طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

23 میلیارد هزینه فاز اول شهرک دامپروری / نیاز شهرک دامپروی به ورود بخش خصوصی

ارسال شده : مرداد ۷, ۱۳۹۴ / ساعت : ۷:۱۳ ٫ق٫ظ
3

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در دومین جلسه کارگروه کشاورزی ، با اشاره به وضعیت آب مصرفی شهرستان اظهار داشت : بیشترین مصرف آب شهرستان از سفره های زیر زمینی است و متاسفانه از لحاظ منابع آبی در بحران هستیم و وضعیت کشاورزی شهرستان با مشکل روبرو خواهد بود . وی افزود: ظرف […]

826 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 2829

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در دومین جلسه کارگروه کشاورزی ، با اشاره به وضعیت آب مصرفی شهرستان اظهار داشت : بیشترین مصرف آب شهرستان از سفره های زیر زمینی است و متاسفانه از لحاظ منابع آبی در بحران هستیم و وضعیت کشاورزی شهرستان با مشکل روبرو خواهد بود .

وی افزود: ظرف سی سال گذشته550 میلیوت متر مکعب از آبهای زیر زمینی برداشت شده و آب به قدر بسیار زیادی کمتر شده است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف ابراز داشت : برای مدیریت هر چه بهتر منابع آب لازم است اداره جهاد کشاورزی ، کشاورزان را به تغییر الگوی کشت و تولید محصولات که نیاز آبی کمتری دارند هدایت کنند.

رئیس کارگروه آب ، خاک و کشاورزی شهرستان گفت : به سبب کاهش نزولات آسمانی و برداشتهای بی رویه آب از چاهها و حتی آبیاری باغات به صورت سنتی ، وضعیت آبهای زیر زمینی و سطحی در این شهرستان در حالت بحرانی قرار دارد .

کرمی تاکید کرد : کاهش سفره های زیر زمینی وضعیت آب شهرستان را در حالت بحران قرار داده و راه خروج از این حالت ، صرفه جویی در مصرف آب است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت : 100 میلیون متر مکعب از آب در حوزه کشاورزی مصرف می شود که امید است با برنامه ریزی مناسب و همکاری کشاورزان بتوانیم در مصرف آب کشاورزی شهرستان اقدامات موثری صورت گیرد .

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت شهرک دامپروری شهرستان گفت: نزدیک به 9 سال است که تنها برای فاز اول شهرک دامپروری مبلغ 23 میلیارد ریال هزینه شده که در حال حاضر برای تکمیل فقط فاز اول این شهرک نیاز به 6 میلیارد تومان اعتبار است که این مبلغ از عهده دولت خارج است.

فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: با ورود بخش خصوصی به این حوزه می توان برای تکمیل و بهره برداری این شهرک امیدوارتر بود .

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به خرید گندم از کشاورزان گفت: حمایت دولت از کشاورز و خرید تضمینی گندم آنها علاوه بر ایجاد انگیزه در بین کشاورزان باعث خود کفایی در تولید و عدم نیاز به سایر کشور ها شده است .

وی گفت: تا به حال 32 هزار تن خرید گندم داشته ایم و با برنامه ریزی دستگاههای ذیربط باید در جهت ترغیب کشاورز جهت فروش گندم اقدام نمائیم.

در ادامه مهندس رحیم زاده معاون مدیر کل و رئیس جهاد کشاورزی شهرستان گزارشی از آخرین وضعیت خرید گندم و کشاورزان ارائه نمود .

 

1 2 4

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :