طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

برنامه محوری یکی از شاخص های اساسی دولت تدبیر و امید است

ارسال شده : شهریور ۲۳, ۱۳۹۴ / ساعت : ۷:۳۲ ٫ب٫ظ
۸۱۷۵۷۶۷۱-۷۰۱۵۹۶۴۲

میزگردی با عنوان تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در شهرستان های مختلف استان، با حضور فرمانداران شهرستان های مرند، میانه و خداآفرین در محل خبرگزاری ایرنا  ( استان آذربایجان شرقی ) برگزار شد . فرماندار مرند: برنامه محوری یکی از شاخص های اساسی دولت تدبیر و امید است فرماندار مرند برنامه محوری را یکی […]

670 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 3416

میزگردی با عنوان تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در شهرستان های مختلف استان، با حضور فرمانداران شهرستان های مرند، میانه و خداآفرین در محل خبرگزاری ایرنا  ( استان آذربایجان شرقی ) برگزار شد .

فرماندار مرند: برنامه محوری یکی از شاخص های اساسی دولت تدبیر و امید است
فرماندار مرند برنامه محوری را یکی از شاخص های اساسی دولت تدبیر و امید دانست و گفت: نتایج رفتارهای توسعه محور دولت را مردم تا دو سال آینده بوضوح خواهند دید .
تقی کرمی در میزگرد فرمانداران مرند، میانه و خداآفرین در ایرنا مرکز تبریز، رشد را امری کمی توصیف کرد و توسعه را نیز امری کیفی دانست و افزود: فرهنگ نقش اساسی را در توسعه ایفا می کند؛ در رشد شتاب زدگی هست ولی توسعه کند و زمان بر است .
وی توسعه را نیازمند برنامه ریزی، نیاز سنجی و مطالعه مبتنی بر هدف دانست و اظهار کرد: نتیجه شعارهای دولت گذشته رشد لجام گسیخته تورم و بیکاری با وجود در آمدهای کلان نفتی بود ولی دولت تدبیر و امید پایه ریزی کارهایش بر اساس خرد جمعی و کار کارشناسی هست که نمود آن نشاط اجتماعی در جامعه است.
فرماندار مرند نقطه عطف عملکرد دولت در دو سال اخیر را اجرای طرح تحول سلامت ذکر کرد و گفت: ۳۰ هزار نفر در شهرستان مرند فاقد دفترچه درمانی بودند که در این طرح صاحب دفترچه شدند.
کرمی، میزان اعتبار تملک دارایی استانی برای این شهرستان در سال ۹۲ را ۲۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد که تنها ۸۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته.
وی افزود: در سال ۹۳ که اولین بودجه دولت یازدهم بود، ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه در نظر گرفته شد که در تخصیص به ۱۸۰ میلیارد ریال افزایش یافت.
وی فرق دولت تدبیر و امید با دولت قبلی را عمل به وعده ها و مطالبات مردمی دانست و گفت: در دولت گذشته تعهداتی که به هیچ وجه ضرورتی نداشت ایجاد و به مردم وعده های دروغین داده شد.
فرماندار مرند با اشاره به برنامه محور بودن دولت خاطرنشان کرد: این امر به استانداران نیز ابلاغ شده است و استانداران نیز یکی از شاخص های اساسی انتخاب فرمانداران را برنامه محور بودن اعلام کردند.
کرمی ادامه داد: در این محور اولویت بندی پروژه های نیمه تمام و پروژه های حیاتی مد نظر هست که در این راستا تکمیل و تجهیز بیمارستان جدید الاحداث و تکمیل فاضلاب بیمارستان جزو برنامه های دولت تدبیر و امید در مرند است.
وی برنامه محوری، تکمیل پروژه های نیمه تمام و توجه ویژه به شاخص های عقب مانده شهرستان را اساسی ترین برنامه دولت برای توسعه متوازن شهرستانها ذکر کرد و افزود: شهرستان مرند بعد از تبریز دومین شهرستانی است که سند تدبیر و توسعه آن با هفت محور کلیدی تدوین و تصویب شد.
کرمی حوزه آب را اولین و مهمترین هسته کلیدی سند توسعه مرند نام برد و گفت: برای تامین آب زراعی حدود ۱۵ هزار هکتار از دشت یکانات و هشت هزار هکتار اراضی هرزندات از رودخانه ارس، در دولت قبل ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار داده شد، اما تنها در سال گذشته ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار با ۱۰۰ درصد تخصیص به آن داده شد و امسال نیز دو هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.
فرماندار مرند هسته دوم سند تدبیر و توسعه مرند را گردشگری دانست و خاطرنشان کرد: شهرستان بدلیل طبیعت بکر و داشتن آبشارهای متعدد به باغ شهر معروف است که به منظور جذب گردشگر مهمانسرای جهانگردی با ۲۶۰ میلیارد ریال بازسازی و راه اندازی شد و همچنین موزه هنرهای معاصر مرند در دو هزار متر مربع احداث می شود که یک خیر مرندی اقلام و اشیا قیمتی معاصر به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال به این موزه اهدا کرده است.
کرمی، توسعه کشاورزی را نیز جزو هسته های کلیدی شهرستان برشمرد و اصلاح الگوی کشت، ترویج کشت های نوین ، کاشت پسته و گل محمدی را از اقدامات این حوزده اعلام کرد و گفت: سه برابر سالهای گذشته آبیاری قطره ای ایجاد و باغات درجه سه را نیز حذف کرده ایم.
وی صنایع و فراورده های معدنی را از جمله پتانسیل های شهرستان مرند نام برد و افزود: بزرگترین و مرغوبترین معدن کائولن خاورمیانه در مرند قرار دارد که در سند توسعه شهرستان تاسیس شهرک کامپوزیت پیش بینی شده است.
فرماندار مرند ادامه داد: در این شهرک توسعه معدن کائولن، کارخانه تولید الیاف شیشه با سرمایه گذاری چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد ریالی و تولید مصالح بتن سبک گازی نیز فعالیت خواهند کرد.
کرمی تاسیس شهرک دانش بنیان و توسعه منطقه آزاد ارس به سمت هرزندات و یکانات را از جمله اقدامات برای ارتقا وضعیت اقتصاد شهرستان نام برد.
وی با بیان اینکه هفت هزار کامیون کشنده در مرند وجود دارد که بواسطه آن بزرگترین شرکت های حمل و نقل جاده ای استان در این شهرستان واقع شده است، گفت: در سند تدبیر و توسعه شهرستان، تاسیس بندر خشک پیش بینی شده که گمرک و انبارهای نگهداری کالا نیز در این بندر وجود خواهد داشت.
کرمی، آرامش بخشی به شهرستان را یکی از جهت گیری های اصولی دولت تدبیر و امید دانست و خاطر نشان کرد: در ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم مشکلات حاد کارگری و بحران موسسات مالی در شهرستان وجود داشت که با تدبیر استاندار و مسوولان استانی و شهرستانی با آرامش همه این مشکلات مرتفع شد.
فرماندار مرند، نشاط آفرینی در بین مردم و امید به آینده را مهمترین ویژگی دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: از بدو انقلاب تا کنون شش باب مدرسه در مرند احداث شده در حالیکه در طول دولت یازدهم شش باب مدرسه و یک درمانگاه در یکی از روستاهای شهرستان احداث شده است.
کرمی توجه به راه و گسترش بزرگراهها را نیز یکی از اقدامات شاخص دولت یازدهم دانست و افزود: ۱۵ کیلومتر جاده مرند به سه راهی زنوز با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار، مرند – کشکسرای به طول ۱۵ کیلومتر با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار، کشکسرای به سمت سه راهی ایواوغلی به طول ۲۰ کیلومتر با ۶۰ درصد پیشرفت و مرند -جلفا با ۳۵ درصد پیشرفت از جمله عملکردهای دولت در طول دو سال اخیر می باشد.
وی از آغاز عملیات اجرایی فاضلاب مرند به طول ۱۱ کیلومتر با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال خبر داد و اظهار کرد: تاکنون ۴۲ درصد شهروندان از خدمات فاضلاب شهری بهره مند بودند که تا پایان سال آینده ۷۰ درصد شهروندان از فاضلاب بهره مند می شوند.
به گفته فرماندار مرند، افتتاح ساختمان دانشکده فنی و مهندسی مرند با ۹۰ میلیارد ریال تا دهه فجر ، اجرای عملیات ساخت تصفیه خانه با ۱۴۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی و تکمیل ورزشگاه پنج هزار نفری تا سال آینده از جمله خدمات دولت تدبیر و امید به مردم این شهرستان می باشد.

۸۱۷۵۷۶۷۱-۷۰۱۵۹۶۴۲ ۸۱۷۵۷۶۷۱-۷۰۱۵۹۶۴۳ ۸۱۷۵۷۶۷۱-۷۰۱۵۹۶۴۴

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :