- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

احداث ترمينال روستايي در شهرستان از ضروريات است .

Posted By admin On آذر ۱۸, ۱۳۹۳ @ ۶:۴۱ ٫ب٫ظ In اخبار,اخبار ویژه | No Comments

به گزارش روابط عمومي معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان مرند ، چهارمين جلسه شوراي ترافيك شهرستان با حضور اعضاء به رياست معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان مرند برگزار شد .

اين جلسه با محوريت رفع مشكلات و موضوعات ترافيكي شهرستان تشكيل و مورد بحث و بررسي قرار گرفت

كرمي در ابتداي سخنان خود با اشاره به رفع مشكلات ترافيكي برخي از ميادين شهر از زحما ت و تلاشهاي اعضا محترم شوراي ترافيك شهرستان تشكر كرد .

معاون استاندار آذربايجان شرقي در اين جلسه اظهار داشت : جلسات شوراي ترافيك از اولويت هاي مهم و ضروري شهرستان است

وي ادامه داد‌: براي كنترل عبور و مرور و كاهش بار ترافيكي نيازمند همكاري شهروندان هستيم و با همكاري متقابل مردم و مسئولين به نتيجه مطلوب خواهيم رسيد .

كرمي ابراز داشت: تصميماتي كه در جلسات شوراي ترافيك گرفته مي شود براي راحتي و احقاق حق مردم است و اعضا محترم در زمينه اجرايي كردن اين مصوبات تلاش كنند .

ايشان در ادامه با اشاره به نوسازي ناوگان حمل و نقل شهري اظهار داشت: با توجه به آلايندگي خودروهاي فرسوده و قديمي ( ميني بوس) در ناوگان حمل و نقل درون شهري پايانه حمل و نقل و اتوبوسراني با انتشار آگهي در جهت خريد و نوسازي ناوگان خود اقدام نمايند كه در جهت خدمات دهي بهتر به شهروندان اقداماتي صورت گيرد .

وي گفت: اين اقدام به منظور تسهيل و شتاب در زمينه توسعه و ارتقاي حمل و نقل و ارائه خدمات بهتر به همشهريان صورت مي گيرد .

كرمي در ادامه با اشاره به احداث ترمينال جديد شهر مرند گفت: اداره راه و شهرسازي در زمينه مشخص كردن ابعاد براي احداث ترمينال جديد اقدام عاجل نمايد چراكه ترمينال فعلي شهرستان در شان شهرستان نمي باشد .

معاون استاندار در ادامه با اشاره به وضعيت ترافيك شهرستان و نياز به كنترل هر چه بهتر افزود : يكي از راهكارهاي موثر در كنترل ترافيك و سرعت نصب دوربين هاي كنترل در برخي از نقاط پر ترافيك شهر و استفاده از دوربنهاي نصب شده قبلي كه به كار گيري اين دوربينها گامي موثر در جهت كنترل بار ترافيكي شهرستان باشد .

كرمي در ادامه با اشاره به احداث ترمينال جديد روستايي در شهرستان گفت: شهرستان مرند با داشتن بيش از 120 روستا فاقد ترمينال روستايي است و برنامه ريزي هايي كه صورت گرفته مقرر شد در سه نقطه ورودي شهرستان نسبت به احداث ترمينال روستايي اقدام شود و مسافرين با تاكسي به مركز شهر يا بالعكس تردد نمايند .

ايشان در ادامه از اداره راه و شهرسازي و شهرداري خواست تا ضمن انتخاب محلهاي مناسب ، زمينه احداث ترمينال مسافربري روستايي را فراهم كنند .

معاون استاندار تاكيد كرد : با توجه به ضرورت زير بار رفتن ترافيك جاده و وجود خطرات زياد در مسير مرند – ايواوغلي اداره راه و شهرسازي نسبت به ايمن سازي مسير با نصب تابلو هاي هشدار دهنده اقدام نمايد و همچنين نسبت به پيگيري آسفالت ريزي لايه دوم مسير مرند – سه راهي زنوز اقدام نمايد.

2 [1]

1 [2]


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=348

URLs in this post:

[1] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2014/12/213.jpg

[2] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2014/12/120.jpg

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.