- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

تاکید معاون استاندار آذربایجان شرقی بر اجرای بسته توسعه روستایی در روستا ها

Posted By admin On مرداد ۱, ۱۳۹۴ @ ۷:۱۸ ٫ق٫ظ In اخبار,اخبار ویژه,اطلاعیه ها | No Comments

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه بررسی توسعه روستایی ، بسته توسعه روستایی را راهبردی در جهت بهبود سطح زندگی مردم روستاها معرفی نمود و گفت : در راستای منویات مقام معظم رهبری و توجه ویژه ریاست جمهوری نسبت به توسعه روستاها و مناطق محروم کشور ، بسته توسعه روستایی در جهت افزایش سطح اشتغال، سطح زندگی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها ، دولت به دنبال بستر سازی مناسب جهت مشارکت و سرمایه گذاری در روستاها می باشد.

کرمی گفت : شرایطی فراهم شده که مردم روستاها با حمایت دولت اقدام به راه اندازی طرح های تولیدی و اشتغال زایی نمایند .

وی در ادامه گفت : روستاییان می توانند نسبت به تشکیل شرکتهای توسعه و عمران منطقه و یا شرکتهایی از قبیل محصولات خدماتی و کشاوزی به صورت شرکت تعاونی و یا سهامی خاص اقدام نمایند .

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود : در صورت مشارکت اهالی روستا و آورده ی سرمایه اولیه معاونت توسعه روستایی کشور و مناطق محروم تعهد می نماید نسبت به پرداخت تسهیلات بانکی با سود چهار درصد به میزان سه برابر مشارکت روستاییان اقدام نماید .

وی در ادامه افزود : در صورتی که سرمایه گذاران بخش خصوصی تمایل داشته باشند با مشارکت اهالی روستا اقدام به راه اندازی واحدهای تولیدی در آن روستا نمایند شامل دریافت تسهیلات بانکی با نرخ سود ۴ درصد خواهند شد .

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به موفقیت دولت تدبیر و امید در به نتیجه رسیدن توافق هسته ای اظهار داشت : دولت تدبیر و امید توانست با حمایت رهبری و همدلی و استقامت مردم عزیز استکبار را به زانو در آورده و توافق هسته ای حاصل شود .

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت تدبیر و امید توانست به شعار برد- برد خود به خوبی و با تمام قدرت عمل کند و توانست با افتخار و در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران عمل کند .

در ادامه کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به مشکل آب در برخی روستاها افزود : با توجه به کاهش سطح منابع آبهای زیر زمینی و تداوم پدیده خشکسالی همکاری کشاورزان و روستاییان برای مدیریت مصرف درست آب در این شهرستان ضروری است.

وی گفت: با توجه به میزان کم بارشها و بحران آب باید از این ماده حیاتی به عنوان یک کالای ارزشمند نهایت صرفه جویی و بهره وری شود.

وی با تاکید بر اصلاح شبکه های فرسوده آبرسانی در روستاها اضافه کرد: اجرای طرحهای آبیاری نوین قطره ای و بارانی در بخش کشاورزی از اولویت های شهرستان است.

فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و ایجاد مشاغل خانگی برای ماندگاری جمعیت در روستاها گفت: یکی از راههای حفظ و توسعه کشاورزی، صرفه جویی در مصرف درست آب است که تحقق پیدا خواهد کرد.

در ادامه این جلسه به بحث و بررسی در مورد محوریت جلسه پرداخته شد .

3 [1]

1 [2] 2 [3]


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=2759

URLs in this post:

[1] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2015/07/316.jpg

[2] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2015/07/130.jpg

[3] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2015/07/222.jpg

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.