طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

تامین لوله های انتقال آب ارس / آغاز عملیات اجرایی از نیمه دوم مهر ماه

ارسال شده : سپتامبر 17, 2015 / ساعت : 8:23 ق.ظ

معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد گفت: عده ای با حفر چاههای غیر مجاز نسبت به برداشت بی رویه از سفره های زیر زمینی اقدام می کنند که باید با جدیت بیشتری این مورد بررسی شود . وی اضافه کرد : حفر چاههای […]

1043 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 3464

معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد گفت: عده ای با حفر چاههای غیر مجاز نسبت به برداشت بی رویه از سفره های زیر زمینی اقدام می کنند که باید با جدیت بیشتری این مورد بررسی شود .

وی اضافه کرد : حفر چاههای غیر مجاز و برداشت بی رویه آب باعث می شود که منابع آبی و سفره های زیر زمینی از بین رفته و مشکل کم آبی شهرستان بیشتر می شود و برای تامین آب شرب با مشکلاتی مواجه شویم .

کرمی گفت: دستگاههای اجرایی با جدیت تمام بر این مساله ورود نمایند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد : متاسفانه به دلیل کمبود بارشها در سالهای گذشته که باعث آسیب جدی به منابع آبهای زیر زمینی شده و امروزه شهرستان که بیشتر مردم آن در زمینه کشاورزی فعالیت دارند با بحران آب روبرو بوده و در برخی از روستا ها با تانکر آبرسانی می شود .

وی با اشاره به نصب کنتور های هوشمند در چاهها افزود: نصب کنتور های هوشمند برای چاههای کشاورزی می تواند در صرفه جویی و حفظ ذخایر آبهای زیر زمینی تاثیر گذار باشد .

کرمی خاطر نشان شد : با نصب کنتور های هوشمند میزان برداشت آب از سفره های زیر زمینی مشخص می شود .

وی گفت: مدیریت صحیح مصرف آب در سایه همدلی مسئولین و کشاورزان حاصل می شود که یکی از شیوه های مدیریت مصرف صحیح آب کشاورزی سیستم نوین آبیاری است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: در حوزه آب اقدامات خوبی در شهرستان صورت گرفته و این حوزه از اولین و اساسی ترین هسته های کلیدی در سند تدبیر و توسعه شهرستان است

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان تصریح کرد:۲۱۸ میلیارد تومان اعتبار بارای انتقال آب ارس به شهرستان مرند اختصا داده شده است.

وی افزود: لوله گذاری مسیر انتقال به طول ۳۷ کیلومتر تامین شده و حداکثر تا نیمه دم مهر ماه عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد .

وی بیان کرد : از محل ماده ۱۸۰ جهت ساماندهی رودخانه ها ، سد ها و… مبلغی بیش از هشت میلیارد تومان اختصاص داده شده و در تلاش برای رفع مشکلات این حوزه هستیم .

۱ ۳

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :