طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به روستاها دارد .

ارسال شده : اکتبر 7, 2015 / ساعت : 1:27 ب.ظ

اولین همایش روز روستا با حضور امام جمعه محترم شهرستان ، معاون استاندار و فرماندار ویژه ، بخشداران مرکزی و یامچی ، روسای ادارات ، دهیاران و شورا های اسلامی روستا در محل اداره ارشاد شهرستان مرند برگزار شد .   معاون استاندار آذربایجان شرقی در این همایش طی سخنانی با اشاره به تلاش های […]

1116 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 3814

اولین همایش روز روستا با حضور امام جمعه محترم شهرستان ، معاون استاندار و فرماندار ویژه ، بخشداران مرکزی و یامچی ، روسای ادارات ، دهیاران و شورا های اسلامی روستا در محل اداره ارشاد شهرستان مرند برگزار شد .

 

معاون استاندار آذربایجان شرقی در این همایش طی سخنانی با اشاره به تلاش های دولت تدبیر و امید در حوزه امنیت اظهار داشت : یکی از شاه بیت های دولت تدبیر و امید ، ایجاد امنیت در کشور در سطح کلان بوده و توانسته موفقیت های بسیاری داشته باشد .

کرمی گفت: امینت و آرامش حاکم بر کشور را مدیون رهبری مقام معظم رهبری ، نیرو های امنیتی و درایت دولت تدبیر و امید هستیم .

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود: ایجاد امنیت روانی حاکم بر کشور ، جلوگیری از تهدیدات دشمنان از عملکرد دولت که فرزندان عرصه دیپلماسی با درایت و شجاعت توانستند گزینه روی میز را حذف کرده و حالا دغدغه بروز جنگ در کشور را نداریم .

فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به اینکه عده ای چوب لای چرخ عملکرد دولت می گذارند افزود: متاسفانه عده ای اقدامات صورت گرفته دولت را نادیده گرفته و همیشه در تلاش برای ضعیف جلوه دادن عملکرد دولت هستند که از جمله آنها بی احترامی به فرزندان عرصه دیپلماسی است ولی این را بدانند که شخص مقام معظم رهبری از عملکرد آنها حمایت کرده است .

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه روستای بیان داشت : دولت در تامین منابع مالی کشور با مشکلات بسیاری مواجه است ولی با این حال دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به مسائل روستا ها دارد که قابل مقایسه با سالهای گذشته نیست .

وی با اشاره به مقایسه اعتبارات تخصیص یافته توسط دولتهای قبل و فعلی تصریح کرد : در سال ۹۱ میزان سرانه اعتبار دولت به دهیاری ها مبلغ ۲۵ هزار تومان بوده که در سال ۹۲ به ۳۱ هزار تومان و در سال ۹۳ به بالای ۶۶ هزار تومان که در شش ماهه اول سال جاری این ارقام به ۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی با اشاره به حمایت دولت از روستا ها افزود: دولت با وجود مشکلات در تامین منابع مالی کشور نگاه ویژه ای به روستا ها دارد که از جمله آنها در سال ۹۳ مبلغ ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای کل دهیاریهای شهرستان مرند اختصاص داده که در طول تاریخ دهیاری ها بی سابقه است.

کرمی در ادامه سخنان خود با اشاره به حمایت دولت از طرح های اشتغال زایی در روستاها گفت: دولت تدبیر و امید در جهت ایجاد اشتغال مثبت در روستا ها و توسعه آنها برای طرح های مشارکتی اشتغال زایی سه درصد و برای طرح های غیر مشارکتی ده درصد که متاسفانه در شهرستان مرند اقداماتی در این زمینه صورت نگرفته است که لازم است ادارات ذیربط در این زمینه اطلاع رسانی نمایند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش دولت در حوزه سلامت بیان داشت : دولت تدبیر و امید توانسته در حوزه گامهای موثری بردارد به طوریکه مخالفان دولت این حرکت دولت در حوزه سلامت را برگ زرین در کارنامه دولت خوانده و اعتراف به عملکرد مثبت دولت نمودند.

وی بیان داشت: دولت به هر پزشکی که در روستا ها خدمت می کند ماهیانه مبلغ هشت میلیون تومان پرداخت می کند که این حرکت دولت فقط در راستای بهداشت عمومی جامعه است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به انتخابات در پیش روی کشور در اسفند ماه سال جاری گفت: در هفت اسفند امسال انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در کشور برگزار خواهد شد که امیدوارم با انتخاب فرد اصلح در پیشرفت و اعتلای کشور و شهرمان تلاش کرده و فردی را انتخاب کنیم که منافع جمعی را در نظر بگیرد.

۵

در ابتدای این همایش علی امیری راد بخشدار مرکزی گفت: نگاه دولت تدبیر و امید به روستا ها نگاه متفاوتی است .

وی گفت: در دولت های قبلی نگاه دولت به روستا ها ، نگاه حمایتی بوده ولی در در حال حاضر این نگاه به مشارکتی تغییر یافته است.

بخشدار مرکزی با اشاره به تلاش دولت در ارائه خدمات بهتر به روستا ها افزود: در دولت تدبیر و امید خدمات و اعتبارات بیشتری به حوزه روستایی صورت گرفته و این حرکت دولت باعث کمتر شدن مهاجرت روستائیان به شهر ها شده استبه طوریکه در سال جاری دو روستا در شهرستان مرند ( مجید آباد و خلخال) احیاء شده است .

امیری راد گفت:با همت ،تلاش و همکاری بین اهالی و دهیاران و شورا ها می توان روستا ها را آبادتر نموده و مشکلات فعلی را برطرف نمود که یکی از این راه حلها ایجاد اشتغال پایدار در روستا ها می باشد .

۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :