست مجمع شهرداران آسیایی به صورت دوره ای هر دوسال یکبار تغییر می کند. ریاست مجمع بر عهده شهردار برگزار کننده اجلاس است که از سال 2008 تا 2011 ریاست مجمع بر عهده دکتر محمدباقر قالیباف شهردار تهران بود و از سال 2011 تا کنون نیز بر عهده شهردار استانبول دکتر قدیر توپاش است و در نوامبر 2012 همزمان با برگزاری سومین اجلاس مجمع شهرداران آسیایی در بانکوک ریاست مجمع به شهردار بانکوک تفویض

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :