طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

مشروطیت بدون آذربایجان معنا و مفهومی ندارد

ارسال شده : اکتبر 12, 2015 / ساعت : 8:27 ق.ظ

مراسم بزرگداشت خلیل خان هرزندی در روستای گلین قیه شهرستان مرند برگزار شد. این مراسم باحضور معاون استاندار وفرماندارویژه شهرستان مرند ، معاون فرهنگی مدیر کل اداره فرهنگ وارشاد استان و ، بخشدار مرکزی ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد مرند و برخی از روسای ادارات، نواده گان مشروطه خواهان استان آذربایجانشرقی و نوه های خلیل […]

1115 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 3858

مراسم بزرگداشت خلیل خان هرزندی در روستای گلین قیه شهرستان مرند برگزار شد.
این مراسم باحضور معاون استاندار وفرماندارویژه شهرستان مرند ، معاون فرهنگی مدیر کل اداره فرهنگ وارشاد استان و ، بخشدار مرکزی ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد مرند و برخی از روسای ادارات، نواده گان مشروطه خواهان استان آذربایجانشرقی و نوه های خلیل خان و اهالی روستای گلین قیه و تاریخ شناسان برگزارگردید.

تقی کرمی در این مراسم با اشاره به شهادت سردار حسین همدانی اظهار داشت : مردان بزرگی همچون همدانی ها در راه اسلام و کشور از دست داده ایم و با خدا عهد و پیمان بسته ایم که با جان و دل از اسلام و کشورمان محافظت نمائیم که نمونه بارز آن وجود ۱۸ شهید در این روستا است
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: مشروطیت بدون آذربایجان معنا و مفهومی ندارد و مشروطیت در آذربایجان معنا پیدا کرده و بدون ستارخان و … معنایی ندارد.

وی افزود: تمامی این مبارزه ها با خود گذشتگی از خود و مبارزه با ظلم و ستم بوده و در این راه جان خود را فدای کشور و آزادی کرده اند و ایران عزیزمان بسیاری از این مردان بزرگ را در آغوش خود پرورش داده است.
کرمی گفت :خلیل خان هرزندی وستارخان ودیگر مشروطه خواهان آزادی طلب ووطن دوست بودند. و جهت صیانت از مرز وبوم ایران زمین از خون وجان وخانواده خود گذشتند.
فرمانداردرمورد نقش زنان درپشتیبانی آزادیخواهان گفت: اگر زنان وخواهران درکمک رسانی به این مردان آزادیخواه مشروطه مانند خلیل خان هرزندی یاری نمی رساندند قطعا پیروزی حاصل نمیشد .این امر درزمان ۸ سال دفاع مقدس جنگ تحمیلی کاملا عیان شد.

۲۰

در ادامه این مراسم چمیده فر معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: خلیل خان مبارز استکبار یکی از افتخارات منطقه است.

وی افزود: مشروطه نقطه عطفی در تاریخ کشور است که نهضت مشروطه توانست تمامی معادلات و تفکرات سیاسی کشور را چندین سال جلوتر ببرد.

۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :