طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

مشروح نشست خبری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند

ارسال شده : اکتبر 18, 2015 / ساعت : 10:21 ق.ظ

جلسه نشست خبری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند شامگاه شنبه ۲۵ مهرماه در سالن همایش فرمانداری مرند برگزار شد. در ابتدای این جلسه مهندس تقی کرمی از رسانه ها خواست در انتقال مطالب امانت داری کنند و در مسیر تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی بر اساس واقعیات و مطالب ارائه شده در […]

1047 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 3954

جلسه نشست خبری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند شامگاه شنبه ۲۵ مهرماه در سالن همایش فرمانداری مرند برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مهندس تقی کرمی از رسانه ها خواست در انتقال مطالب امانت داری کنند و در مسیر تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی بر اساس واقعیات و مطالب ارائه شده در جلسات و مراسمات اقدام به انتشار مطلب نمایند.

 

در این جلسه خبرنگاران حاضر سوالات خود را مطرح کردند و فرماندار مرند پاسخ داد:

انتقال آب ارس به هرزندات و یکانات

مهندس کرمی در این باره گفت: شاه بیت پروژه های عمرانی دولت در استان آذربایجانشرقی بحث انتقال آب ارس به دشت های یکانات و هرزندات شهرستان مرند جهت تامین آب کشاورزی این مناطق و آب شرب شهر مرند می باشد.

وی اظهار کرد: کل اعتبار تخصیص یافته برای این طرح در سال جاری و سال آتی بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان است و پروزه از سمت جلفا به طرف مرند در حال اجراست.

فرماندار مرند از تلاشهای دکتر حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در پیگیری اجرای این طرح تقدیر و تصریح نمود: این پروژه عظیم و زمانبر است و در حال حاضر ۳۰۳ میلیارد تومان به پیمان واگذار شده است و ۱۰۵ میلیارد تومان دیگر آماده واگذاری است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کل ظرفیت سد های شهرستان مرند حدود ۲۰ میلیون مترمکعب می باشد گفت: در پروژه انتقال آب ارس به مرند در منطقه هرزندات سد جدید با ظرفیت ۶۰ میلیون مترمکعب احداث خواهد شد.

کرمی خاطر نشان کرد: تامین این اعتبار به این راحتی نبود بلکه با اجازه مقام معظم رهبری از بودجه مهار آبهای مرزی برای تامین آب کشاورزی به این امر اختصاص داده شد.

الیاف شیشه مرند

مهندس کرمی با اشاره به عدم کلنگ زنی این پروژه در هفته دولت گفت: ما آماده کلنگ زنی این پروژه هستیم منتهی با توجه به اینکه پروژه عظیمی است مقرر است با حضور وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت کلنگ زنی انجام شود و ما منتظر تشریف فرمایی ایشان هستیم.

وی اظهار کرد: این پروژه متعلق به مرند است و برگشت پذیر نیست و بزودی کلنگ زنی خواهد شد.

مسکن خبرنگاران

فرماندار مرند در مورد وعده خود در روز خبرنگار نسبت به اعطای زمین برای احداث مسکن خبرنگاران شهرستان گفت: ما به قولی که دادیم وفادار هستیم اما دنبال راهکار قانونی واگذاری زمین می باشیم و پیگیر تحقق این وعده ایم.

بازداشت شهردار و تعدادی از پرسنل شهرداری

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در مورد خبر بازداشت شهردار مرند گفت: شهردار مرند به همراه تنی چند از پرسنل شهرداری و برخی از شهروندان بازداشت شده است و این اتفاق افتاده است و انتشار اصل خبر در رسانه ها صحیح بود اما شایعات بعدی در بین شهروندان و شبکه های اجتماعی جو روانی بدی ایجاد کرد.

وی اظهار کرد: همیشه افرادیکه با مسائل مالی سروکار دارند و درگیر اینگونه مسائل هستند احتمال دارد که  در مظان اتهام بیشتر قرار گیرند ولی صدور حکم با مراجع قضایی است و باید منتظر نتیجه ماند.

تقی کرمی گفت: اینها اینک در مظان اتهام هستند و تحقیقات ادامه دارد و ما به کار دستگاه قضایی ایمان داریم.

انتصاب جانشین شهردار

فرماندار مرند گفت: نقش فرمانداری در مورد شورای شهر همان نقش شورای نگهبان در مورد مجلس شورای اسلامی است و کار نظارتی داریم و ما هرگز نمیتوانیم براساس امیال شخصی چیزی را تایید یا رد کنیم بلکه قانون ختم کلام است.

وی اظهار کرد: در زمان انتخاب جانشین موقت، ما به شورای شهر اعلام کردیم که این مصوبه غیرقانونی است و نه تنها انتخاب جانشین موقت بلکه انتخاب سرپرست نیز خلاف قانون است و در این مورد حتی از استانداری استعلام  ودر خواست راهنمایی کردیم.

کرمی افزود: پاسخ استانداری این بود که شورای شهر در شرایط کنونی میتواند برای عدم رکود خدمات به شهروندان و تداوم ارائه خدمات از طرف سازمان شهرداری، معاون شهردار را بعنوان قائم مقام منصوب کنند و این اقدام نیز انجام شد.

وی تصریح کرد: فرمانداری مرند تاکنون دهها مورد از مصوبات شورای شهر را در موارد مختلف مورد اعتراض قرار داده و رد کرد است بطوریکه در زمان خدمت اینجانب در سمت فرمانداری مرند تعداد اعتراضات به مصوبات شورای شهر دو برابر ۱۱ سال قبل از آن می باشد.

سفر اتریش

فرماندار مرند گفت: سفری که به کشور اتریش و چند کشور دیگر اروپایی انجام شده بود در مجموع ۱۲ نفر از مرند و استان حضور داشتند که آنطور که ما در جریان هستیم هزینه های هواپیما و اخذ ویزا بر عهده شهرداری مرند بود و هزینه اقامت و پذیرایی بر عهده شرکت دعوت کننده بود.

وی افزود: اینکه اخیرا اعلام شده است برخی از عزیزان پس از بازگشت برای خود حق ماموریتی دریافت کرده اند بنده هیچ اطلاعی ندارم هرچند برداشت حق ماموریت قانوناً غیرقانونی نمی باشد و لی بنده به شخصه حق ماموریتی دریافت نکرده ام.

شایعه نامه فرمانداری علیه برخی رسانه ها

تقی کرمی با اشاره به انتشار خبری در برخی شبکه های اجتماعی مبنی بر ارسال نامه از طرف فرمانداری مرند به مراجع ذیصلاح علیه برخی سایتهای خبری مرند گفت: این شایعه کذب بوده است و اگر کسی چنین نامه ای را به بنده نشان دهد اینجانب آماده استعفای خود را تقدیم خواهم کرد اما اگر آنهایی که به این شایعات دامن میزنند این موضوع را ثابت نکنند از طریق مراجع قانونی طرح شکایت خواهیم کرد و حتی اگر شکایت هم نشود حلالشان نخواهیم کرد.

وی افزود: بنده در طی جریانات اخیر از انتشار شایعات فراوان برای مراجع فراتر گزارشی نوشته ام اما نامی از کسی برده نشده است و کلا با شایعات برخورد خواهیم کرد.

الحاق دانشکده علمی کاربردی مرند به دانشگاه تبریز

فرماندار مرند گفت: این ادغام با دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تبریز انجام شده است و پس از امضای توافق، دانشگاه تبریز بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در این موسسه انیستیتو شیشه و سرامیک یا همان دانشکده علمی کاربردی مرند هزینه کرده است.

مشکل در احداث پل روگذر دهستان دولت آباد

مهندس کرمی با اشاره به تعطیلی عملیات احداث روگذر جاده مرند دولت آباد گفت: اینکه گفته میشود شورای شهر مصوبه مربوطه را رد کرده است صحت ندارد بلکه بعلت صحبتهای یکی از مسئولین نظارتی شهرستان در مورد احتمال ایراد از طرف سازمان بازرسی ، اعضای شورا طی نامه ای از فرمانداری استعلام کردند و ابراز نگرانی نمودند.

وی افزود: از طرفی شایع شده بود که راه آهن حاضر به پرداخت نصف هزینه احداث این پروژه طبق مصوبه نیست که ما با مدیر کل راه آهن استان مکاتبه کردیم و ایشان اعلام کردند که این هزینه اعتبار در بودجه راه آهن محسوب شده است و جای نگرانی نیست.

فرماندار مرند ادامه داد: در نهایت تنها مشکل پیش آمده این است که سازمان بازرسی  اعلام کرده است که چون منافصه انجام شده بدون حضور نماینده این سازمان بوده است لذا باید مجددا مناقصه انجام گردد.

کرمی خاطر نشان کرد: ما تعهد کرده ایم این پروژه را اجرا کنیم و در این تصمیم مصصم هستیم و نامه راه آهن استان نیز نقطه قوت ماست.

انتخابات

تقی کرمی گفت: انتظار داریم رسانه ها احیاناً اقدام به انتشار شایعات مخصوصا در ایام انتخابات نکنند چراکه با این افراد بشدت برخورد قانونی خواهد شد و انتظار داریم رسانه ها در ایجاد امنیت انتخابات و تشویق مردم به حضور حداکثری همکاری نمایند.

وی افزود: فرمانداری صرفا به طرح شاخصه های افراد صالح خواهد پرداخت و هیچگونه ورودی به نفع یا علیه کسی نخواهیم داشت و در نهایت هر کس منتخب مردم باشد مورد احترام ما قرار خواهد گرفت.

فرماندار مرند در مورد انتخابات میان دوره ای شوراهای اسلامی نیز گفت: در مورد روستاها هنوز اعلام نظر نشده است امادر مورد انتخابات میان دوره ای شهر کشکسرای درخواست اعلام نظر کرده ایم و منتظر پاسخ هستیم و به احتمال زیاد در این شهر انتخابات میان دوره ای شورای شهر برگرار گردد.

فاضلاب شهر مرند

مهندس کرمی گفت: در حال حاضر سه پیمانکار در حال اجرای طرح فاضلاب شهر مرند هستند.

وی اظهار کرد: قبلا حدود ۳۵ درصد شهر مرند از سیستم فاضلاب بهره مند بود که الان به ۵۵ درصد رسیده است و امیدواریم در سال آینده این میزان به ۸۰ درصد نیز برسد.

فرماندار ویژه شهرستان مرند نصریح کرد: علاوه بر اجرای سیستم انتقال فاضلاب، مهم تر تصفیه پساب جمع آوری شده در انتهای سیستم می باشد که در حال حاضر این پساب به روخانه زیلبیر تخلیه میگردد در حالیکه هزاران مترمکعب پساب قابل استفاده است.

وی ادامه داد: ما دنبال سرمایه گذار هستیم تا با احداث تصفیه خانه، این فاضلاب را جهت استفاده در بخش کشاورزی تصفیه نماید و کشاورزان منطقه نیز استقبال خوبی از این طرح و آب کشاورزی خواهند داشت و بسیار مشتاق هستند.

ترافیک شهر مرند

فرماندار مرند گفت: هرچند برخی اشکالات فنی در سطح شهر نیز دور از نتظار نیست که البته در این موارد اقدامات عمرانی مثل پل قیام و کارهای کارشناسی انجام میشود اما بخش از مشکل ترافیکی مرند نیز بخاطر عدم رعایت مقررات توسط شهروندان است که باید همگان به قوانین احترام بگذارند.

منطقه ویژه اقتصادی

مهندس کرمی گفت: ما به جد پیگیر ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان مرند هستیم اما متاسفانه در عمل مشروط قرار گرفته ایم.

وی افزود: شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از ما زمین مربوطه را میخواهد تا مصوبه لازم را بدهد و در طرف دیگر امور اراضی مصوبه را از ما میخواهد تا مجوز لازم را بدهد که در نهایت پیگیر حل این مشکل هستیم.

۰ ۱ ۲ ۴ ۵

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :