طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

تا دو هفته آینده عملیات لوله گذاری انتقال آب ارس شروع می شود

ارسال شده : سپتامبر 15, 2015 / ساعت : 6:46 ق.ظ

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان در مورد انتقال آب ارس به مرند گفت: تا دو هفته آینده ۳۷کیلومتر از عملیات لوله گذاری انتقال آب ارس به مرند شروع می شود. غلامرضا هاشمی عصر دوشنبه در بازدید از عملیات اجرایی سد چوخورزمی و شبکه آبیاری زنوز در مورد انتقال آب ارس به دشت هرزندات گفت: […]

686 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 3421

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان در مورد انتقال آب ارس به مرند گفت: تا دو هفته آینده ۳۷کیلومتر از عملیات لوله گذاری انتقال آب ارس به مرند شروع می شود.

غلامرضا هاشمی عصر دوشنبه در بازدید از عملیات اجرایی سد چوخورزمی و شبکه آبیاری زنوز در مورد انتقال آب ارس به دشت هرزندات گفت: بیش از ۴هزار میلیارد ریال اعتبار برای خط لوله انتقال آب از جلفا به مرند نیاز است که دو هزار و صدو هشتاد هزار میلیارد آن برای لوله گذاری ۳۷کیلومتر تامین شده که تا دو هفته آینده عملیات اجرایی آن شروع می شود.

ایشان ادامه داد: برای تسریع در انتقال آب ارس به مرند آب کشاورزی و آب شرب را تجمیع کرده ایم و از طریق اعتبار متمرکزی که در اختیار وزارت خانه است نیز به مبلغ یکصد و چهل میلیارد ریال حدود ۱۰کیلومتر لوله خریداری شده و جهت اجرای عملیات لوله گذاری به جلفا انتقال داده خواهد شد.

هاشمی در مورد تامین مابقی اعتبار انتقال آب ارس اذعان داشت: وزارت نیرو با دو بانک تفاهم نامه ای امضا کرده که در طرح های آبرسانی خرید لوله ها از طریق فاینانس برای انتقال آب برعهده بانک می باشد که خوشبختانه در سطح استان فقط پروژه انتقال آب ارس به مرند است که جزو این تفاهم نامه می باشد و خرید لوله های آن بر عهده بانک پاسارگاد است.

مدیرعامل شرکت آب استان در مورد کم آبی گفت: باید قبول کنیم که در منطقه ای کم آب حضور داریم و باید شیوه زندگی خود را با این کم آبی سازگار کنیم.

فرماندار مرند نیز در حاشیه بازدید از سد چوخورزمی تامین آب شرب مرند را بسیار حیاتی دانست و اظهار داشت:  پروژه انتقال آب ارس به مرند حیاتی ترین پروژه شهرستان است.

ایشان نیز به مسئله کم آبی اشاره کرد و گفت: وظیفه ملی ما آگاه سازی مردم جهت اصلاح الگوی مصرف آب میان خانواده ها می باشد که در این مورد یک کلیپ آگاه سازی از خطرات کم آبی تهیه شده و به آموزش و پرورش مرند تحویل داده شده تا میان دانش آموزان توزیع کنند.

۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :